Lampy włoskie- ekskluzywne dodatki do wnętrz


Włoskie lampy to nie tylko przedmioty praktyczne, które pozwalają odpowiednio oświetlić każde pomieszczenie, ale również dzięki swojemu oryginalnemu designowi, są one traktowane jako stylowe dekoracje. To przedmioty wykonane w różnych kolorach, materiałach, rozmiarach. Nie sposób więc nie wybrać spośród nich idealnej lampy do kuchni, salonu czy sypialni.
Lampa do eleganckiej kuchni

Najczęściej w kuchni lampa znajduje się nad stołem, który ma za zadanie oświetlać podczas wspólnych posiłków czy też wykonywania innych czynności. Może ona mieć prosty klosz, a zagrać kolorem np.: soczystą czerwienią lub stanowić ozdobny element zbudowany z tworzywa i metalu.

Przykładem tej drugiej lampy jest włoska lampa Poliedro. Ta włoska lampa składa się z sześćdziesięciu elementów, takich samych trójkątów z poliwęglanu, które zostały połączone metalową konstrukcją. Dzięki takiej formie nadaje ona oryginalnego wyglądu każdemu pomieszczeniu. Pasować będzie do wnętrz nowoczesnych, nawet tych glamour, które bazują na przedmiotach niecodziennych i szykownych. Lampa będzie świetną dekoracją do kuchni i co ważne, zapewni w niej jasne światło dzięki przezroczystej konstrukcji.

Salon z włoską lampą

W salonie zazwyczaj potrzebujemy więcej niż jednej lampy. Jego duża powierzchnia, a także liczne funkcje wymagają zastosowania kilku źródeł światła. Każde istotne miejsce w salonie musi więc zostać wyposażone w lampę, najlepiej tę o włoskim designie dla jego eleganckiego wyglądu.

Oświetlenie przyda się przede wszystkim nad kompletem wypoczynkowym, jednak nie musi ono być bardzo jasne, bo ma sprzyjać relaksowi. Sprawdzi się więc tutaj ciepłe, raczej wpadające w żółty odcień światło.

Na ścianach salonu można zaś umieścić kinkiety, które będziemy włączać w razie potrzeby. Atrakcyjnym modelem jest włoski kinkiet Pop stanowiący ciekawe połączenie szkła i metalu. Lampa jest wykonana w okrągłej formie i można ją zamocować zarówno na ścianie, jak i na suficie. Szkło wybarwiane jest w niej na kolor biały, zielony i czerwony. Poza tym można wybrać czy metalowy element na środku klosza będzie chromowany, szczotkowany czy malowany na czarno.Tak spersonalizowana lampa będzie wyjątkową dekoracją.

Włoska lampa w sypialni

Jeśli chodzi zaś o oświetlenie w sypialni, to zazwyczaj znajduje się ono blisko łóżka w formie lampek nocnych. Ich światło powinno być na tyle jasne, by można było w łóżku czytać książkę czy też wykonywać inne czynności.

Włoskie kolekcje lamp stołowych w Italiastyle.pl zawierają ich różne modele, zarówno z tworzywa, jak i metalu, kolorowe i stonowane, o typowym kształcie dla miłośników tradycji, jak i tym bardzo nowoczesnym, który nada sypialni niepowtarzalnego charakteru.

Włoska lampa zawsze będzie w pomieszczeniu ozdobą, obojętnie w jakiej formie ją w nim umieścimy. Poza tym zagwarantuje przyjemne światło, kiedy już na dworze będzie się ściemniać. Jej wybór zależy jednak od aranżacji wnętrza, jak i oczywiście naszych osobistych preferencji. 

Przeczytaj również