Kryształowe lustra ścienne


Czymże by było nasze codzienne życie bez luster? Funkcjonowania bez tego praktycznego mebla nie wyobrażają sobie szczególnie kobiety. Od porannej toalety w łazience, makijażu i układania fryzury przy toaletce, po kontrolowanie wybranej stylizacji w przedpokoju- tak mija nam czas na przygotpowanie się do wyjścia. Lustra w pewien sposób wpływają na naszą pewność siebie czy zadowolenie z wyglądu. Mogą również być one ozdobą w wielu pomieszczeniach dzięki pięknej ramie. Kryształowe lustra zawieszane na ścianach pełnią dwojaką rolę- zdobią wnętrze, ale też pozwalają nam wyglądać i czuć się dobrze. Te meble używane od setek lat są jednym z najstarszych wynalazków cywilizacji. Ich narodziny sięgają czasów paleolitu. Od tamtej epoki poddawane były one unowocześnieniom, coraz bardziej je zdobiono i oprawiano w ramy z brązu, kamienia i innych materiałów. Teraz przyszedł czas na kryształ. Modne stało się bogate zdobienie ram włoskich luster. Mają one zachwycać i wprawiać w zachwyt jednocześnie.

 

W tak pięknym zwierciadle, jakie oferują projektanci z Italii, każdy wygląda olśniewająco i wprawiany jest od rana w doskonały nastrój. Jednym z luster w kryształowej ramie jest włoskie lustro SAND. Ten mebel posiada fantazyjne kształty, które są przyrównywane do wydm na piaszczystych plażach. Ponadto sama tekstura ramy przypomina ziarenka piasku. Składa się ona z drobnych kryształków, które można zamówić w czterech kolorach- białym, transparentnym, czarnym czy brązowym. Tafla szkła w lustrze również jest wykonana z kryształu. Odbija on doskonale światło, dzięki czemu tworzy realny, wyraźny obraz. Poranek przed takim lustrem z pewnością zacznie się pozytywnie. Inne lustro godne uwagi to MOONSTONE. Posiada ono bardziej stonowany charakter, jednak nie stroni również od dekoracyjnego zdobienia. Na pikowanej strukturze ramy umieszczono drobne kryształki.

 

Jego tafla jest wykonana także z kryształu. Łatwo je dopasować do aranżacji, ponieważ można wieszać lustro w pionie czy poziomie bądź wybrać jego prostokątną lub owalną wersję. Kto powiedział, że lustro musi być sztampowe i tradycyjnie wykonane? Dzięki pomysłom wielu projektantów można z niego uczynić ozdobę wnętrza. Ponadto pamiętajmy, że lustra powiększają przestrzeń. Powieszone w małej sypialni czy łazience, stworzą złudzenie optyczne, że jest ona nieco większa.

Przeczytaj również