Krzesła obrotowe do różnych zadań!

polecane produkty

Krzesło obrotowe Academy CB1694 180

Krzesło obrotowe Academy CB1694 180

2595.30 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Krzesło obrotowe Academy CB1694 360

Krzesło obrotowe Academy CB1694 360

2595.30 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane krzesło Rosie Soft z obrotowym siedziskiem

Drewniane krzesło Rosie Soft z obrotowym siedziskiem

3045.48 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Metalowe krzesło obrotowe Rosie Soft

Metalowe krzesło obrotowe Rosie Soft

2782.26 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Krzesło obrotowe Mani Fabric AR-SP z podłokietnikami

Krzesło obrotowe Mani Fabric AR-SP z podłokietnikami

2995.05 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Krzesła obrotowe towarzyszą nam od wielu lat. Często od zwykłych modeli różnią się jedynie funkcją obracania siedziska, jednak ta jedna cecha ma niebywały wpływ na podniesienie komfortu korzystania z tych mebli. Co więcej, krzesło obrotowe niejedno ma imię! I choć w pierwszej chwili po usłyszeniu tego hasła przychodzi nam na myśl typowy fotel biurowy zza urzędowej lady, to krzesło obrotowe tapicerowane świetnie sprawdzi się na przykład w salonie, a taboret obrotowy – w pracowni artysty!

Dziś opowiemy o różnych rodzajach krzeseł obrotowych, które usprawniają nasze codzienne funkcjonowanie w domu i w pracy. Znajdziecie tu informacje o ergonomicznych krzesłach obrotowych do biurka, ale także o takich, które nadają się do wyposażenia sal konferencyjnych, czy eleganckiej jadalni. Zaczynamy?

Krzesła obrotowe do biurka – praca (nie) na okrągło

Zacznijmy tradycyjnie od krzeseł obrotowych biurowych. Możliwość rotacji siedzenia jest w przypadku pracy za biurkiem bardzo istotna. Jeśli charakter naszej pracy skupia się głównie na obsłudze komputera, to na takich fotelach spędzamy zwykle 90% czasu pracy każdego dnia. Siłą rzeczy, aby zadbać o bezcenne zdrowie naszego kręgosłupa, krzesła obrotowe do biurka muszą spełniać wymogi ergonomii. Co to dokładnie znaczy? Otóż ergonomiczne krzesło obrotowe biurowe posiada takie cechy jak:

Krzesła obrotowe dla dzieci

W zasadzie co do idei i funkcji, krzesła obrotowe dla dzieci nie różnią się zbytnio od foteli do biurka dla dorosłych. Oczywiście poza tym, że modele dla najmłodszych są nieco mniejsze gabarytowo. Jednak szczególnie w przypadku dzieci, należy zwrócić uwagę na to, aby krzesło obrotowe miało maksymalnie wiele regulowanych elementów, tak, by dopasować je do ciała dziecka, które – należy o tym bezwzględnie pamiętać – znajduje się w procesie ciągłego rozwoju.

Możliwość modyfikacji wysokości jest tu absolutnie konieczna. Nieprawidłowo dopasowane krzesło obrotowe dla dzieci będzie skutkowało w przyszłości wadami postawy oraz dolegliwościami bólowymi. Za tym, aby możliwie wiele elementów krzesła obrotowego do biurka dla dziecka było regulowanych, przemawia także fakt, że dziecko rośnie i za jakiś czas będzie wyższe. Tylko krzesła z regulowanymi elementami pozwolą korzystać z nich przez wiele lat.

Czytaj także: Krzesła biurowe: poznaj zalety wygodnych mebli biurowych


A co na to nastolatki? Krzesła obrotowe młodzieżowe

Jeśli chodzi o fotele obrotowe dla starszych dzieciaków, to opcje są dwie. Można kupić krzesło obrotowe młodzieżowe, które jest de facto typowym krzesłem obrotowym do biurka z regulowaną wysokością oraz kółkami. Ale w ostatnim czasie rynek zalały modele, na które warto zwrócić uwagę, jeśli nastolatek spędza dużo czasu przy komputerze. Otóż krzesła obrotowe gamingowe to modele przystosowane do spędzania w nich wielu, naprawdę wielu godzin. Charakteryzują je duże gabaryty, korpus, który obejmuje całego użytkownika (taki fotel trochę „zjada” człowieka”) oraz zagłówek, przystosowany do tego, aby wspierać odcinek szyjny. Takie krzesła obrotowe młodzieżowe są naprawdę rewelacyjne ze względu na wyprofilowanie w wielu newralgicznych punktach pleców, które dzięki oparciu fotela można łatwo odciążyć.

Krzesła obrotowe do jadalni i kuchni

Dość o nauce i pracy, czas na przyjemności. Rewelacyjnym pomysłem jest wyposażenie stołu w salonie czy jadalni w krzesła obrotowe tapicerowane. To modele bez kółek, wyglądające na pierwszy rzut oka jak zwykłe krzesła. Nie ustępują im w niczym pod względem elegancji, czy zgrabności. Jednak można się na nich kręcić i to jest ich ewidentna przewaga. Zwłaszcza podczas spotkań, uroczystości w większym gronie, kiedy równocześnie toczy się kilka dyskusji, zwrócenie się w stronę rozmówcy zapewni wszystkim większy komfort.

Krzesła obrotowe do jadalni przybierają najczęściej dwie formy. Pierwsza z nich to siedzenie oparte na nóżkach, wychodzących z jednego, centralnego punktu. To tradycyjne podejście, dla którego inspiracją były fotele biurowe. Druga opcja jest nieco mniej oczywista. Mianowicie te krzesła obrotowe sprawiają wrażenie mebli, w których brak ruchomych elementów. Siedziska oparte są na konstrukcji, w których nóżki wychodzą z każdego z czterech rogów. Wydawać by się mogło, że siedziska przymocowane są na stałe, a tu totalne zaskoczenie – można się na nich obracać! Jeśli trudno Ci to sobie wyobrazić, sprawdź model krzesła obrotowego Hexa lub Rosie Soft.

Zobacz również: Łóżka młodzieżowe - modele, które nigdy nie wyjdą z mody!


Krzesła obrotowe bez kółek w biurach

Oczywiście w pracy przy biurku potrzeba typowego fotela na kółkach, który ma możliwość rotacji siedziska. Jednak w przestrzeniach firmowych potrzebne są także krzesła obrotowe bez kółek. Sprawdzą się one doskonale w salach konferencyjnych. Czy to podczas szkoleń, czy telekonferencji, dzięki nim uczestnicy mają możliwość konsultowania się między sobą, Podczas burzy mózgów lub spotkań, na których nie ma lidera, mogą się obracać na krześle w stronę mówiącego i robić to z całym siedzeniem, a nie siadać na krześle bokiem. Krzesła obrotowe tapicerowane w takich miejscach zapewniają maksymalny komfort uczestnikom spotkań, a jednocześnie nie są tak duże gabarytowo, jak krzesła obrotowe do biurka. Zwykłe fotele biurkowe nie pasują wizualnie do sal konferencyjnych.

Taboret warsztatowy, czyli artystyczny akcent w prozie życia!

Na koniec chcemy tylko zwrócić uwagę, że fotele czy krzesła obrotowe to nie jedyne meble, które mają możliwość rotacji siedzenia. Na rynku jest pełno designerskich taboretów warsztatowych czy hokerów obrotowych.

Taborety obrotowe to idealne meble do wszelkiego rodzaju pracowni artystycznych. Przydają się rzeźbiarzom, krawcom, czy malarzom. Taborety warsztatowe i stołki obrotowe sprawdzają się także jako meble w pokoju dziecięcym. Zwłaszcza jeśli pomagasz swoim dzieciom w odrabianiu lekcji, taki stołek pozwala przysiąść koło dziecka i poświęcić mu tyle czasu, ile potrzebuje.

Hokery obrotowe to zaś najlepsze meble do kuchni, w której zaprojektowano wyspę.

Przeczytaj również