Czarne lampy wiszące nad stół lub do salonu - jak je powiesić?

polecane produkty

CZARNA WISZĄCA LAMPA ESAGONO BLACK

CZARNA WISZĄCA LAMPA ESAGONO BLACK

319.65 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
ELEGANCKA, CZARNA WISZĄCA LAMPA ESAGONO

ELEGANCKA, CZARNA WISZĄCA LAMPA ESAGONO

613.72 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
CZARNA, WISZĄCA LAMPA MARIBEL CHARCOAL

CZARNA, WISZĄCA LAMPA MARIBEL CHARCOAL

487.28 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
CZARNA OPRAWKA Z KABLEM DO LAMPY WISZĄCEJ

CZARNA OPRAWKA Z KABLEM DO LAMPY WISZĄCEJ

69.61 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Czarne lampy wiszące to designerskie oświetlenie, pod warunkiem, że jest umieszczone na odpowiedniej wysokości. Jeśli jest za nisko, w pomieszczeniu będzie ciemno, a strugi światła na niższych poziomach mogą przeszkadzać dzieciom. Jeśli jednak czarna lampa wisząca jest za wysoko, traci swoją elegancję...

Wiszące lampy do Twojego mieszkania - nowoczesne czarne lampy wiszące

Właściwa wysokość zawieszenia czarnej wiszącej lampy czy to do łazienki, sypialni, czy salonu zależy od kilku czynników, które można odkryć rozglądając się i zastanawiając nad swoimi pokojami:

Jak wysoko zawiesić czarną lampę wiszącą w kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie, które wymaga przede wszystkim efektownego oświetlenia. Płyty grzejne, zlew, blat roboczy - obszary strategiczne muszą być bezwzględnie dobrze oświetlone. Jedną z pierwszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas instalowania czarnej lampy wiszącej do kuchni na odpowiedniej wysokości, jest to, że im niższa oprawa, tym bardziej wiązka światła jest skoncentrowana na małej powierzchni. Jeśli Twoja powierzchnia robocza jest szeroka, zawieszenie powinno być umieszczone na tyle wysoko, aby w pełni ją oświetlić. Prawidłowa wysokość lampy wiszącej w kuchni wynosi od 75 do 90 cm nad blatem lub centralną wyspą. Możesz też zastosować kilka czarnych lamp wiszących do kuchni ustawionych w rzędzie.

Jak wysoko zawiesić czarną lampę wiszącą w jadalni?

Wysokość zawieszenia czarnej lampy wiszącej do jadalni nad stołem zależy od jego wielkości, pomysłu na intensywność jego oświetlenia i pożądanego efektu. Ogólnie można powiedzieć, że zawieszenie powinno znajdować się około 1,60 m nad ziemią. Trzeba jednak sprawdzić, czy:

Na długim stole w jadalni zamontuj kilka lamp wiszących lub wybierz podłużną oprawę. W przypadku wysokiego zawieszenia zachowaj minimalną odległość 70 cm między stołem a lampą.

Jak wysoko zamontować czarną lampę wiszącą do salonu?

Idealna wysokość czarnej lampy wiszącej do salonu zależy od jej przeznaczenia.

Nad krzesłem do czytania lub sofą

Możesz umieścić czarną lampę wiszącą do 30, lub 40 cm nad obszarem, który ma być oświetlony, uważając, aby nie wpaść przypadkiem w lampę - jeśli jest za nisko czasem może się to zdarzyć.

Nad stolikiem kawowym

Zawieszenie czarnej lampy wiszącej w salonie czy jadalni nad stolikiem kawowym można umieścić na wysokości ok. 1,80 m. Zawieszenie będzie wtedy specjalnie oświetlać stolik kawowy i stworzyć piękny, intymny efekt. Nikt nie ryzykuje wpadnięcia na nią, ponieważ stół uniemożliwia przejście.

Aby uzyskać oryginalną dekorację w salonie, umieść kilka identycznych zawieszeń na środku pokoju, na różnych wysokościach od 1,90 do 2,10 m.

Czytaj także: Lampy wiszące do łazienki, czy to dobry pomysł?

Jak wysoko zamontować czarną wiszącą lampę przy wyjściu lub na przedpokoju?

Wejście do Twojego domu musi być wystarczająco oświetlone, aby było przyjazne, ale także, abyś mógł się ubrać i znaleźć swoje rzeczy, gdy masz w przedpokoju głęboką szafkę lub wnękę. Idealna wysokość podwieszenia czarnej lampy wiszącej w holu wejściowym wynosi około 2 m (wybierz czarne lampy sufitowe wiszące). Taka wysokość umożliwia przejście i rozproszenie światła w całym pomieszczeniu. Wybierz kinkiet z dość zakrywającym kloszem, aby światło nie było zbyt bezpośrednie - czarne lampy wiszące tuby nadają się do tego idealnie. Nie wahaj się dodać lampy podłogowej lub lampy na stolik czy kinkietu na ścianę, aby zoptymalizować oświetlenie i udekorować pomieszczenie.

Jak wysoko zamontować lampę wiszącą w przedpokoju?

Czarne lampy wiszące do przedpokoju mogą ogrzać korytarz i ozdobić go, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Jeśli korytarz jest długi, umieść kilka identycznych zawieszeń, aby stworzyć schludną atmosferę jak w hotelu lub starej mieszczańskiej rezydencji - możesz nawet odrobinę zaszaleć i wybrać czarne lampy wiszące z kryształkami. Możesz umieszczać światła w regularnych odstępach, tak aby pokrywały się z dekoracjami ściennymi. Pamiętaj jednak, że korytarz to przede wszystkim miejsce przejścia. Wysokość zawieszenia w korytarzu nie może zatem być mniejsza niż 1,95 m, aby uniknąć wypadków.


Jaka wysokość zawieszenia czarnej lampy wiszącej w sypialni??

Dzięki miękkiemu i miejscowemu oświetleniu czarna lampa wisząca znajduje swoje miejsce w sypialni:

Jak wysoko zamontować czarne lampy wiszące na schodach w przypadku domu lub mieszkania dwupoziomowego?

Modne i eleganckie lampy wiszące mogą ozdobić schody i nadać im osobowość. Jeśli masz miejsce pod sufitem, nie wahaj się umieścić kilku identycznych lub niejednorodnych podwieszeń, na różnych wysokościach, montowanych jak dzieła sztuki. Minimalna wysokość zawieszenia czarnych lamp wiszących nad schodami wynosi 1,95 m w stosunku do stopnia znajdującego się poniżej. Wybierz zawieszenia z rozproszonym światłem, aby nie oślepiać się za każdym razem, gdy wchodzisz po schodach.

Jak wysoko zainstalować zewnętrzną czarną lampę wiszącą?

Szaleństwo zawieszeń wdziera się w dekoracyjny wszechświat. Od armatury kuchennej po oświetlenie zewnętrzne, czarne wiszące lampy są na topie! Zawieszenie kuchenne zainstalowane nad stołem wzbogaci Twoją jadalnię. To oświetlenie kuchenne z pewnością zainspiruje najodważniejszych, którzy odważą się powiesić je również w sypialni. Zainspiruj się tymi instalacjami do oświetlenia zewnętrznego. Wyjdź z klasycznych projektorów. Postaw bardziej na mocne elementy, takie jak wiszące żarówki lub zawieszenia kulowe. Aby światła spełniały wszystkie swoje funkcje (oświetlenie i dekoracja), umieść je na odpowiedniej wysokości. Przykład czarnej wiszącej lampy do jadalni - najniższa część powinna znajdować się 180 cm od ziemi. Lampy wiszące do jadalni należy umieścić 75 cm nad stołem.

Zobacz również: Designerskie lampy wiszące - włoski styl w Twoim salonie

A jak to wygląda na zewnątrz? Czarne lampy wiszące do dekoracji wejścia do domu, balkonu, tarasu itp

Na zewnątrz wszystko zależy od punktu mocowania i obszaru, który ma być oświetlony. Pod werandą zastosuj tę samą zasadę, co w salonie. Najniższa część oprawy musi znajdować się 190 lub nawet 200 cm od podłoża, aby nie utrudniać ruchu. Z drugiej strony, jeśli zainstalujesz zawieszenia na drzewach na skraju alejki, puść wodze fantazji. Tam możesz zastosować zasadę kreatywności.

Alternatywy dla czarnej wiszącej lampy

Jeśli nie możesz spełnić minimalnej wysokości zawieszenia lub jeśli istnieje inny powód, dla którego nie możesz go zainstalować, oto kilka alternatyw:

Przeczytaj również