Designerskie fotele

polecane produkty

Fotel Apelle ze skóry

Fotel Apelle ze skóry

4743.62 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Fotel Danny z wysokim podłokietnikiem

Fotel Danny z wysokim podłokietnikiem

4697.62 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Krzesłol Sonny z podłokietnikami

Krzesłol Sonny z podłokietnikami

2379.93 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Fotele od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Ich wygoda oraz funkcjonalność to główne cechy, które są przypisywane tym tradycyjnym meblom. Jednak zyskują one współcześnie nowe role- ich oryginalny design staje się kluczowym elementem wnętrza.
 
Designerskie fotele to przede wszystkim takie, które zostały w pierwszej kolejności stworzone, by wyróżniać się na tle innych mebli. Sprawiają one, że nawet najbardziej tradycyjnie urządzone wnętrze staje się nowocześnie zaakcentowanym. Włoskie fotele coraz częściej posiadają takie właśnie cechy. Koncepcje na ich tworzenie rodzą się w głowach słynnych projektantów, którzy z każdego przedmiotu potrafią uczynić dzieło sztuki. Przykładem takiego designerskiego fotela może być fotel LC 2, który powstał dzięki wybitnemu projektantowi Lc Corbusier. Jego stelaż jest wykonany z rur stalowych, które następnie lakierowano lub pokryto chromem. Mebel tapicerowany jest co więcej tkaninami lub oryginalnymi włoskimi skórami wysokiej jakości. Występują one w wielu kolorach, by każdy mógł stworzyć swój wymarzony fotel o określonej barwie. Jego większym bratem bliźniakiem w naszej ofercie jest fotel LC 3. Obydwa meble dostępne są w wariantach czarnym, białym, brązowym i czerwonym. O pozostałe kolory można jednak pytać telefonicznie. Ponadto do foteli można dokupić sofę w tym samym stylu.
 
Meble designerskie świetnie wyglądają w nowoczesnych stylizacjach. Polecane są do mieszkań w stylu loftów, domów i dużych przestrzeni. Lubią one towarzystwo równie oryginalnych obrazów, dekoracji, kamiennych podłóg czy żywych kolorów na ścianach. Fotele oczywiście najlepiej łączyć z niskimi ławami czy sofami. Tworzą wtedy komplety wypoczynkowe, które zachwycają wyglądem, ale i zapewniają wygodę, pozwalają się zrelaksować czy wręcz przeciwnie, oddać rozrywce np.: oglądaniu telewizji czy czytaniu. Włoskie meble od lat są uważane za wyjątkowo piękne i solidnie wykonane. W koncepcjach na ich wykonanie i unowocześnienie nie ma przestoju. Projektanci zaskakują nas świeżością pomysłów oraz awangardowymi pomysłami. Tak powstają właśnie designerskie meble, a wśród nich nietuzinkowe fotele. 

Przeczytaj również