Fotele biurowe, czyli jak sprawić sobie odrobinę przyjemności w pracy?

polecane produkty


We współczesnych czasach przy komputerze spędzamy coraz więcej czasu — nie tylko jest on niezbędny podczas pracy, ale również to właśnie przy nim oddajemy się rozrywce oraz wypoczynkowi. Warto jednak wiedzieć, że siedzący tryb życia niesie ze sobą poważne schorzenia, dlatego warto z rozwagą dobierać fotel biurowy, na którym będziemy spędzać większą część naszego dnia. Obecnie dostępnych jest wiele foteli biurowych różnego rodzaju, dzięki czemu wybór właściwego modelu, który będzie spełniał oczekiwania pracownika i zapewniał utrzymanie prawidłowej postawy ciała będzie nie lada wyzwaniem. Przy wyborze fotela biurowego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych funkcji wpływających na komfort siedzenia i bezpieczeństwo pracy, a także na oferowaną estetykę. Rolą fotela jest zadbanie o zapewnienie prawidłowej postawy ciała, która wyeliminuje długotrwałe napięcie mięśni prowadzące do dolegliwości bólowych, które znacznie obniżają nie tylko komfort pracy, ale i życia codziennego.

industrialny fotel do gabinetu


Przed zakupem fotela biurowego, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów, m.in. typ siedziska oraz oparcia, możliwości regulacyjne, jak również materiały, które wykorzystano w procesie produkcji. Nie bez znaczenia jest oczywiście cena, a także wygląd fotela. Jaki fotel biurowy będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego biura? Wybierając fotel swoją uwagę warto zwrócić na jego podstawę — dostępne są fotele na kółkach i obrotowe, a także na podstawach stałych. Wyposażenie fotela w jezdne kółka pozwala na swobodną zmianę położenia krzesła względem biurka, czyli stanowiska komputerowego. Pięcioramienna podstawa zazwyczaj gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo — zachowuje stabilność fotela. Fotele, które są wyposażone, np. w trzy- lub czteroramienną podstawę częściej mogą ulegać przewróceniu, są meblami dość niestabilnymi. Stylowym, a zarazem stabilnym przykładem fotela pracowniczego jest model STEEL ST12F OLIVO&GROPPO. Wspomniany fotel nie tylko niezwykle elegancko i nowocześnie się prezentuje, ale również zapewnia bezpieczeństwo pracy oraz wielogodzinny komfort.

 

obrotowy fotel biurowy


Fotel biurowy, który ma być przeznaczony do pracy, powinien posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska, dzięki czemu każdy pracownik będzie mógł dostosować go do swoich indywidualnych wymagań oraz oczekiwań. Fotel gabinetowy z regulacją wysokości można dostosować względem powierzchni biurka, a także zadbać o prawidłowe ułożenie stóp na podłodze. Dużym plusem w przypadku foteli biurowych jest również wyprofilowane oparcie, które pozwala na odciążenie mięśni i zachowanie anatomicznych krzywizn kręgosłupa. Nieodpowiednio dobrane krzesło biurowe będzie pogłębiało lub spłycało krzywizny kręgosłupa — często dostępne są modele z regulowanym oparciem, a także z regulowanymi zagłówkami, które pozwolą na perfekcyjne dopasowanie oparcia do osoby siedzącej na fotelu. Przykładem fotela obrotowego o ergonomicznej budowie jest model biurowy EVO EVO3001D OLIVO&GROPPO, który posiada wysokie siatkowane oparcie z zagłówkiem 2D.

 

tapicerowany fotel na płozach


Ogromną rolę w przypadku foteli biurowych odgrywają również podłokietniki odpowiadające za ustabilizowanie oraz odciążenie dłoni — są one szczególnie przydatne w przypadku osób, które bardzo dużo piszą na klawiaturze. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupieniem fotela z możliwością regulacji wysokości podłokietników. Oczywiście równie ważną rolę w przypadku wyboru fotela biurowego idealnego jest materiał, z którego wykonano fotel. Oczywiście każdy z materiałów ma swoje wady i zalety, jednak dużą popularnością cieszą się fotele ze skóry naturalnej, a także ze skóry ekologicznej. Skóra oraz materiały o charakterze plastikowym są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości, niestety mogę mieć problemy z odprowadzaniem ciepła, dlatego dużą popularnością cieszą się również fotele z oparciem wykonanym z siatki umożliwiającej swobodny przepływ powietrza. Jeżeli chcesz, aby fotel nie tylko gwarantował komfort wypoczynku, ale również prezentował się niezwykle elegancko i efektownie, z pewnością przypadnie ci do gustu model BRIDGE BG 102 OLIVO&GROPPO, obok którego z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie.

Przeczytaj również