Jak urządzić salon w stylu industrialnym?


Marzy Ci się styl industrialny w salonie? Zainspirował Cię salon u kogoś znajomego lub aranżacje z katalogów i blogów? Pomożemy Ci urządzić salon stylu industrialnym w Twoim domu. Dowiedz się, czym charakteryzuje się industrialna estetyka, poznaj każdy szczegół, o który warto zadbać w tego typu wnętrzach, i dowiedz się, jakie meble idealnie sprawdzą się w industrialnym salonie.

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?


Styl industrialny – salon w surowej, fabrycznej aranżacji

Salony industrialne cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością, szczególnie często salon w stylu industrialnym aranżowany jest w przestrzennych mieszkaniach w kamienicach, gdzie estetyka industrialna wpisuje się w naturalny sposób. Sprzyjają temu również duże okna, które poprzez wpuszczanie dużej ilości światła dziennego wyrównują półmrok, uzyskany poprzez ciemne meble, dodatki i kolory ścian, charakterystyczne dla tej estetyki.

Styl industrialny to estetyka inspirowana starymi obiektami przemysłowymi – minimalizm, surowość, klimatyczny półmrok, materiały wykorzystywane naturalnie w przemyśle, liczne nawiązania do urbanistyki czy inżynierii. Salon urządzony w tym stylu może być naprawdę przytulny i zachwycać swoją urodą.

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?


Industrialne salony – o czym pamiętać przy urządzaniu?

Urządzając salon w stylu industrialnym, zacznij od ścian, gdyż to właśnie one w dużym stopniu definiują to, jak ostatecznie prezentuje się wnętrze. Możesz pomalować je na biało lub w odcienie szarości, jednak najlepszy efekt dadzą gołe cegły lub beton, które najczęściej występują w przemysłowych obiektach.

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?


Czym jeszcze powinien charakteryzować się industrialny salon?

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?


Jak wybrać meble industrialne do salonu?

Meble industrialne do salonu wykonane z naturalnego drewna lub metalu to rozwiązanie, które idealnie podkreśli przemysłowy charakter wnętrza. Dotyczy to wszystkich elementów, takich jak m.in. stół, stolik kawowy, regały czy komody. Inną charakterystyczną cechą mebli do industrialnego salonu jest prosta forma, czyli brak zdobień, nieskomplikowane, geometryczne kształty. Industrialnego charakteru dodadzą metalowe elementy wykończenia, np. nogi, cokoły czy uchwyty. W industrialnych salonach świetnie sprawdzą się otwarty regały, eksponujące swoją zawartość.

Szukając sof i foteli do salonu w stylu industrialnym, również postaw na minimalizm. Proste kształty, metalowe lub drewniane nogi i wykończenia, szara, czarna lub beżowa tapicerka zawsze idealnie wpiszą się w estetykę. Możesz postawić też na rozwiązanie nieco bardziej luksusowe, decydując się na sofy i fotele z obiciem ze skóry naturalnej.

Meble do salonu industrialnego, które spełnią Twoje oczekiwania pod względem estetyki oraz jakości wykonania, znajdziesz w ofercie Italia Style.


Salon w stylu industrialnym – urządź go z nami

Industrialna estetyka w salonie to coś, co widzisz oczami wyobraźni w swoim domu? Meble i dodatki, które idealnie wpiszą się w ten styl, znajdziesz w nasz ofercie. Wyjątkowy design idący w parze z jakością to zasługa najlepszych włoskich producentów, którzy wiedzą, jak idealnie dobierać każdy, nawet najdrobniejszy element do różnych stylów aranżacji, w tym stylu industrialnego.

Przeczytaj również