Łóżka piętrowe — odkryj świat z nowej perspektywy!

polecane produkty

Łóżko Jaro 160x200

Łóżko Jaro 160x200

10961.76 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Karma 140x200

Łóżko Karma 140x200

10847.37 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Loren 120x200

Łóżko Loren 120x200

10709.61 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Plasir 160x200 z pojemnikiem

Łóżko Plasir 160x200 z pojemnikiem

15930.96 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Metalowe, trzyosobowe łóżko piętrowe

Metalowe, trzyosobowe łóżko piętrowe

1263.70 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Metalowe łóżko piętrowe

Metalowe łóżko piętrowe

1206.88 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Metalowe łóżko piętrowe z drewnianymi listwami

Metalowe łóżko piętrowe z drewnianymi listwami

1404.41 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Nie tylko małe dzieci je uwielbiają. Łóżka piętrowe są piękne i stylowe oraz wyznaczają strefę dzienną i nocną. To idealne urozmaicenie dla sztampowych sypialni. Pozwalają zyskać wolną przestrzeń i sprawić, że dorośli ponownie czują się jak małe, beztroskie dzieci. Sprawdź, co warto wiedzieć o współczesnych łóżkach piętrowych z biurkiem lub łóżkach piętrowych dla dzieci i dla dorosłych.

Łóżka piętrowe to idealna alternatywa dla standardowych mebli, które umożliwiają sen bezpośrednio tuż nad ziemią. Spanie na wysokości to świetna atrakcja dla maluchów. Jednak dorośli widzą w takiej formie łóżka oprócz radości dziecka, również inne zalety. 

Oto najpopularniejsze rodzaje łóżek piętrowych:

Łóżka piętrowe — popularne meble do spania

Popularne od wielu lat łóżka piętrowe to wysoka rama, na której umieszczony jest materac do spania. Wysokość materaca zależy od modelu oraz od producenta. Na rynku meblarskim są dostępne łóżka piętrowe niskie, gdzie pod górnym łóżkiem znajduje się tylko szuflada z niższym materacem. Gdy mebel jest złożony, przypomina swoim wyglądem łóżka piętrowe pojedyncze

Modele tych popularnych mebli można podzielić również ze względu na płeć. Są łóżka piętrowe dla dziewczynek i dla chłopców. Są również modele uniwersalne. Łóżka piętrowe dla dzieci najczęściej mają zabudowane schodki ze względów bezpieczeństwa. Jednak łóżka piętrowe ze schodkami nie będą odpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat. 

Świat z wysokości wygląda zupełnie inaczej. Łóżka osadzone wyżej od standardowych pozwalają stworzyć klimatyczny kącik do snu i dają więcej prywatności. 

Łóżka piętrowe z biurkiem — co dzięki nim można zyskać?

Nawet tanie łóżka piętrowe z materacami sprawiają, że w domu robi się „luźniej”. Większa przestrzeń, więcej miejsca na podłodze oraz większe możliwości. Łóżka piętrowe 2-osobowe pozwalają na zagospodarowanie dodatkowych 3-4 mkw powierzchni w pokoju. Wbrew pozorom to całkiem dużo. Można pod nim zaaranżować kącik do pracy lub relaksu oraz miejsce na zabawę.

Łóżka piętrowe 180x80 są przeznaczone zwłaszcza dla młodszych dzieci i nastolatków. Łóżka metalowe piętrowesą odporne na uszkodzenia, mają ażurową budowę i zaliczają się do kategorii: „łóżka piętrowe młodzieżowe nowoczesne”. Jeśli szukasz budżetowych rozwiązań postaw na drewniane łóżka piętrowe. Wykonane z drewna sosnowego w całości to przede wszystkim proste i tanie łóżka piętrowe. I co ważne, pasują do wielu aranżacji.


Łóżka piętrowe dla dzieci: za co kochają maluchy łóżka piętrowe domki?

Łóżka piętrowe dla dzieci z biurkiem lub łóżka piętrowe młodzieżowe z biurkiem to idealny mebel, który stwarza optymalne warunki do spania i nauki. Takie łóżko piętrowe to idealne rozwiązanie do małych mieszkań w budownictwie wielorodzinnym. Decydując się na łóżka piętrowe potrójne lub łóżka 4 piętrowe dzieciaki zyskują ogromną frajdę. Takie modele stanowią świetną bazę nie tylko do spania, ale również do zabawy. Pozwalają tworzyć niepowtarzalne budowle i rozwijają wyobraźnię. Łóżko piętrowe sosnowe dla rodzeństwa to po prostu świetny pomysł bez względu na wielkość pokoju. 

Czytaj także: Sypialnia na miarę naszych czasów

Łóżka piętrowe: 3-osobowe, ze schodami lub metalowe

Łóżka piętrowe do małego pokoju to również dobra propozycja w małych apartamentach. Łóżka piętrowe metalowe z materacami lub łóżka piętrowe 3-osobowe metalowe czasem są wyposażeniem pokoi w hostelach. Jeden mebel pełni w takich miejscach funkcję 3 lub 4 miejsc do wygodnego spania. Łóżka piętrowe potrójne ze schodkami pionowymi to również dobry pomysł dla trojaczków. Każde dziecko ma zapewnione takie same warunki do snu i każde ma swoją prywatność oraz przestrzeń.

Piętrowe łóżka — fenomen spania na wysokości

Wbrew pozorom łóżka piętrowe rozkładane lub łóżka piętrowe dla dorosłych metalowe to świetna alternatywa do spania dla pełnoletnich ludzi. Solidna konstrukcja oraz antresola umieszczona na ok. 180 cm wysokości pozwala na dole zaaranżować dodatkową przestrzeń. Szukając łóżka piętrowego dla dorosłych z materacami, nie decyduj się na zakup tanich łóżek piętrowych. Ich wykonanie może pozostawiać wiele do życzenia. A dobre łóżko powinno zapewniać i bezpieczeństwo i wygodę. 

Jeśli Twoja sypialnia znajduje się w starej kamienicy, a jej wysokość przekracza parametrami standardowe mieszkanie, postaw na łóżko piętrowe z biurkiem dla młodzieży lub łóżka piętrowe dla młodzieży z szafą. Jeśli nie mieszkasz w kamienicy, a wysokość sypialni jest zbliżona do tej standardowej, możesz wybrać łóżko piętrowe niskie 2-osobowe lub łóżko piętrowe rozkładane na dwa pojedyncze

Unikalne łóżka drewniane piętrowe lub metalowe, ale również łóżka piętrowe z meblami w zestawie znajdziesz w ofercie Italia Style. Postaw na nowoczesne łóżka piętrowe i wysoką jakość — wybierz funkcjonalne meble do spania dla swoich dzieci i dla siebie.

Czytaj także: Komfortowa sypialnia z łóżkiem tapicerowanym

Przeczytaj również