Jakie wzory dywanów do pokoju dziecięcego są teraz modne?

polecane produkty

DYWAN DO SALONU BASEL GRAY

DYWAN DO SALONU BASEL GRAY

1216.47 PLN
Dostępność do 7 dni
Dodaj do ulubionych
DYWAN DO SALONU IVETTE OMBRE NIAGARA

DYWAN DO SALONU IVETTE OMBRE NIAGARA

1822.86 PLN
Dostępność do 7 dni
Dodaj do ulubionych
DYWAN DO SALONU SALUD DARK GRAY

DYWAN DO SALONU SALUD DARK GRAY

3281.64 PLN
Dostępność do 7 dni
Dodaj do ulubionych
NOWOCZESNY DESIGNERSKI DYWAN 20861-096 DO JADALNI

NOWOCZESNY DESIGNERSKI DYWAN 20861-096 DO JADALNI

4505.49 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
RĘCZNIE WYKONANY DYWAN JA03-B KLASYCZNY DO JADALNI

RĘCZNIE WYKONANY DYWAN JA03-B KLASYCZNY DO JADALNI

5174.61 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Stylowy dywan Panama w kolorze szarym

Stylowy dywan Panama w kolorze szarym

1075.43 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych


Szeroki asortyment mebli i dekoracji, przeznaczonych stricte dla najmłodszych, pozwala na stworzenie wymarzonego pokoju dziecięcego. Idealnie urządzona przestrzeń jest nie tylko bezpieczna i maksymalnie funkcjonalna, ale też przyjemna dla oka. W aranżacji przytulnego lokum dla naszych milusińskich pomocne są różne dodatki m.in. dywany do pokoju dziecka.

Dywany dziecięce pojawiają się zarówno w pokoju niemowlaków, jak i nastolatków. W zależności od wieku dziecka pełnią różną funkcję – roczny berbeć, który dopiero uczy się chodzić, podziękuje Ci za amortyzację w postaci miękkiego dywanu do pokoju. Dzieci, które są już starsze, docenią za to walory estetyczne tych dodatków! Zapraszamy do dzisiejszego wpisu, gdzie opowiemy, co przemawia za kupnemdywanu do pokoju dziecięcego, jakie są jego zalety i wady oraz opowiemy o topowych, nowoczesnych modelach.

Dywan do pokoju dziecka – zalety!

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy dywan w pokoju dziecka jest niezbędny. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to dodatek tak ważny, jak łóżko czy biurko, jednak za zakupem dywanu dziecięcego przemawia szereg argumentów:

Zobacz również: Dywany zewnętrzne - czym różnią się od tradycyjnych dywanów?

Czy dywany do pokoju dziecięcego mają wady?

Z jakimi wadami dywanów do pokoju dziecka mierzą się mali i duzi użytkownicy?

Najbardziej istotną niedogodnością jest kwestia higieny. Nie jest to naturalnie wina samego produktu, chodzi raczej o przeznaczenie. Dywany do pokoju dziecięcego narażone są na zabrudzenia dużo bardziej niż inne. Zwłaszcza najmłodsze szkraby potrafią obchodzić się z podłogą bez litości. Na dywanie dziecięcym możesz znaleźć okruchy słodkiej bułki ze śniadania, kawałki owoców i inne resztki jedzenia, którym dziecko przestało się nagle interesować....

Dlatego dywan w pokoju dziecka nie powinien być zbyt puchaty. Zapomnij o modelach typu shaggy! Najlepiej wybierać te z krótkim włosiem, ponieważ nie gromadzą wiele zabrudzeń i łatwiej o nie dbać. Polecamy zwłaszcza dywaniki o właściwościach antystatycznych, które nie przyciągają kurzu.

Oprócz codziennego odkurzania, zabrudzenia z dywanów do pokoju dziecka należy usuwać przy pomocy specjalnych preparatów hipoalergicznych. Używanie zwykłych środków chemicznych może być niebezpieczne dla dziecka, które bardzo dużo czasu spędza na dywanie. Zresztą powietrze w pokoju malucha powinno być wolne od jakiejkolwiek chemii!


Dywan dziecięcy – droga, las, mapa

Bogaty wybór dywanów do pokoju dziecka zaspokoi chyba najbardziej wygórowane oczekiwania! W tym galimatiasie propozycji można się zgubić, dlatego przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najlepszych modeli.

Wśród rodziców dzieciaków w wieku 1-7 panuje nieprzerwana moda na tematyczne dywany do pokoju dziecka. Mamy na myśli takie opcje, które przedstawiają np. las, ulice miast, czy plansze do gier. Dywan dziecięcy las czy droga staje się jednocześnie polem do zabawy! Takie rozwiązania mają zaskakująco duży wpływ na kreatywność i rozwój intelektualny dziecka!

Dywan dziecięcy klasy czy taki z motywem zwierzęcych śladów, w mgnieniu oka może stać się matą do gier, zabaw i ćwiczeń fizycznych. Takie dywany do pokoju dziecka bardzo mocno rozwijają wyobraźnię! Dlatego nie zdziw się, jeśli któregoś dnia okaże się, że okrągły dywan do pokoju dziecięcego zamienił się właśnie w rakietę kosmiczną!

Motywy bajkowe i zwierzątka na dywanie dziecięcym

Kolejną propozycją dywanów do pokoju dziecięcego są modele ze wzorami zwierzątek oraz przedstawiające postaci z popularnych bajek. Te opcje najczęściej bardziej podobają się dziewczynkom, choć nie jest to żelazna reguła.

Dywany do pokoju dziecięcego w zwierzątka wnoszą do wnętrza wiele radości. Często przedstawiają całą dżunglę, zoo, zagrodę gospodarską, czy po prostu urocze kotki i pieski. Najmłodsi uwielbiają takie motywy, co więcej, dzięki obrazkom na dywanie, możesz z nimi ćwiczyć rozpoznawanie poszczególnych zwierząt!

Jeśli Twoje dziecko szaleje na punkcie jakiejś postaci z bajki, to jest bardzo duża szansa, że dywan dziecięcy okrągły z księżniczką Elzą lub bohaterami „Psiego Patrolu” sprawi mu ogromną radość! Nawet tak prozaiczny element wyposażenia, jak dywan dziecięcy może okazać się dla dziecka cennym skarbem, dlatego przy wyborze zawsze warto kierować się także jego upodobaniami.

Czytaj także: Dywany do salonu - luksus dla oczu i dla stóp

Dywan dziecięcy szary – jednokolorowa klasyka

Uniwersalność i prostota nigdy nie wyjdą z mody. Dlatego też dywan do pokoju dziecięcego może być po prostu jednokolorowy. Choć być może taka opcja jest mniej atrakcyjna wizualnie z punktu widzenia dziecka, jednak ma także swoje zalety.

Model jednobarwny łatwo dopasować do zmieniającego się wraz z wiekiem dziecka nowego wystroju pokoju. Nawet jeśli w pokoju dziecięcym pojawią się nowe meble, to przy dobrze przemyślanym projekcie będzie można wykorzystać wiele starych elementów wyposażenia, w tym m.in. dywan dziecięcy. Dużo łatwiej zrobić to, jeśli dywan nie posiada specyficznych wzorów i jest utrzymany w stonowanych barwach. W charakterze takiej przechodniej wykładziny świetnie sprawdzi się dywan dziecięcy szary, beżowy lub niebieski. Wymienione kolory mają bardzo duży potencjał, jeśli chodzi o harmonijne zestawienie ich z innymi barwami. Dla przykładu miętowy dywan dziecięcy będzie prezentował się doskonale w towarzystwie błękitnych, jasnoróżowych, białych, żółtych, granatowych, a nawet brązowych dodatków.

Dywan dziecięcy w jednym kolorze to na pewno najbardziej ekonomiczna i ekologiczna opcja, ponieważ posłuży dłużej, niż okrągły dywanik z dinozaurami. Kupując modele wysokiej jakości, warto korzystać z ich trwałości jak najdłużej.

Przeczytaj również