Jak urządzić salon z jadalnią? Jakie meble wybrać?

Jak urządzić salon z jadalnią? Jakie meble wybrać?


Masz w planach urządzenie salonu z jadalnią? Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie i sprawdź, jak zaaranżować salon z jadalnią, aby cieszyć się stylem i funkcjonalnością tego pomieszczenia.

Salon z jadalnią – funkcjonalne pomieszczenie

Salon z jadalnią to rozwiązanie niezwykle praktyczne – pozwala w jednym pomieszczeniu wykorzystać funkcjonalność i przeznaczenie dwóch osobnych. W ten sposób można łatwo zaaranżować funkcjonalne wnętrze, nawet jeśli powierzchnia domu czy mieszkania nie jest duża. Salony z jadalnią to bardzo praktyczne pomieszczenia zarówno na co dzień, jak i w czasie wizyt gości i spotkań w większym gronie.

Jak urządzić salon z jadalnią? Jakie meble wybrać?


Aranżacja salonu z jadalnią – zadbaj o estetykę

Aranżacja salonu z jadalnią wymaga uwzględnienia wielu czynników. Do tych stricte praktycznych przejdziemy w następnym akapicie, na początku skupimy się na kwestii wizualnej. Jak urządzić salon z jadalnią, aby prezentował się bez zarzutu? Oczywiście zarówno jadalna, jak i wypoczynkowa część pomieszczenia muszą być utrzymane w jednej stylistyce. Meble do jadalni i salonu, a także dodatki i ozdoby czy kolorystyka powinny być zaczerpnięte z wybranego stylu aranżacji. Wówczas nie popełnisz estetycznych błędów i zachować spójność, osiągając tym samym wspaniały efekt.

Jak urządzić salon z jadalnią? Jakie meble wybrać?


Jak urządzić salon z jadalnią? Powierzchnia salonu

Jedną z najważniejszych rzeczy jest ocena wielkości powierzchni salonu. Jeśli dysponujesz dużym salonem, wówczas dobrym pomysłem będzie stworzenie dwóch stref – jadalnej, ze stołem i krzesłami, a także wypoczynkowej, z kanapą fotelami i telewizorem. Salon z jadalnią o mniejszej powierzchni będzie wymagał tego, aby obydwie te strefy sprawnie ze sobą połączyć, być może rezygnując z większej ilości mebli czy dodatkowego wyposażenia.

Jak urządzić salon z jadalnią? Jakie meble wybrać?


Meble do jadalni i salonu – na co postawić?

Meble do salonu z jadalnią to przede wszystkim stół i zestaw krzeseł. Co poza stylem i wzornictwem jest kluczowe podczas wyboru? Przede wszystkim powierzchnia blatu stołu i liczba krzeseł. Tutaj oczywiście jesteśmy uzależnienie od wielkości salonu, który ma pełnić także funkcję jadalni. O ile duże salony w zasadzie nie narzucają żadnych ograniczeń, o tyle w mniejszych pomieszczeniach trzeba szukać praktycznych rozwiązań.

Nie musisz ograniczać się do małych stołów, przy których zmieszczą się 4 krzesła. Nowoczesne meble do salonu i jadali, które pomogą rozwiązać problem małej powierzchni, to np. stoły rozkładane czy składane krzesła. Złożone na co dzień blaty nie będą zajmować dużo miejsca, a w razie potrzeby możesz je rozłożyć, zapewniając tym samym miejsce przy stole dla większej liczby gości. Składane krzesła łatwo przechowywać np. komórce, piwnicy czy na strychu.

Jak urządzić salon z jadalnią? Jakie meble wybrać?


Meble do salonu z jadalnią w Italia Style

Funkcjonalny, stylowy i nowoczesny salon z jadalnią możesz urządzić dzięki ofercie Italia Style. Niezależnie od tego, jak dużym pomieszczeniem dysponujesz, znajdziesz u nas meble do salonu i jadalni, które pozwolą Ci idealnie zaaranżować dostępną przestrzeń, a przy tym cieszyć się ich zachwycającym designem i wyjątkową jakością.

Przeczytaj również