Jakie lampy wiszące wybrać do sypialni?

polecane produkty

LAMPA MUSICA

LAMPA MUSICA

7312.35 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesna lampa Belleville

Nowoczesna lampa Belleville

768.57 PLN
Dostępność do 120 dni
Dodaj do ulubionych


Aby nadać pomieszczeniu elegancki wygląd, możesz użyć jednej lub więcej designerskich lamp wiszących do sypialni, takich jak te omówione w tym artykule. Jak wiadomo, ten rodzaj oświetlenia jest bardzo często wykorzystywany w dekoracji kuchni i jadalni w stylu współczesnym, ale świetnie sprawdzi się również w sypialni. Lampy wiszące, zwykle podwieszane pod sufitem, unoszą się w powietrzu dekorowanego pomieszczenia.

Lampy wiszące do sypialni nad łóżkiem

Zawieszenia, żyrandole i lampy wiszące sufitowe powracają w ostatnich latach do dekoracji sypialni. Te wiszące lampy, będące prawdziwym elementem dekoracji, stanowią integralną część atmosfery i stylu pomieszczenia. Jednak nie zawsze łatwo jest dokonać właściwego wyboru... Często należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Aby odpowiedzieć na te pytania, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Mamy nadzieję, że ten artykuł cię oświeci... Sprawdź nasze wskazówki wyboru lampy wiszącej do sypialni.

Lampa wisząca do sypialni i różne aranżacje

W sypialni oświetlenie wiszące zwykle umieszcza się po obu stronach łóżka, ale lampy wiszące do sypialni można zamontować również nad szafkami nocnymi. W niektórych przypadkach są również instalowany w nogach łóżka - to rozwiązanie daje bardziej nieoczekiwane rezultaty i prowokuje percepcję tych, którzy wchodzą do pokoju. Alternatywnie, lampa wisząca może pomóc uzupełnić kącik do czytania lub przestrzeń z małym biurkiem, lub konsolą. Z drugiej strony byłby to również dobry wybór na udekorowanie przestrzeni toaletką i lustrem - a do tego idealna będzie lampa wisząca do sypialni glamour.

Lampa wisząca do sypialni biała lub złota - inspiracje i odpowiednia wysokość sufitu

Jeśli zdecydowałeś się znaleźć lampy wiszące do dekoracji jednej lub więcej sypialni w swoim domu, koniecznie upewnij się, że sufit w tych pomieszczeniach jest wystarczająco wysoki. Z reguły wysokość wymagana do montażu zawieszenia wynosi 2,70 m lub więcej. Wymóg ten można pominąć, jeśli zamierzasz umieścić swoją lampkę nad stolikiem nocnym lub innym podobnym meblem:

W takim przypadku radzimy spróbować pozostawić odstęp od 70 do 80 cm między powierzchnią stołu a lampą wiszącą. Pozwoli to bez problemu korzystać z tej powierzchni i umieszczać na niej różne przedmioty.

Zobacz również: Wybieramy lampy wiszące do sypialni z Italia Style


Różne lampy wiszące do dekoracji sypialni - boho, glamour, czarne

Lampa wisząca to z definicji lampa mocowana do sufitu. Istnieją 3 główne rodziny takich lamp:

Każdy z nich ma swój własny wygląd i przeznaczenie.

Lampy wiszące do sypialni z regulowaną wysokością

Lampy wiszące z regulowaną wysokością to, jak sama nazwa wskazuje, oświetlenie zwieszane, na ogół złożone z jednego elementu, czyli „klosza”. Jednak od kilku lat istnieją też lampy złożone z kilku elementów.

Żyrandole do sypialni

Żyrandole to oświetlenie dekoracyjne składające się z kilku elementów (ramiona, abażury, wisiorki, girlandy, ozdoby itp.). Jeśli istnieją klasyczne żyrandole z bogatymi krzywiznami i detalami. W naszym sklepie możesz znaleźć również współczesne żyrandole, których linie są bardziej stonowane.

Światła sufitowe i ścienne wiszące lampy do sypialni

Lampy sufitowe i ścienne są mocowane bezpośrednio do sufitu lub ściany. Mogą stanowić pojedynczy element do oświetlenia ogólnego lub składać się z wielu punktów, które ukierunkowują światło. Istnieją różne style i różne kształty.

Wybierz lampy wiszące zgodnie z przeznaczeniem pokoju

Aby dokonać właściwego wyboru lampy wiszącej, należy koniecznie wziąć pod uwagę charakter pomieszczenia, w którym ją zamontujemy. Nie oświetlisz kuchni tak samo, jak sypialni czy salonu. A po stronie materiałów również tutaj występują pewne ograniczenia, szczególnie pod względem wilgotności i brudu.

Wybierz lampę wiszącą w zależności od przestrzeni i wysokości sufitu

Aby wybrać odpowiedni rozmiar lampy wiszącej, należy również wziąć pod uwagę przestrzeń swojej sypialni. Chodzi o proporcje. Unikaj małych lamp wiszących w dużej przestrzeni sypialnianej lub imponującego zawieszenia w małym pomieszczeniu! Aby dać Ci pomysł, oto kilka bardzo prostych złotych zasad, które należy obliczyć i zastosować.

Idealna średnica zawieszenia lampy lub żyrandola w sypialni

Zmierz długość i szerokość swojego pokoju. Następnie dodaj 2 pomiary. Pomnóż wynik przez 8. Otrzymasz średnicę, idealnie dostosowaną do przestrzeni Twojego pokoju!

Na przykład: 3 m szerokości + 5 m długości = 8 x 8 = 64 cm

Idealna średnica zawieszenia lub żyrandola nad stołem

Średnica lampy powinna być co najmniej o 30 cm mniejsza niż szerokość stołu.

Na przykład: jeśli szerokość twojego stołu wynosi 80 cm, średnica Twojej lampy wiszącej w żadnym wypadku nie powinna przekraczać 50 cm.

Idealna wysokość zawieszenia lampy

Zaleca się pozostawienie minimum 2,15 m między dolną częścią zawieszenia a podłożem.

Jeśli planujesz zainstalować lampę wiszącą nad stołem jadalnym lub toaletką w sypialni, zachowaj odległość od 80 do 120 cm między blatem a dolną częścią lampy wiszącej.

Jeśli planujesz zainstalować wiszącą lampę nad stolikiem kawowym, gdzie nie będzie przejścia, nie masz żadnych ograniczeń, tylko kwestia estetyki i smaku.

Czytaj także: Poradnik: Z czym łączyć lampy drewniane wiszące?

Wybierz zgodnie ze swoim stylem lampy wiszące do sypialni

Po wymienieniu swoich potrzeb i ograniczeń przejdź do etapu stylu! Lampa wisząca do sypialni designerska, industrialna, skandynawska, klasyczna lub lampa barokowa... Krótki przegląd różnych stylów oświetlenia. Dokonaj wyboru!

Styl designerski lampy wiszącej do sypialni

Czyste, trzeźwe i oryginalne linie, nasze designerskie lampy wiszące do sypialni wprowadzą do Twojego wnętrza odrobinę nowoczesności i stylu.

Lampy wiszące do sypialni - styl industrialny

Zainspirowane stylizacją starych fabryk, nasze przemysłowe lampy wiszące do sypialni dodają surowego i autentycznego charakteru.

Styl skandynawski lampy wiszącej do sypialni

Pastelowe kolory, stonowane linie - nasze skandynawskie lampy wiszące do sypialni nie są gotowe na wyjście z mody.

Klasyczny styl lamp wiszących do sypialni

Ponadczasowe, nieśmiertelne, niezbędne - nasze klasyczne wiszące lampy do sypialni są idealne do podkreślenia uroku i autentyczności Twojego wystroju.

Styl barokowy i lampy wiszące do sypialni

Bogactwo krzywizn, obfitość detali - nasze barokowe lampy wiszące do sypialni wprowadzą do Twojego wnętrza luksus, kobiecość i elegancję.

Przeczytaj również