Fotele do biurka – jak kupić najlepszy?

polecane produkty

Fotel biurowy Slim Office

Fotel biurowy Slim Office

619.92 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Fotel konferencyjny Cover P

Fotel konferencyjny Cover P

1508.60 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
KRZESŁO TAPICEROWANE SONNY S X

KRZESŁO TAPICEROWANE SONNY S X

3382.50 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Fotel obrotowy Sonny PB X

Fotel obrotowy Sonny PB X

3470.45 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Designerski fotel Kyoto/M1

Designerski fotel Kyoto/M1

3270.57 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Stylowy fotel Nantes

Stylowy fotel Nantes

4328.37 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Stylowy fotel biurowy Dam XL-SP

Stylowy fotel biurowy Dam XL-SP

4545.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Wybuch pandemii miał wpływ na wiele sfer ludzkiego życia. Nie ominął także wystroju wnętrz. Chodzi nie tylko o fakt, że ludzie zaczęli zwracać większą uwagę na aranżację przestrzeni. Wiele osób zaczęło bowiem pracować z domu i mimo że ścisły lockdown już za nami, to forma pracy zdalnej, czy tryb hybrydowy, prawdopodobnie zostanie z nami na stałe. Dlatego też, jeśli jeszcze nie urządziłeś sobie w mieszkaniu wygodnego kącika do pracy zdalnej, czas najwyższy to zrobić. A podstawowym elementem wyposażenia, który będzie Ci potrzebny, jest fotel biurkowy.

W tym wpisie bierzemy na warsztat krzesła obrotowe biurowe. Dowiesz się z niego, jak wybrać najlepszy fotel do biurka, jakie modele są najpopularniejsze na rynku oraz jak zorganizować ergonomiczne stanowisko pracy. Opowiemy też o tym, jakie są cechy dobrego fotela biurkowego i jakie korzyści daje jego posiadanie. Ten temat może być dla Ciebie interesujący, nie tylko jeśli urządzasz osobistą przestrzeń do pracy zdalnej. Informacje będą przydatne, jeśli zarządzasz własną firmą i zatrudniasz pracowników.

Cechy dobrego fotela biurkowego

Osoby, których praca ma charakter siedzący, wiedzą, jak uciążliwy dla kręgosłupa może być standardowy dzień pracy. Negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie minimalizują jednak wysokiej jakości fotele obrotowe do biurka. Sprawdź, jakimi cechami odznaczają się najlepsze fotele do biurka:

Czytaj także: Krzesła do biurka - na co zwrócić uwagę wybierając fotel do nauki

Ergonomia pracy a krzesła obrotowe biurowe

Odkąd procent tzw. stanowisk siedzących wzrósł, dużo mówi się o ergonomii pracy za biurkiem. Spójrzmy na tę kwestię w kontekście nowoczesnych foteli do biurka.

Wszelkie regulowane elementy podwyższają standard naszego krzesła do pracy i w kontekście ergonomii są jak najbardziej pożądane. Jednak warto pamiętać, że przede wszystkim dopasowujemy mebel do parametrów naszego ciała, ilości godzin spędzanychza biurkiem i charakteru wykonywanych czynności. Nie w każdym rodzaju pracy te same elementy będą kluczowe. Np. jeśli w Twojej działalności dużo rozmawiasz przez telefon, to na pewno przyda Ci się odchylane oparcie i zagłówek. Za to osoby, które w przeważającej części czasu pracy piszą na klawiaturze, potrzebować będą fotela obrotowego do biurka z wygodnymi, najlepiej regulowanymi podłokietnikami. Jeśli chodzi o wysokość biurka, to według norm jego blat powinien znajdować się na wysokości łokci.

Żelazne zasady ergonomii mówią o tym, że w pozycji siedzącej kąt pod naszymi kolanami powinien wynosić 90º. Jeśli ergonomiczne dopasowanie wysokości fotela do blatu biurka uniemożliwia położenie całych stóp na podłodze, należy wyposażyć stanowisko pracy w podnóżekKrzesło obrotowe biurowe powinno być także stabilne.


Fotele obrotowe do biurka – rodzaje

Na rynku można spotkać kilka rodzajów foteli na kółkach do biurka. Królują oczywiście modele tradycyjne, jednak popularne są też krzesła gamingowe i kubełkowe. Są jeszcze warianty typowo designerskie, więc jeśli siadasz przy biurku sporadycznie, żeby odpowiedzieć na maile i zrobić przelewy, to możesz trochę zaszaleć i wybrać nietypowy model. Choć fotele do biurka designerskie cieszą oko oryginalnym wyglądem, najczęściej nie są przystosowane do spędzania w nich długich godzin przed komputerem.

Na maratony w pracy zdecydowanie nadają się fotele biurkowegamingowe. Są one duże i rozbudowane, przywodzą na myśl futurystyczne wnętrze kosmicznych pojazdów. Nie do każdego mieszkania będą pasować stylistycznie, jednak ważne jest, że zaprojektowano je tak, aby można w nich było spędzać naprawdę wiele godzin.

Najbardziej zaawansowane są fotele biurowe obrotowekubełkowe. Budowa kubełkowa polega na tym, że użytkownik niejako wtapia się w fotel, który otula go ze wszystkich stron, dopasowując się do ciała. Według tej zasady konstruowane są również fotele w samochodach wyścigowych. Kubełkowe fotele na kółkach do biurka są przeznaczone dla graczy oraz osób, których praca wymaga dynamiki – sięgania po dokumenty w różnych częściach biura, odbierania telefonów. Sprawdzają się w przypadku pracowników na stanowiskach asystenckich.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując fotel do biurka?

Oprócz cech dobrego fotela, które wymieniliśmy wyżej, podczas zakupu krzesła biurowego obrotowego warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

Zobacz również: Krzesła biurowe: poznaj zalety wygodnych mebli biurowych

Zalety posiadania wygodnego krzesła obrotowego do biurka

Podsumowując w kilku zdaniach nasz dzisiejszy wpis, chcemy podkreślić, jak ważny jest przemyślany wybór odpowiedniego fotela na kółkach do biurka. Możliwość regulacji i dopasowania krzesła do naszej budowy jest po prostu nieoceniona. Dzięki temu nawet długie pozostawanie w pozycji siedzącej nie odbije się negatywnie na naszym kręgosłupie. Kupując nowoczesny fotel do biurka, inwestujesz w swoje zdrowie i dobrą kondycję.

Przeczytaj również