Aranżacja balkonu - od czego zacząć?

Aranżacja balkonu - od czego zacząć?


Czy w dobie zgiełku, wszechobecnego huku oraz napotykanego na każdym kroku tumultu nie sposób odnaleźć swej własnej cichej przystani?

Ależ można, ową funkcję chętnie przyjmie często niedoceniany balkon.


Po pierwsze – skończ z wszelkimi wymówkami typu „nie mam czasu” - masz balkon, a on nie jest tak wymagający, jak mogłoby się z początku wydawać.


Jest przedłużeniem Twojego mieszkania, a ono wiele mówi o swym właścicielu i w znaczny sposób na niego wpływa. Kreacja aranżacji balkonu, która Cię urzecze, to nie kwestia przeczytania określonego poradnika i bezmyślnego zastosowania się do zawartych w nim złotych myśli, a podjęcie refleksji nad celem, który pragniesz osiągnąć i utrzymać, a może nawet regularnie rozwijać wraz z upływem czasu.

Postaw sobie zatem pytanie – czego oczekuję od swojego balkonu?


Może być on zieloną przystanią, pośród której oddajesz się lekturze, cichą i surową przestrzenią stanowiącą miejsce zadumy oraz autorefleksji, jak i również osobistą poranną kafeterią, której klasyczny włoski styl sprawia, że tyle co zaparzona kawa smakuje jeszcze lepiej, a jej aromat wydaje się bardziej wyrazisty nawet pomimo delikatnego wiatru, który mierzwi Twe włosy.


Niezależnie od tego, jakie spadnie na niego za Twą sprawą przeznaczenie, to uwierz mi, nie usłyszysz protestu. Bez względu na dostępną ilość przestrzeni oraz osobiste upodobania, niewiele potrzeba, by sprawić, że balkon stanie się osobistym azylem, który pozwoli na chwilową ucieczkę od rzeczywistości.
Dobieranie do jego wykończenia akcesoria meblowe oraz ogrodowe zależne będą zatem od kotłujących się w Twych myślach oczekiwań. Niektórym z nich przyjdzie się spełnić, inne zaś pozostaną jedynie w krainie fantazji, gdyż rzeczywistość niestety nie ma szans podczas czołowego zderzenia z rozbujałą wyobraźnią wagi ciężkiej.

Zachęcamy do sprawdzenia szerokiego wachlarza naszych mebli ogrodowych. W połączeniu z kolorowymi kwiatami pozwolą stworzyć Państwu wymarzoną aranżację. Poniżej kilka inspiracji:

 

Przeczytaj również