Ekskluzywne dywany

polecane produkty


Kiedyś dywany były bardzo popularne i zajmowały niemal każdy metr kwadratowy mieszkania. Wykładziny, chodniki, dywaniki- wszystkie zdobiły podłogi w domach, biurach, instytucjach. Korzystano z ich dekoracyjności, a także stylowego wyglądu. Po prostu dywany były w modzie. Jednak z czasem, zamiast dywanów, zaczęto eksponować podłogę. Wysokiej jakości drewno, kamień czy panele stanowiły istotny element wnętrza i nie chciano ich zakrywać. Dopiero niedawno moda na nie powróciła, i całe szczęście, bo włoscy projektanci prześcigają się w tworzeniu pięknych i stylowych dywanów do wnętrz. Warto w nie zainwestować.

Szukamy miejsca dla dywanu

Ekskluzywny włoski dywan pasuje niemal wszędzie. Jednak najlepszym dla niego miejscem jest salon, w którym będzie on mógł być w pełni wyeksponowany. Poza tym podkreśli on jego reprezentacyjny charakter. Dywan sprawi, że Twój salon stanie się przytulny i zapanuje w nim miła atmosfera. Może on zostać dopasowany do mebli wypoczynkowych czy dodatków, jak i sam w sobie stanowić dekorację.

Włoski dywan ożywi każdą aranżację w stonowanych kolorach. Jednym z takich dywanów jest z pewnością stylowy dywan Maurice. Jest on wykonywany z wysokiej jakości wełny nowozelandzkiej wybarwianej na wiele kolorów. W wielu wariantach produktu przeplatają się różne barwy, więc dobór dywanu do danej aranżacji nie stanowi żadnej trudności.

Włoski dywan doskonale sprawdzi się również w sypialni. Jeśli zdarza nam się w niej chodzić na bosaka, uchroni nas przed zimną podłogą, co stanowi bardzo praktyczne zastosowanie. Poza tym nada on sypialni stylowego wyglądu i sprawi, że będzie ona sprzyjała wypoczynkowi i odprężeniu.

Pięknym włoskim dywanem polecanym do sypialni jest ekskluzywny dywan Aladino. Doskonale nadaje się on do wnętrz w stylu retro lub vintage, które bazują na stylistyce z innej epoki. Łączą one często wysokiej jakości produkty wykonywane z trwałych materiałów z ciekawymi wzorami i kształtami, które pochodzą z dawnych czasów. Dywan Aladino posiada orientalny wzór, który sprawi, że sypialnia zyska na wyglądzie i estetyce. Jeśli zastosowaliśmy w niej jedynie gładkie tkaniny, z pewnością produkt ten ożywi aranżację. Jest on również celowo postarzany dla uzyskania wyglądu przedmiotu z odległych czasów.

Dywan jako dodatek do wnętrza

Ekskluzywny dywan sprawdzi się zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji. Może on stanowić dodatek awangardowy, który będzie na siebie zwracał uwagę ciekawym wzorem. Poza tym włoskie dywany mają to do siebie, że są niezwykle eleganckie. Cechuje je również wykonanie z wytrzymałych i przyjemnych w dotyku materiałów, najlepszego gatunku wełny lub bawełny.

Wiele opcji wybarwienia dywanów daje także możliwość dopasowania ich do wielu aranżacji lub stworzenia luksusowego wystroju, do którego będą świetną podstawą. Pozwalają one tworzyć także stylizowane wnętrza, co z pewnością ucieszy miłośników stylu retro, właścicieli rustykalnych domów czy pensjonatów. 

Przeczytaj również