Jakie są zastosowania szaf do zabudowy?

polecane produkty

Szafa 4-drzwiowa Treviso Night

Szafa 4-drzwiowa Treviso Night

14410.00 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych
Szafa 5-drzwiowa Torriani Night

Szafa 5-drzwiowa Torriani Night

18137.58 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych
Szafa 4-drzwiowa Sarah Grey

Szafa 4-drzwiowa Sarah Grey

9502.98 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych
Biała szafa 4-drzwiowa Volare

Biała szafa 4-drzwiowa Volare

10579.23 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Czarna szafa Jinan

Czarna szafa Jinan

7949.96 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Szafy do zabudowy są używane do wykorzystania pustych przestrzeni w domu. Pomagają uporządkować większość pomieszczeń, takich jak sypialnia, salon, pokój dziecięcy czy przedpokoje. Ponadto szafy do zabudowy mogą być również idealnym rozwiązaniem w miejscach pracy. Te specjalnie zaprojektowane szafy wnękowe służą do celów dekoracyjnych i praktycznych. Tworzą również przestrzeń do przechowywania. Szafy do zabudowy mogą być używane w większości wnęk. Ich obszary zastosowania są dość szerokie. Mogą być używane w miejscach prywatnych i publicznych jak w poczekalniach w przychodniach czy klinikach.

Co to są szafy do zabudowy – szafy wnękowe? Szafy do zabudowy fronty

Szafa wnękowa to rodzaj szafy do zabudowy, która może być używana w domu i pomaga w przechowywaniu. Szafy te są „zakamuflowane” ścianą - montuje się je „w ścianie” - musi być pewne wgłębienie, które umożliwi umieszczenie tam szafy.

Jakie są cechy szafy do zabudowy?

Istnieje kilka cech, które odróżniają szafy do zabudowy od zwykłych szafek. Szafy wnękowe mają różne funkcje w zależności od ich rodzaju i konstrukcji.

Cechy szafy do zabudowy to:

Dzięki takim cechom szafy wnękowe są preferowane w domach. Szafy o długiej żywotności zapewniają również więcej możliwości przechowywania, zajmując mniej miejsca.

Zobacz także: Szafy narożne czy klasyczne? Poznaj zalety tych mebli!

Jakie są zalety szaf do zabudowy?

Szafy wnękowe / do zabudowy mają wiele zalet dzięki nowoczesnemu, stylowemu wyglądowi i wzornictwu. Więc jakie są te zalety?

Zalety szafy do zabudowy to:

Istnieją opcje szafy do zabudowy, które pasują do każdego budżetu. Szafy wnękowe mają wiele innych zalet. Te produkty, które są używane do dekoracji, można łatwo zainstalować i łatwo odnowić. Takie garderoby nadal cieszą się dużym zainteresowaniem pod względem architektonicznym i wzorniczym.


Jakie są punkty do rozważenia przy wyborze szafy do zabudowy? Szafy do zabudowy do przedpokoju, sypialnia - szafy wnękowe na wymiar

Aby szafy wnękowe dopasowywały się do otoczenia i cieszyły oko z estetycznego punktu widzenia, należy rozważyć kilka kwestii.

Rzeczy do rozważenia przy wyborze szafy do zabudowy to:

Jeśli te kwestie nie są brane pod uwagę, tworzenie estetycznych i praktycznych obszarów staje się trudne. Dokonuje się złych wyborów w zakresie dekoracji i porządku architektonicznego i nie można uzyskać estetycznego wizerunku. Natomiast dbanie o te kwestie pomoże Ci uzyskać nowoczesne przestrzenie, które są ze sobą kompatybilne.

Czytaj także: Szafy przesuwne: przechowywanie nigdy nie było aż tak proste!


Jakie są ceny szafy do zabudowy? Tanie czy drogie szafy do zabudowy

Ceny szaf wnękowych – szaf do zabudowy są zróżnicowane. Niektóre z czynników, które powodują zmianę ceny, to np.: model, rozmiar, kolor, projekt. Specjalnie zaprojektowane szafy wnękowe – szafy do zabudowy są zawsze droższe od innych.

Szafa wnękowa cena

Dodatkowo jakość materiału wpływa na cenę. Szafy wykonane na zamówienie są również oferowane w sprzedaży po wyższych cenach niż inne. Jednak ze względu na dużą różnorodność można znaleźć modele odpowiednie dla budżetów i spełniające potrzeby wymagających klientów.

Jakie są typy szaf do zabudowy?

Dostępnych jest wiele rodzajów szaf do zabudowy - mogą mieć małe lub duże wymiary. W przypadku małych szaf do zabudowy należy preferować odmiany małe i z drzwiami przesuwanymi. W przypadku dużej powierzchni bardziej odpowiednie będzie preferowanie dużych i wielo-drzwiowych szaf. Dostępne są również szafy wnękowe / do zabudowy z lustrem i bez lustra. Typy szafek z lustrem dodają odmiennej atmosfery do otoczenia - można zastosować typy i modele szaf lustrzanych z różnymi systemami drzwi.

Jak należy dobierać kolory w szafach do zabudowy?

Kolor wybrany do szafy do zabudowy powinien być zgodny z dekoracją, a także odzwierciedlać styl osoby. Tony, które dominują w obszarze, w którym szafa będzie zaaranżowana, określają między innymi kolor szafy. Używanie jasnych tonów na płaskich obszarach sprawia, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe.

Przeczytaj również