PROMOCJA - 12 % NA WSZYSTKO PO ZAPISANIU SIĘ DO NEWSLETTERA

PROMOCJA BLACKWEEK -15% WRAZ Z KODEM BLACKWEEK15 NA WYBRANE PRODUKTY - SPRAWDŹ TUTAJ

    Szafy to meble, wchodzące w skład absolutnego minimum, jeśli chodzi o wyposażenie mieszkania. Są przeznaczone do przechowywania – nie tylko ubrań, ale także innych przedmiotów codziennego użytku. Szafy stawiamy w garderobach, sypialniach, salonach oraz pokojach dziecięcych. Zagłębienie w ścianie w przedpokoju zabudowujemy szafami wnękowymi, wykonywanymi na zamówienie.

    Na rynku dostępny jest pełen przekrój gotowych szaf. Różnią się rozmiarami, ilością drzwi, układem półek i szuflad. Mamy też ogrom projektów różnorodnych stylistycznie: od prostych, klasycznych, drewnianych modeli, przez loftowe, surowe szafy metalowe, po szalone, designerskie egzemplarze. A rozstrzał cenowy jest naprawdę zaskakujący. Wielu zastanawia się, czy warto zainwestować w drogie meble, czy kupić zwykłą, tanią szafę ubraniową? Dziś podpowiemy, w jakich miejscach sprawdzą się modele ekonomiczne, gdzie kupić tanie szafy i na co zwrócić uwagę podczas wyboru. Zapraszamy!

    Tanie szafy ubraniowe – gdzie się sprawdzą?

    Urządzanie mieszkania nie zawsze musi być horrendalnie drogie. Czasem mamy ograniczone fundusze i szukamy tanich rozwiązań. Jednak wybór taniej szafy nie zawsze musi być podyktowany brakiem pieniędzy, czy chęcią oszczędzenia. Są przypadki, w których można po prostu wybrać meble o niewygórowanej cenie i adekwatnej do tej ceny jakości. Oto niektóre z nich:

    • Jeśli urządzamy mieszkanie pod wynajem, nie musimy kupować drogiego wyposażenia. Tania szafa w saloniespokojnie wystarczy lokatorom. Pamiętajmy, że nie mamy wpływu na to, czy osoba wynajmująca od nas lokum, będzie należycie dbać o wszystkie meble, więc szafa od projektanta za 10 tysięcy złotych będzie nierozsądnym wydatkiem.
    • Kawalerka też może się obejść bez ekskluzywnych mebli. Dobrze jest zamówić tanią szafę na wymiar, która pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń.
    • Tanie szafy są też doskonałym rozwiązaniem do pokojów w pensjonatach, czy domkach letniskowych, które wynajmują średniozamożne osoby. Wysoki standard nie jest wtedy wymagany.
    • Ekstremalnie tani wariant to szafy tekstylne. Wykonuje się je z materiału, pokrytego specjalnym, wodoodpornym laminatem oraz z metalowego stelażu. Są łatwe w transporcie, dlatego chętnie korzystają z nich aktorzy, komicy, muzycy – wszędzie tam, gdzie potrzebna jest garderoba na co najmniej kilka kostiumów, tania szafa ubraniowa tekstylna spełni swoją rolę idealnie!

    Szafy – tanie, czyli jakie? Jaka jest minimalna cena?

    Tania szafa to oczywiście pojęcie względne, relatywne najczęściej do wysokości zarobków. Na cenę ma wpływ wiele czynników, m.in. rozmiar szafy, ilość drzwi, wnętrze, dodatkowe ulepszenia, jak choćby wewnętrzne oświetlenie.

    Tanie szafy ubraniowe można kupić już od 400 do 500 zł. Są zwykle wykonane z płyty laminowanej, jednak prezentują się bardzo schludnie i ładnie. Do zalet takich modeli można zaliczyć duży wybór kolorów i wzorów płyt. Naturalnie, szafy jednodrzwiowe będą kosztowały mniej niż szafy dwudrzwiowe. Modele szaf przesuwnych z trzema drzwiami mogą kosztować od 1300 do 1500 zł. Jednak widełki cenowe nie są ustalone sztywno i warto polować na okazje, aby maksymalnie obniżyć koszt zakupu. O tym, gdzie kupić tanie szafy, opowiemy za chwilę. Teraz zastanowimy się, na czym można oszczędzić, podczas zakupu tego elementu wyposażenia.

    Czytaj także: Szafy przesuwne – przechowywanie nigdy nie było aż tak łatwe

    Tanie szafy z lustrem czy bez – czyli na czym oszczędzić?

    Ustaliliśmy już, że szafa szafie nierówna, a rezygnując z niektórych jej elementów, możesz zwyczajnie zaoszczędzić. Najtańsze są najprostsze wersje, bez dodatkowych udogodnień.

    Na cenę mebli ma wpływ materiał, z jakiego się je produkuje. Dlatego tanie szafy do sypialni czy salonu są najczęściej wykonane z płyty meblowej. To mniej kosztowna alternatywa dla naturalnego drewna.

    Wnętrze szafy również ma ogromny wpływ na cenę. Im będzie mniej skomplikowane, tym mniej zapłacimy za szafę. Tania wersja może mieć jedynie drążek do wieszaków oraz kilka półek. Jeśli chcemy mieć w środku szuflady, musimy się liczyć z większym kosztem.

    Tanie szafy z lustrem również stanowią większy wydatek, niż modele, które są go pozbawione. Mówimy tu jednak o kwotach niezbyt dużych (100-300 zł), dlatego jeśli nie mamy w garderobie lub przedpokoju autonomicznego, pełnowymiarowego lustra, to warto dołożyć nieco gotówki i kupić tanią szafę z lustrem.

    Chcąc maksymalnie obniżyć koszt szafy, zapomnijmy o wszelkich dodatkowych gadżetach, jak podświetlenie wewnątrz szafy, regulowany drążek do wieszaków, czy tzw. ciche zamknięcia.

    Gdzie kupić tanie szafy?

    Jeśli chodzi o miejsca, w których można kupić tanie szafy pokojowe, to jest ich kilka. Po pierwsze, warto rozejrzeć się za tanimi szafami od producenta – zapłacimy za nie mniej, niż w sklepie stacjonarnym, który zajmuje się jedynie dystrybucją mebli i nalicza odpowiednie marże.

    Innym sposobem, aby trafić na dobrą okazję cenową, są wyprzedaże i promocje. Jest to też szansa na to, aby kupić mebel lepszej jakości w przystępnej cenie. Dobrze jest poczekać na akcje dużych firm, związane z sezonowym „czyszczeniem magazynów”.

    Jeśli zależy nam na absolutnie najtańszych meblach, możemy skorzystać także z portali sprzedażowych typu Allegro. Znajdziemy tam gros propozycji, które można posortować po cenie szafy. Tanie będą na samej górze. Można również zdecydować się na tanią szafę używaną – dzięki zakupom z drugiej ręki może udać nam się upolować mebel drewniany w dobrym stanie, który się po prostu komuś znudził.

    Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

    Kupując szafę, standardowo zwracamy uwagę na jej dokładne wymiary, wygląd oraz to, czy pasuje stylistycznie do pozostałych elementów w danym pomieszczeniu. Jeśli w grę wchodzą tanie szafy, powinno się też sprawdzić kilka istotnych szczegółów. W taniej szafie przesuwnej prowadnice drzwi mogą być kiepskiej jakości, przez co będzie się ona trudno otwierała. Drzwi, które ciężko „chodzą” mogą powodować więcej frustracji, niż nam się wydaje. A zatem kwestia lekkości otwierania szafy to pierwszy punkt na liście do sprawdzenia.

    Jeśli nasz wybór padł na standardową szafę uchylną, warto sprawdzić, czy drzwi stykają się równomiernie na całej długości. Jeśli tak nie jest, można poprosić pracowników sklepu, aby podkręcili śrubki przy zawiasach. Często jednak tanie szafy do sypialni czy salonu wymagają samodzielnego montażu.

    Tanie szafy mają też tę wadę, że nie zawsze można je uzupełnić o dodatkowe półki. Dlatego przed zakupem należy dobrze przeanalizować, czy stosunek ilości półek do zakresu miejsca do wieszania nam odpowiada.

    Ważne! Jeśli zależy nam na maksymalnych oszczędnościach, sprawdźmy, czy sklep, w którym chcemy kupić tanią szafę pokojową, oferuje darmową dostawę. Bezpłatny dowóz w niektórych sklepach uzależniony jest od przekroczenia pewnej kwoty.

    Zobacz również: Szafy narożne, czy klasyczne – poznaj zalety tych mebli

    Przeczytaj również

    Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.