PROMOCJA - 12 % NA WSZYSTKO PO ZAPISANIU SIĘ DO NEWSLETTERA

PROMOCJA BLACKWEEK -15% WRAZ Z KODEM BLACKWEEK15 NA WYBRANE PRODUKTY - SPRAWDŹ TUTAJ

    Pokój dziecięcy to prawdziwy skarbiec! Maskotki, figurki zwierzątek, lalki, samochodziki, puzzle, gry, książeczki… Długo by wymieniać! Aby we wnętrzu nie zapanował chaos i bałagan, potrzebne są meble, które pomogą uporządkować wszystkie te fantastyczne cuda. Najlepsze do tego są oczywiście regały dla dzieci. Naturalnie, żaden, nawet najwspanialszy regał dla dzieci na zabawki, nie jest stuprocentowym gwarantem, że w pokoju będzie lśniło, jednak jeśli właściwie pokierujemy naszymi pociechami i nauczymy je odkładać rzeczy na miejsce, jest szansa na to, że nie będziemy potykać się o porozrzucane klocki Lego. A żeby nauczyć dziecko odkładać zabawki na miejsce, musimy najpierw to „miejsce” zorganizować. Regały pokojowe dla dzieci są po prostu niezbędne!

    We wpisie, który macie przed sobą opowiemy o rodzajach regałów dla dzieci. Jest ich kilka, dlatego warto poznać ich cechy. Dzięki temu będziecie mogli wybrać taki, który najbardziej odpowiada Waszym potrzebom. Co to są regały modułowe dla dzieci? Czy lepsze będą regały z pojemnikami? A może wolicie modele do powieszenia na ścianie? Nie jesteście pewni? Po lekturze wszystko powinno się wyjaśnić!

    Jakie są rodzaje regałów do pokoju dziecięcego?

    Nie jest to żadna nowość, że aby wybrać dobry regał dla dzieci, musimy wiedzieć, z czego tak naprawdę możemy wybierać. Jakie są modele, co oferują poszczególne rozwiązania, które będą dla nas i naszych dzieci korzystne? Regały do pokoju dziecięcego mają różnorodne formy i w zależności od ich budowy, będą lepsze lub gorsze z uwagi na wiek dziecka. Oto jakie regały dla dzieci możecie znaleźć na polskim rynku:

    • Regały modułowe dla dzieci – składają się z pojedynczych elementów, które można dowolnie łączyć. Najważniejsze jest to, że w każdej chwili można dokupić kolejny moduł i zwiększyć ilość miejsca na zabawki.
    • Regały pokojowe dla dzieci schodkowe – świetne rozwiązanie do pokoju na poddaszu. Dzięki nim wykorzystamy do maksimum miejsce pod skosem, które jest zwykle problematyczne i trudne do zaaranżowania.
    • Narożne regały dla dzieci – podobnie jak modele schodkowe, pozwalają wykorzystać miejsce w kącie. Świetne do niewielkiego pokoju.
    • Regały biblioteczne dla dzieci – inaczej nazywane „ekspozycyjnymi”. Przeznaczone są na książki, które umieszcza się okładką do frontu. Mogą być wiszące lub stojące.
    • Regały wiszące – można je ocenić dwojako. Z jednej strony uniemożliwiają najmłodszym ściąganie zabawek z półek pod nieobecność rodziców, co uznajemy za plus, jeśli chcemy mieć kontrolę nad maluchem. Jednak jeśli zależy nam na samodzielności dziecka, może być mu trudno sięgnąć do półek, zawieszonych zbyt wysoko.
    • Regały dla dzieci z pojemnikami – te modele posiadają wysuwane (niekoniecznie na prowadnicach, jak szuflady) koszyki lub skrzyneczki, do których można np. wsypać klocki.

    Czytaj także: Regały stalowe w nowoczesnej odsłonie!

    Regały dla dzieci otwarte versus zamykane szafki

    Regały pokojowe dla dzieci możemy jeszcze zróżnicować pod względem półek – czy lepsze będą otwarte, czy zamknięte? A może chcemy, aby nasz regał do pokoju dziecięcego posiadał szuflady?

    Wybór zależy od tego, co jest naszą główną potrzebą. Jeśli chcemy, aby maluch mógł sam brać zabawki z półek, to dobrze jest, aby były to półki otwarte. Czemu? Choć dla dorosłych otwarcie drzwiczek jest banalnie proste, to dla malutkich rączek już niekoniecznie. Poza tym dziecko może przytrzasnąć sobie palce podczas zamykania. Dużo łatwiej jest też dziecku wybierać zabawki, jeśli są „na wystawie”, niż szukać ulubionej lalki w rozgardiaszu w szufladzie komody.

    Z drugiej strony dzieciaki mają często zabawki, które trudno poustawiać, mają drobne elementy lub jest ich bardzo dużo. Więcej drobiazgów upchniemy w zamykanej półce lub szufladzie. Najlepszą opcją zatem jest kupienie dwóch rodzajów mebli. Połączenie regału bibliotecznego dla dzieci oraz regału dla dzieci z pojemnikami będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli metraż pokoju na to nie pozwala, postawmy na modele mieszane – z częścią półek otwartych, a częścią z drzwiczkami.

    Regały modułowe dla dzieci – jakie mają zalety?

    Regały modułowe dla dzieci pozwalają na stworzenie dowolnego, wygodnego układu półek, przy czym mogą to być szafki otwarte lub zamknięte. W Italia Style posiadamy szereg różnokolorowych modułów, które pozwolą Wam zbudować barwną, oryginalną kompozycję, dopasowaną w pełni do Waszych potrzeb. Moduły Cube dostępne są w trzech wersjach: podstawowej, z półką i z drzwiczkami. Możecie zdecydować się na jeden kolor lub stworzyć wielobarwny regał modułowy dla dzieci, który na pewno wniesie radość do ich małego azylu!

    Niewątpliwą zaletą regałów modułowych jest możliwość dokupienia kolejnych komponentów. Mebel może zatem „rosnąć” wraz z dzieckiem. To na pewno inwestycja na wiele lat. Z punktu widzenia designu proste, geometryczne bryły modułów mają uniwersalny i ponadczasowy charakter, dlatego pasują zarówno do pokojów najmłodszych milusińskich, jak i nastoletnich latorośli. Możliwość samodzielnego doboru poszczególnych elementów pozwala na stworzenie jedynego w swoim rodzaju regału dla dzieci.

    Czytaj także: Regał na książki – Twoje książki w dobrych rękach!

    Regały biblioteczne dla dzieci i inne regały na książki

    Dzieci powinny mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat. Najpierw są to jedynie bajeczki z obrazkami i niewielką ilością treści, potem trzeba przerzucić się na baśnie, czytane przez rodziców do poduszki, a w końcu przychodzi czas na to, aby samemu zacząć składać litery i czytać samodzielnie. Dlatego regały biblioteczne dla dzieci są bardzo potrzebne.

    Jeśli chodzi o sposób układania książek, to możemy to robić na trzy sposoby. I te sposoby mają bezpośredni wpływ na formę regału na książki dla dzieci.

    Pierwszy z nich to układanie książek grzbietami do frontu, czyli najbardziej klasyczny, taki jaki stosuje się w bibliotekach. Do tego wystarczy zwykły regał dla dzieci z otwartymi półkami. Będzie on dużo lepszy dla starszych dzieci, które umieją już czytać. Po napisie na grzbiecie okładki będą mogły rozpoznać, po którą pozycję mają ochotę w danym momencie sięgnąć.

    Dla młodszych dzieci dużo lepsze są tzw. regały ekspozycyjne. Tak jak wspominaliśmy, mogą być one stojące lub wiszące. Na nich umieszcza się literaturę okładkami do frontu, dzięki czemu dziecko widzi dokładnie, co to za książeczka. Nawet roczne dziecko ma już swój gust i potrafi wybrać, które bajeczki chce oglądać. Pozwólmy mu zdecydować samemu.

    Nastolatkom można zaproponować trzeci typ regału, który jest bardziej designerski. Umieszcza się w nich książki w pozycji leżącej, równolegle do podłogi. Wygląda to ciekawie i oryginalnie. Sprawdźcie choćby model Witty!

    Przeczytaj również

    Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.