Lampa jako element dekoracyjny do wnętrza

polecane produkty

Lampa wisząca stylowa nuvole vagabonde junior

Lampa wisząca stylowa nuvole vagabonde junior

2781.03 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Lampa wisząca stylowa eva

Lampa wisząca stylowa eva

6729.33 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
LAMPADA LAMPA PODŁOGOWA DO SALONU

LAMPADA LAMPA PODŁOGOWA DO SALONU

3162.33 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
ORYGINALNA LAMPA PODŁOGOWA POLACU DO SALONU

ORYGINALNA LAMPA PODŁOGOWA POLACU DO SALONU

3899.10 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Lampa może nie tylko pełnić funkcję oświetlenia dla pomieszczenia. To także świetny element dekoracyjny, dzięki któremu można znacząco wzbogacić aranżację wnętrza.

Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia jest bardzo ważne. Kiedyś głównym źródłem światła we wnętrzach był tylko żyrandol, dzisiaj jednak bardzo często wykorzystuje się lampy – stojące, stołowe i wiele innych. Wykorzystywanie lamp jako główne źródło światła spopularyzowane zostało przez panujące obecnie trendy w aranżacji wnętrz.

Światło w pomieszczeniu pełni wiele funkcji. Z jednej strony bowiem powinno w sposób optymalny zapewnić rozjaśnienie dla wnętrza – tak, aby korzystanie z niego było dla użytkowników wygodne. Z drugiej zaś – światło musi tworzyć odpowiedni klimat. Te nowoczesne aranżacje wnętrz nie opierają się tylko na jednym źródle światła. Obecnie wykorzystuje się wiele lamp i lampek, które pozwalają tworzyć pożądany klimat i wspaniale dopełniają styl panujący we wnętrzu. Współczesny rynek meblowy oferuje niezwykle duży wybór lamp, spośród których dobrać można takie, które spełniać będą wymagania w zakresie funkcji użytkowych, jak też dekoracyjnych.

Jaka powinna być lampa, którą chcemy wykorzystać jako dekorację pomieszczenia? Przede wszystkim stylem dopasowana do całości aranżacji. Aczkolwiek czasem można sobie pozwolić na nieco odmienne rozwiązania – to znaczy, lampa może wyróżniać się oryginalnym designem, który przełamie jednorodną albo nieco monotonną stylizację wnętrza. Takim ciekawym rozwiązaniem jest na przykład włoska lampa Pistillo Aluminium Martinelli Luce z oferty Italiastyle. Jest to designerska lampa podłogowa wykonana zgodnie z włoskim projektem – modna, nowoczesna i piękna. Idealnie przełamie klasyczną aranżację wnętrz. Daje światło rozproszone na całej swojej długości, a co niezwykle wygodne - światło to można przyciemnić.

Świetnym pomysłem do zastosowania w aranżacji funkcjonalnych wnętrz są lampy stołowe. Można je ustawić na biurku, komodzie lub na stole. Kilka małych lamp w aranżacji jednego pomieszczenia umożliwia odpowiednie doświetlenie, a zarazem pozwala stworzyć bardzo oryginalny klimat, który z pewnością każdemu przypadnie do gustu. Włoska lampa Civetta Martinelli świetnie wkomponuje się w nowoczesne lub minimalistyczne wnętrza. Można ją nabyć w sklepie Italiastyle. Jest to lampa designerska. Składa się z klosza w kształcie dysku, który wykonany został z metakrylanu oraz aluminiowej ramy pomalowanej na biało.

Designerskie i oryginalne lampy w aranżacjach wnętrz są jeszcze przez wielu użytkowników niedoceniane – a szkoda. Zastosowanie ich w stylizacji pomieszczenia to świetna alternatywa dla tradycyjnych żyrandoli.

Przeczytaj również