Jak wybrać lampę podłogową stojącą do sypialni?

Jak wybrać lampę podłogową stojącą do sypialni?


Zastanawiasz się, jaka lampa stojąca do sypialni okaże się najlepszym rozwiązaniem w Twoim domu? Dzięki naszemu poradnikowi wybór okaże się naprawdę łatwy!

Lampa podłogowa stojąca – dlaczego warto mieć ją w sypialni?

Lampa stojąca do sypialni to bardzo funkcjonalny element wyposażenia wnętrz. Wynika to przede wszystkim z szerokich możliwości wyposażenia w różne rodzaje źródeł światła w dowolnych konfiguracjach. Mogą być nimi np. oświetlenie ogólne, oświetlenie punktowe czy kierunkowe reflektory, które okażą się bardzo praktyczne choćby w czasie czytania czy podczas czynności przy toaletce.

Co więcej, lampa do sypialni stojąca da się łatwo przestawić, dlatego zmiana układu umeblowania w sypialni nie musi być wskazaniem do wymiany lampy, możesz także w razie potrzeby w każdej chwili przenieść ją w dowolne miejsce. Inną zasadniczą zaletą lamp podłogowych do sypialni jest to, że nie wymagają one skomplikowanego montażu. Wystarczy postawić ją w dolnym miejscu, ewentualnie przykręcić kilka elementów konstrukcji przy użyciu śrubokrętu.

Wreszcie należy wspomnieć o tym, że lampa stojąca podłogowa do sypialni to również element wystroju wnętrza. Mnogość modeli utrzymanych w zróżnicowanej stylistyce pozwala dopasować ten element do aranżacji sypialni i zachować estetyczną spójność.

Jak wybrać lampę podłogową stojącą do sypialni?


Lampa podłogowa do sypialni – jak wybrać właściwą?

Podczas wyboru lampy podłogowej do sypialni należy uwzględnić kilka czynników, które istotnie wpłyną na to, jak wybrana lampa sprawdzi się w danym pomieszczeniu.

Liczba i rodzaj źródeł światła

To najważniejszy element, który należy wziąć pod uwagę. Jeżeli lampa stojąca do sypialni ma pełnić funkcję oświetlenia ogólnego, wybierz taką z wyraźnie wyodrębnionym głównym źródłem światła. Najczęściej będzie to pionowa lampa na wysokości ciała dorosłego człowieka.

Jeżeli natomiast zależy Ci na punktowym oświetleniu, wybierz lampę podłogową stojącą wyposażoną w kilka źródeł światła, które możesz dowolnie skierować na wybrany punkt, np. toaletkę czy stronice książki.

Stylistyka i kolory

Lampa stojąca do sypialni to nieodłączny element wystroju. Dlatego przy wyborze musisz brać pod uwagę materiał wykonania wzornictwo i kolorystykę. Mnogość zróżnicowanych modeli warto dopasować do stylu aranżacji sypialni, ponieważ diabeł tkwi w szczegółach i nawet jeden niepasujący estetycznie element wyposażenia może psuć cały efekt.

Dodatkowe funkcje i możliwość regulacji

Im bardziej precyzyjnie określisz swoje potrzeby, tym łatwiej będzie Ci wybrać właściwą lampę do sypialni. Różne modele lamp stojących oferują m.in.:

Jak wybrać lampę podłogową stojącą do sypialni?


Lampa stojąca podłogowa do sypialni – wybierze najlepsze lampy z asortymentu Italia Style

Gdzie znaleźć idealną lampę stojącą do sypialni? Oczywiście w Italia Style! Mnogość modeli w różnych stylach pozwoli Ci dobrać lampę podłogową perfekcyjnie dopasowaną do wystroju sypialni oraz własnych potrzeb. 

Przeczytaj również