Krzesła drewniane – moc tradycji w nowoczesnych trendach!

polecane produkty

Drewniane krzesło Siecas

Drewniane krzesło Siecas

3043.02 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane krzesło Liu S L LG_R

Drewniane krzesło Liu S L LG_R

2105.27 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane krzesło Burano

Drewniane krzesło Burano

2306.25 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Krzesło Hexa z drewnianą podstawą

Krzesło Hexa z drewnianą podstawą

1697.40 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane krzesło Maya

Drewniane krzesło Maya

2011.05 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane krzesło Rosie Soft

Drewniane krzesło Rosie Soft

2768.73 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane krzesło Rosie Soft z obrotowym siedziskiem

Drewniane krzesło Rosie Soft z obrotowym siedziskiem

3045.48 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane krzesło Tuka

Drewniane krzesło Tuka

1961.85 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Krzesła drewniane to symbol tradycji, szlachetności, klasy i elegancji. Drewno to materiał ponadczasowy, wykorzystywany w produkcji mebli od wieków. Ma ono wiele zalet, stąd tak duża popularność tego surowca. Krzesła drewniane są przeznaczone nie tylko do kuchni. Sprawdzą się także w jadalniach oraz w aranżacjach zewnętrznych – na tarasach i balkonach. Krzesła drewniane tapicerowane zdobią także wiele eleganckich salonów.

W dzisiejszym wpisie skupimy się po pierwsze na atutach krzeseł drewnianych, które sprawiają, że tak chętnie sięgamy po te meble, urządzając nasze domy i mieszkania. Opowiemy o krzesłach do jadalni, drewnianych siedziskach ogrodowych oraz salonowych modelach do pokojów dziennych. Powiemy też kilka słów o krzesłach drewnianych składanych, które są bohaterami w kuchniach o małych metrażach! Gotowi?

Jakie zalety mają krzesła drewniane?

Drewniane krzesła cieszą się ogromną ilością plusów, dlatego tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody. Zmieniają się ich kształty, proporcje, detale, czy materiały, które producenci łączą z drewnem, po to, aby stworzyć designerskie meble na miarę nowoczesnych trendów.

Przeglądając zasoby licznych sklepów internetowych, dość łatwo spostrzeżemy, że krzeseł drewnianych do kuchni, jadalni, czy salonu jest najwięcej. Konkluzja nasuwa się łatwo – krzesła drewniane to meble ponadczasowe, które zawsze będą na topie. Oto obiecane atuty w pigułce:

Krzesła drewniane – nowoczesne aranżacje z ich udziałem

Drewniane krzesła mają ogromny potencjał, jeśli chodzi o dopasowanie ich do aranżacji w różnych stylach. Są takie nurty, w których obecność drewna jest bardzo pożądana, a z drugiej strony istnieje naprawdę niewiele stylów, w których krzesła drewniane byłyby występkiem przeciwko jego założeniom. Tradycyjne, drewniane krzesła na pewno nie wyglądałyby najlepiej w stylu futurystycznym. Typowo innowacyjne, nowoczesne aranżacje, w których jest dużo gadżetów, elektroniki i mebli na wysoki połysk, również nie stanowią najlepszego tła dla drewnianych krzeseł. Ale mieliśmy mówić o stylach, do których krzesła drewniane pasują! Są to zatem:

Czytaj także: Przegląd najpopularniejszych modeli krzeseł


Krzesła do jadalni drewniane – jakie najlepiej wybrać?

W aranżacji jadalni, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i wygody, najlepiej wypadają krzesła drewniane tapicerowane. Wypełnienie i obicie tkaniną czasem obejmuje jedynie siedzenie, a czasem również oparcie. Takie rozwiązanie zapewnia komfort siedzenia, który jest dużo wyższy niż w przypadku twardego, drewnianego siedziska. To ważne, ponieważ w jadalni często podejmujemy gości, wyprawiamy niewielkie uroczystości, wydajemy kolacje, które ciągną się do późnych godzin nocnych. Zależy nam przecież na wygodzie rodziny, zapraszanych gości i swojej własnej.

Aby zachować spójność wystroju, krzesła do jadalni drewniane powinny być dopasowane do stołu. Nie muszą pochodzić z jednej kolekcji, ważne jest, aby miały wspólny wizualny mianownik, jak odcień czy rodzaj drewna. Jeśli jednak nie masz pewności co do własnych umiejętności zestawiania mebli z różnych serii, postaw na stół i krzesła drewniane, sprzedawane w komplecie.

Wszystkie powyższe zasady odnoszą się również do sytuacji, w której stół do spożywania posiłków i podejmowania gości stoi w przestronnym salonie. Warto tu także dodać, że w salonie stoją także inne meble tapicerowane, a zatem należy dobrać taki kolor siedziska krzeseł drewnianych tapicerowanych, które harmonizuje z obiciem kanapy i foteli.

Krzesła drewniane do kuchni

W kuchni się przede wszystkim gotuje, a zatem w powietrzu unoszą się różne zapachy. Dlatego drewniane krzesła w kuchni, szczególnie takiej ulokowanej w osobnym pomieszczeniu, a nie otwartej, w której jest lepsza wentylacja, są lepszym rozwiązaniem, niż modele tapicerowane. W tkaniny wsiąkają różnego rodzaju aromaty, co powoduje, że krzesła trzeba co jakiś czas prać. W przypadku całych drewnianych krzesełdo kuchni ten problem znika. Owszem, są one mniej wygodne, jednak wystarczy dokupić poduszki na siedziska.

Do małej kuchni, w której każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota, najlepsze będą krzesła drewniane składane. Można je złożyć jednym ruchem i wsunąć za szafkę lub postawić pod ścianą. To rewelacyjna opcja, nawet jeśli nie potrzebujemy siedzisk w kuchni na stałe. Czasem przydają się jedynie z doskoku. Do tego nowoczesne krzesła składane drewniane są naprawdę estetyczne i przyjemne dla oka! 

Zobacz również: Krzesła: czy wiesz jak dopasować je do wnętrza oraz funkcji?

Drewniane krzesła na taras i do ogrodu

Opcję składania posiadają także siedzenia ogrodowe. Z takich mebli chętnie korzystają właściciele mieszkań z niewielkim balkonem.

Drewniane krzesła ogrodowe cieszą się bardzo dużą popularnością, prawdopodobnie dlatego, że naturalny materiał współgra z otoczeniem krzewów różanych i kwiatowych klombów. Często o wyborze właśnie takich foteli, decyduje duża trwałość drewna, o której już wspominaliśmy. Drewniane krzesła ogrodowe zniosą też większe obciążenie, niż np. delikatny rattan. Owszem z czasem mogą zmienić swój kolor pod wpływem słońca albo trzeba je będzie pociągnąć woskiem czy lakierem, jednak mimo tego, że o drewniane meble w ogrodzie trzeba dbać, są niezmiennie na topie!

Przeczytaj również