PROMOCJA - 12 % NA WSZYSTKO PO ZAPISANIU SIĘ DO NEWSLETTERA

PROMOCJA BLACKWEEK -15% WRAZ Z KODEM BLACKWEEK15 NA WYBRANE PRODUKTY - SPRAWDŹ TUTAJ

    Dywany to stylowe uzupełnienie wystroju każdego pomieszczenia. Nawet elegancka, drewniana podłoga, czy świeżo wycyklinowany parkiet wprost prosi się o choćby niewielki, dekoracyjny dywanik. Mały okrągły dywan wraz z innymi tekstyliami ociepla wizerunek wnętrza. Umieszczony w salonowej strefie relaksu stanowi asystę dla stolika kawowego i wygodnej kanapy. Dywan do salonu pomaga zredukować hałas w mieszkaniach w bloku i echo w wysokich kamienicach. Może też ukryć mankamenty podłogi. W pokoju dziecięcym chroni najmłodsze pociechy przed chłodem i otarciami kolan. Dywan to bohater każdego domu!

    Dzisiejszy wpis w całości poświęcimy dywanom beżowym, jako że beże w tym sezonie są wyjątkowo modne. Opowiemy, do jakich stylów pasują beżowe dywany, jakie są ich rodzaje i z jakimi innymi kolorami tworzą harmonijne połączenie.

    Dywany beżowe – nowoczesne podejście do harmonii

    Beżowy to kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest klasyczny, stonowany i przyjemny dla oka. W aktualnych trendach wnętrzarskich odgrywa ważną rolę. Nietrudno znaleźć salony, w których ten kolor staje się motywem przewodnim.

    Dywany beżowe nowoczesneneutralne i uniwersalne, a przy tym ich ciepły odcień wprowadza do wnętrza miłą, przytulną atmosferę. Wbrew temu, co się może wydawać, beżowe dywany do salonu wcale nie są nudne i nijakie. Występują w wielu pięknych odcieniach, jak piaskowy, cappuccino, czy kawa z mlekiem. Każdy ton wnosi do wnętrza inną jakość. Dzięki temu mamy możliwość wprowadzenia beżowych dywanów do salonów w różnych, nawet bardzo odmiennych stylach.

    Jednak kolor to nie wszystko. W sklepach znajdziesz różne rodzaje dywanów beżowych, które różnią się fakturą i wzornictwem.

    Rodzaje beżowych dywanów – puchate i miękkie

    Dywany mogą być wykonane z różnych materiałów, co przekłada się nie tylko na sposób ich pielęgnowania, ale przede wszystkim na wygląd i potencjał stylistyczny. Jedną z grup stanowią miękkie, puchate kobierce, na których czasem żal stawiać meble, bo… chciałoby się na nich poleżeć!

    Dywan shaggy beżowy to wariant z długim włosiem. Jego runo jest gęste i bardzo przyjemne w dotyku, można po nim śmiało chodzić bez skarpetek! „Kudłaty dywan” sprawdza się doskonale w pokojach kilkuletnich dzieci, które często bawią się na podłodze. Beżowy odcień doskonale koresponduje z kolorami pastelowymi, które królują w dziecięcych twierdzach. Dywan shaggy beżowy jest też odpowiedzialny za ciepło w pomieszczeniu – zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym. Po pierwsze, „kudłacze” są zazwyczaj grube, więc doskonale izolują od chłodu podłogi. Po drugie – ciepły, beżowy kolor w połączeniu z miękkim włosiem wprowadza do wnętrza uroczą, intymną atmosferę.

    Podobnie miły w dotyku i wizualnym odbiorze jest dywan rabbit beżowy. To typ pluszowy, bardzo często o aksamitnym połysku. Runo tego dywanu jest gęste, również może mieć różną długość. Od modelu shaggy rabbit różni się tym, że struktura takiego jasnego dywanu jest zbita i jakby równo ścięta, podczas gdy „kudłacz” swój urok zawdzięcza delikatnemu nieładowi włókien. Dywan pluszowy beżowy rabbit jest sprężysty i mięciutki, dlatego jeśli lubisz chodzić po mieszkaniu na boso, w mgnieniu oka stanie się Twoim najlepszym przyjacielem.

    Dywan sznurkowy beżowy – jakie ma zalety?

    Alternatywą dla puchatych dywanów są mniej spektakularne pod względem miękkości, dość ascetyczne w charakterze, dywany sznurkowe beżowe. To typ tkany na płasko. Struktura dywanu sznurkowego beżowego jest zbita. Jest on też dość cienki w porównaniu do puchatego runa shaggyego czy rabbita. Dywan tkany na płasko beżowy nie będzie posiadał długiego, przyjemnego w dotyku runa, jednak może być to źródłem kilku ważnych zalet:

    • Dywan sznurkowy beżowy dużo łatwiej utrzymać w czystości, niż puchate wykładziny. Wystarczy przejechać po nim szczotką odkurzacza i voila!
    • Modele tkane na płasko cieszą się także wysokim stopniem odporności i trwałości.
    • Na dywanie sznurkowym ślady odciśnięte przez meble będą niemal niewidoczne.
    • Jeśli chcesz kupić beżowy dywan do salonu, a jesteś szczęśliwym posiadaczem kota perskiego lub długowłosego jamnika, to w model tkany na płasko sierść zwierzęcia nie będzie się wbijać i bez trudu zwyczajnie ją odkurzysz.

    Czytaj także: Dywany do salonu – luksus dla oczu i dla stóp

    Do jakich stylów pasują dywany beżowe nowoczesne?

    Dopasowanie do wymogów poszczególnych stylów aranżacyjnych w przypadku dywanu beżowego zależy mniej od odcienia, a bardziej od jego rodzaju (to, o czym mówiliśmy powyżej) oraz ewentualnych wzorów.

    Dywany pluszowe beżowe typu rabbit najlepiej odnajdują się we wnętrzach romantycznych, glamour, shabby chic, klasycznych lub vintage. Nie najgorzej będą się też prezentowały w salonie skandynawskim, choć do tego nurtu zdecydowanie lepiej pasuje dywan shaggy beżowy.

    Dywany tkane na płasko beżowe są przeznaczone do wnętrz o minimalistycznym, nieco surowym charakterze. Sprawdzą się doskonale w salonach japandi, minimalistycznych oraz nowoczesnych. Jeśli szukasz dywanu do loftu lub rustykalnego apartamentu to dywan sznurkowy beżowy w lnianym odcieniu będzie strzałem w dziesiątkę!

    Stylowymi kierunkowskazami są także wzory na beżowym dywanie. Geometryczny deseń świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, a motyw marokańskiej koniczyny to cecha charakterystyczna salonów w stylu hampton czy nowojorskim. Dla uzyskania większej spójności motywy z dywanu można powtórzyć, np. na zasłonach lub poszewkach poduszek.

    Jakie kolory współgrają z beżem?

    Aby uniknąć monotonii i zadowolić tych, którzy chcą połączyć łagodny beż z odrobiną koloru, producenci dywanów chętnie dodają drugą barwę do neutralnego tła.

    Idąc z duchem aktualnych trendów, popularność zyskał dywan fioletowo-beżowy. To dynamiczna odpowiedź na ogłoszenie przez amerykański Instytut Koloru Pantone, że kolorem 2022 roku będzie Veri Peri, czyli odcień fioletowego. W przypadku takiego połączenia kolorystycznego często stosuje się wzornictwo abstrakcyjne, które przypomina swobodne, arealne pociągnięcia pędzla. Taki dywan fioletowo-beżowy to przykład artystycznej elegancji, która świetnie odnajdzie się w nowoczesnym salonie.

    We wnętrzach orientalnych bardzo często można trafić na dywan turkusowo-beżowy lub dywan niebiesko-beżowy. Te kolory świetnie ze sobą współgrają, zwłaszcza jeśli stosuje się je we wzorach, zaczerpniętych z kultury arabskiej lub perskiej.

    Świetnie prezentują się także dywany szaro-beżowe. To idealne połączenie stonowanych barw, które harmonijnie ze sobą współgrają. Dodatek szarości przełamuje monotonię beżu, ale jednocześnie pozwala zachować subtelność kolorystyczną. Dywan szaro-beżowy to doskonałe uzupełnienie spokojnych, przytulnych wnętrz.

    Zobacz również: Dywany zewnętrzne – czym różnią się od tradycyjnych dywanów?

    Przeczytaj również

    Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.