Ekskluzywne ławy do salonu – hity sezonu 2022!

polecane produkty

Innowacyjna ława Inni 1

Innowacyjna ława Inni 1

3911.40 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Metalowy stolik Twin Basso

Metalowy stolik Twin Basso

1686.33 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesny stolik Ergo Table

Nowoczesny stolik Ergo Table

1230.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Oryginalny stolik ogrodowy Casper

Oryginalny stolik ogrodowy Casper

966.78 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesna ława Morissa 91x61cm

Nowoczesna ława Morissa 91x61cm

1396.50 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesny czarny stolik Zaira

Nowoczesny czarny stolik Zaira

1503.05 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesny stolik Paw 90x50

Nowoczesny stolik Paw 90x50

2596.41 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesna ława Minimal

Nowoczesna ława Minimal

3624.81 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Stoliki i ławy salonowe to elementy, bez których nie sposób wyobrazić sobie kompletną strefę relaksu. Nawet niewielkich rozmiarów ława kawowa stanowi doskonałe uzupełnienie dla otaczających ją mebli wypoczynkowych. Mało tego, ekskluzywna ława do salonu potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o efekt wizualny i podniesienie prestiżu mieszkania.

Stylowe ławy do salonu pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną. Owszem, ozdabiają salon i domykają kompozycję, jednak mają do wykonania również zadania naturyużytkowej. Na ławie salonowej postawisz nie tylko serwis herbaciany, filiżanki, kubek z kawą. Równie dobrze mogą znaleźć się na niej wazon z kwiatami, zapachowe świece, czy albumy o historii sztuki.

Eleganckie ławy do salonu zaskakują pomysłowością i kunsztem wykonania. W tym wpisie prezentujemy osiem wyjątkowych propozycji na sezon 2022! Czasem wystarczy bowiem zmienić ławę kawową, by tchnąć do wnętrza nowego ducha! Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją ekskluzywnych ław do salonu od Italia Style!

Ława kawowa w wydaniu minimalistycznym

Zacznijmy od bardzo uniwersalnych i nieskomplikowanych modeli, które mimo swojej prostoty nie tracą designerskiego sznytu. Te piękne ławy do salonu sprawiają wrażenie oszczędnych, jednak stanowczo nie brakuje im charakteru.

Nasza minimalistyczna propozycja to ekskluzywna ława do salonu Terry. Wykonany z żywicy melaminowej blat oparty jest na nietypowej konstrukcji w kształcie litery T. Do produkcji stelażu wykorzystano metal, dlatego też ta designerska ława do salonu może śmiało zagościć w industrialnym lofcie.

Ciekawym zabiegiem dizajnerskim jest zastosowanie niskiej obudowy boków blatu, która sprawia, że ława salonowa Terry przypomina nieco tacę. To wrażenie potęguje też fakt, iż jest ona dość niska, bowiem mierzy 32 cm. Ale w tej kolekcji znajdziesz także stolik kawowy o wysokości 60 cm. Ten duet wpisze się rewelacyjnie w wystrój przestronnego, nowoczesnego salonu.

Włoskie ławy do salonu Terry to fantastyczna propozycja nie tylko do minimalistycznego mieszkania. W Italia Style masz możliwość wyboru koloru blatu, a nawet zmiany jego materiału na szkło lub lakierowaną płytę MDF. Odcień metalowej konstrukcji jest również opcjonalny, co sprawia, że z łatwością dopasujesz finalny wygląd wybranej ławy kawowej do wystroju Twojego wnętrza.

Ekskluzywne ławy do salonu z blatem ceramicznym

Blaty ceramiczne to świetny pomysł na połączenie luksusowego wyglądu z trwałością. To także alternatywa dla ciężkich eleganckich ław do salonu, w produkcji których wykorzystuje się kamień naturalny. Lżejszy blat ceramiczny gwarantuje większą mobilność, a ława kawowa zupełnie nie traci na atrakcyjności wizualnej.

Modelem, który ma szansę podbić salony w tym roku jest stylowa ława do salonu Liada. Ma bardzo nietypowy, migdałowy kształt. Stawia ją to w czołówce oryginalnych propozycji do nowoczesnych wnętrz. Blat wykonany jest z ceramiki z efektem marmuru – nadaje to tej ławie salonowej wytworny wydźwięk. Stelaż składa się z trzech złotych nóg, ale w Italia Style możesz zamówić go w dowolnym kolorze, wybranym ze wzornika.

Inną propozycją są ekskluzywne ławy do salonu z serii Priamo. To modele z typowym, prostokątnym blatem ceramicznym. Wybierać można spośród trzech rodzajów imitacjimarmuru, ale dostępna jest także wersja grafitowa. Ciekawa konstrukcja, na której oparty jest blat, wykonana jest z metalu, którego wykończenie można dopasować do własnych upodobań. Wystarczy ustawić odpowiednie opcje zakupu.

Eleganckie ławy do salonu z blatem ceramicznym cechuje solidność i trwałość, dlatego bez przeszkód mogą stać się ozdobą Twojego wyjątkowego tarasu!

Zobacz również: Stoliki kosze - modny gadżet czy praktyczny dodatek?


Piękne ławy do salonu do 30 cm

Niektóre aranżacje wprost proszą się o niską ławę salonową. Np. elegancki styl wnętrzarski, nawiązujący do kultury Japonii – japandi, czy też inne nurty, które kierują swój wzrok w stronę orientu. Stylistyka tego typu nie wychodzi z mody i ma szerokie grono zwolenników. Specjalnie z myślą o nich wybraliśmy dwie poniższe propozycje:

Ława rozkładana, podnoszona, z szufladami – czyli modele z bonusem!

Dwie kolejne ekskluzywne ławy do salonu posiadają dodatkowe udogodnienia.

Model eleganckiej ławy do salonu o nazwie Traslo oferuje możliwość przechowywania drobnych przedmiotów – schowasz w niej pilota do telewizora lub ulubione magazyny. Traslo posiada nie tylko szufladę, ale także schowek pod blatem. Sama konstrukcja tej minimalistycznej, a jednak intrygującej i pięknej ławy do salonu, jest niezwykle ciekawa – składa się bowiem z dwóch, przylegających do siebie prostopadłościanów o różnej wysokości. Stylistycznie włoska ława do salonu Traslo jest raczej neutralna – pasuje doskonale zarówno do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz, jak i do przytulnych, skandynawskich salonów.

Ława rozkładana podnoszona Wing pozwala na podniesienie części blatu i zablokowanie jej w takiej formie. Ma to zarówno znaczenie wizualne, jak i praktyczne. Z punktu widzenia estetyki, taka ława podnoszona dodaje wnętrzu sznytu – ten oryginalny kształt jest bowiem wyjątkowo rzadko spotykany. Jeśli zaś chodzi o funkcjonalność, to ta designerska ława podnoszona pozwala np. na jednoczesne siedzenie na kanapie i wygodne korzystanie z laptopa. 

Czytaj także: Ława szklana - aktualny trend, czy przeżytek?

Ławy do salonu w stylu kolonialnym

Na koniec chcemy zwrócić uwagę na ekskluzywne ławy do salonu, które są idealne do mieszkań, urządzonych na modłę kolonialną. Ten styl jest bardzo specyficzny i dość konserwatywny, jeśli chodzi o dobór mebli. Nie oznacza to, że znalezienie perfekcyjnej ławy salonowej kolonialnej jest wielkim wyczynem – wystarczy poszukać takiej, która będzie prosta i wykonana z ciemnego drewna. Jednak w Italia Style mamy ekskluzywną ławę do salonu, która jest kwintesencją stylu kolonialnego. To model Atlantide.

Jej konstrukcję stanowią cztery nogi, składające się z trzech metalowych prętów, stylizowanych na stare. Blat to połączenie płyty MDF oraz szklanej tafli. Na płycie znajduje się dekoracja, przedstawiająca postarzaną mapę świata. Właśnie ten element odróżnia ławę kawową Atlantide od większości innych modeli. Według nas to istota stylu kolonialnego – połączenia zamiłowania do dalekich podróży z nutą luksusu i elegancji.

Przeczytaj również