Lampy łazienkowe wiszące i wszystko na ich temat

polecane produkty

Lampa wisząca nowoczesna armile śr. 130 cm

Lampa wisząca nowoczesna armile śr. 130 cm

15827.64 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Lampa wisząca czerwona lub biała cono śr. 45 cm

Lampa wisząca czerwona lub biała cono śr. 45 cm

1215.00 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Lampa wisząca nowoczesna cupolone

Lampa wisząca nowoczesna cupolone

2940.00 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Lampa wisząca stylowa eva

Lampa wisząca stylowa eva

6729.33 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
WISZĄCA LAMPA PENDANT PAULLO

WISZĄCA LAMPA PENDANT PAULLO

414.83 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
PODŁUŻNA, WISZĄCA LAMPA AMISH

PODŁUŻNA, WISZĄCA LAMPA AMISH

1494.52 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
LAMPA WISZĄCA JAPAN M

LAMPA WISZĄCA JAPAN M

2412.40 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Lampa Slope Grande

Lampa Slope Grande

1549.80 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Lampa łazienkowa wisząca to oprawa oświetleniowa zawieszona pod sufitem. Ogólnie rzecz biorąc mniej ciężka i imponująca niż żyrandol i zawieszona nieco niżej. Łazienkowa lampa wisząca różni się również od lampy sufitowej, która jest przymocowana bezpośrednio do sufitu. Opowiemy Ci więcej o tym elemencie dekoracji wnętrz!

Oświetlenie łazienki - wiszące lampy - kryteria wyboru

Jak odpowiednio dobrać oświetlenie łazienkowe wiszące? Skorzystaj z naszych porad! Jak każda oprawa oświetleniowa, łazienkowa lampa wisząca pełni zarówno estetyczną, jak i funkcjonalną rolę, ale musi również dostosować się do ograniczeń wilgotnego pomieszczenia:

Musisz też przestrzegać wskaźnika ochrony IP zalecanego przez normy bezpieczeństwa dotyczące oświetlenia w łazience.

Wybór żarówki - żarówki energooszczędne w lampach łazienkowych wiszących

Energooszczędne żarówki nie tylko "pracują" dłużej, ale zmniejszają zużycie energii elektrycznej w łazience - mogą być również używane w każdych innych pomieszczeniach. Sprawdź jak możesz oszczędzić z żarówkami energooszczędnymi porównując je z innym rodzajem oświetlenia:

Standardy elektryczne łazienkowej lampy wiszącej

Łazienka, w której istnieje wiele zagrożeń porażenia prądem, musi spełniać normy bezpieczeństwa. W związku z tym źródło światła musi spełniać odpowiednie restrykcje bezpieczeństwa, a między wlotami wody i energii elektrycznej należy zachować co najmniej 60 centymetrów odstępu.

Prysznic, wanna i urządzenia elektryczne

Pod prysznicem i w wannie żadne urządzenia elektryczne nie są tolerowane, z wyjątkiem tych bezpośrednio zintegrowanych z niektórymi kabinami prysznicowymi. Dozwolone są tylko bardzo niskonapięciowe (12V) światła i przełączniki zabezpieczone przed bryzgami wody (IPX4).

Podwójna izolacja lampy wiszącej w łazience i zabezpieczenie przed wilgocią

Wszystkie urządzenia elektryczne, w tym zawieszenia (takie jak łazienkowe lampy wiszące), muszą mieć klasę 2 (tj. mieć podwójną izolację i być wolne od uziemienia) i zabezpieczone przed wodą rozpryskową (IPX4). Można tam również zainstalować gniazda golarek, wyposażone w transformator separacyjny o mocy znamionowej od 20 VA do 50 VA zgodnie z normą PN-EN 61558-2-5:2010.

Czytaj także: Designerskie lampy wiszące - włoski styl w Twoim salonie

Ceny i punkty sprzedaży lamp wiszących łazienkowych

Przedział cenowy lamp wiszących łazienkowych jest bardzo szeroki: od 50 zł do ponad 1500 zł w zależności od wymiarów i materiałów. Lampy wiszące do łazienki znajdziesz w:

Jednak najlepiej jest zamówić je w naszym sklepie wraz z innymi meblami i dekoracjami do Twojej łazienki czy innego wyposażenia Twojego mieszkania.


Dowiedz się więcej przed instalacją łazienkowej lampy wiszącej

Przed podłączeniem lampy wiszącej w łazience należy zapoznać się z kilkoma zasadami bezpieczeństwa. Poświęć trochę czasu na ich przeczytanie! Nie zapomnij przeczytać dokładnie instrukcji montażu i zaleceń od producenta.

Montaż lampy w łazience wiąże się z podjęciem pewnych ważnych środków ostrożności, zwłaszcza w zakresie jej podłączenia. Przed zakupem lampy łazienkowej wiszącej i przed wykonaniem jakichkolwiek podłączeń uważnie przeczytaj dostarczoną instrukcję obsługi, jeśli taka istnieje, nawet jeśli uważasz, że dokładnie znasz ten rodzaj lampy. Ta lampa, którą masz w rękach, może mieć specyfikę, której byś nie zauważył - jeśli nie przeczytasz instrukcji.

Co warto wiedzieć przed wykonaniem połączeń wiszącej lampy łazienkowej?

Zapoznaj się z instrukcją instalacji i montażu swoich lamp łazienkowych nawet, wtedy gdy chcesz zainstalować tylko lampy łazienkowe wiszące nad lustro.

Jeśli musisz umieścić lampy w suficie podwieszanym, pamiętaj, że należy zachować specjalne środki ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa, w szczególności w odniesieniu do odległości od materiałów łatwopalnych i od sufitu (10 cm).

Zobacz również: Poradnik: Z czym łączyć drewniane wiszące?

Ochrona IP lampy łazienkowe wiszące

Jeśli chcesz zainstalować oświetlenie w swojej łazience, musisz je zabezpieczyć przed wodą. IP to inicjały Ingress Protection, co oznacza ochronę przed wilgocią. Ten symbol dokładnie określa rodzaj ochrony IP. Dostarcza informacji o stopniu ochrony lampy przed wnikaniem wody.

Kod IP składa się z dwóch cyfr. Pierwsza cyfra opisuje ochronę przedmiotu przed ciałami obcymi i kontaktami, druga, to jego szczelność przed wodą i wilgocią. Sprawdź jakie oznaczenia IP mogą być stosowane w poszczególnych miejscach w domu:

Dzięki zainstalowaniu wiszącej lampy nad wanną w swojej łazience możesz stworzyć prawdziwą strefę relaksu. Mamy nadzieje, że nasze wskazówki pomogą Ci podjąć decyzję odnośnie do wyboru lampy wiszącej łazienkowej. Zapraszamy też do kontaktu z nami!

Przeczytaj również