Łóżko jednoosobowe - jak je wybrać dla dziecka lub dla singla?

polecane produkty

Łóżko Slim 90x200 Callesella

Łóżko Slim 90x200 Callesella

2995.05 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko GEA H25 90x200

Łóżko GEA H25 90x200

8372.61 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Cobalto 90x200cm

Łóżko Cobalto 90x200cm

5678.91 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Selenio 90x200cm

Łóżko Selenio 90x200cm

6557.13 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych


Wybór łóżka jednoosobowego dla singla lub dziecka, jak wiadomo, jest jednym z głównych kryteriów decydujących o efektywności snu. Oczywiście przy wyborze łóżka jednoosobowego, trzeba wziąć pod uwagę wybór materaca. Należy wziąć pod uwagę kształt ciała, pozycję do spania, wiek, wzrost, ewentualnie wagę, schorzenia kręgosłupa, problemy ze snem i inne kryteria.

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka jednoosobowego nie tylko przyczynia się do zdrowia kręgosłupa, ale także otwiera drzwi do zdrowszej i lepszej jakości snu w nocy. Pomaga również znacznie energiczniej rozpocząć nowy dzień. Jednak jakie są główne punkty do rozważenia przy wyborze łóżka jednoosobowego z materacem?

Łóżka jednoosobowe - składane, z materacem i pojemnikiem na pościel, z szufladami, młodzieżowe

Z punktu widzenia kupującego możesz pomyśleć, że wszystkie łóżka jednoosobowe są bardzo wygodne i odpowiednie dla Ciebie, więc pomogą Ci się doskonale odprężyć podczas snu. Jednak musimy zaznaczyć, że ten pogląd nie jest do końca słuszny, ponieważ w rzeczywistości każde łóżko jednoosobowe i materac jest zaprojektowany tak, aby zapobiegać różnym problemom ze snem i oferować doskonały odpoczynek swoim użytkownikom. Więc nie powinieneś popadać w błędne przekonanie, że każde łóżko jednoosobowe, które zobaczysz, będzie dla Ciebie odpowiednie. Jednak jak wybrać idealne łóżko jednoosobowe? Kieruj się przede wszystkim:

Łóżka jednoosobowe rozkładane - jakie wybrać, jakie wymiary?

Nie musisz się tym denerwować, ponieważ biorąc pod uwagę podstawowe kryteria, o których niedługo tutaj napiszemy, bez trudu znajdziesz najbardziej odpowiedni dla siebie materac i łóżko jednoosobowe, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się zdrowym snem!

Możesz wynieść maksimum przyjemności ze snu, wybierając łóżko jednoosobowe w rozmiarze, na jaki pozwala Twoja sypialnia, z materacem o preferowanej twardości. Oto krótkie informacje, które pomogą Ci wybrać wygodne łóżko jednoosobowe, jego odpowiednie wymiary i rodzaje materaca.

Zobacz także: Łóżka piętrowe - odkryj świat z nowej perspektywy!

Przede wszystkim wykonaj pomiary

Zrób pomiary pomieszczenia, które zamierzasz umeblować i dostępu do mebli. Nie martw się, nie będziesz musiał rezygnować z pościeli 160, ponieważ łóżko jest zbyt wąskie... będziesz jednak musiał wybrać dwuczęściową podstawę łóżka (jednoosobowe łóżko z możliwością wysuwania dolnej skrzyni i poszerzania go). W sypialni należy też pozostawić co najmniej 60 cm przestrzeni komunikacyjnej wokół łóżka i wystarczająco dużo miejsca, aby można było otworzyć drzwi.

Dla jednej osoby - wystarczy łóżko pojedyncze

Śpisz sam i jesteś średniej wielkości - wystarczy materac o wymiarach łóżko jednoosobowe 90 x 190 cm, z wyjątkiem miłośników przestrzeni i absolutnego komfortu, którzy wolą podwójne łóżko.

Dla niemowlaka najczęstszy wymiar to łóżko jednoosobowe 60 x 120 cm - wystarczy aż do 2 i pół roku. Po jego wzroście i do końca jego wzrostu odpowiednia będzie łóżko o szerokości 90 cm. Jeśli brakuje Ci miejsca, znajdziesz również łóżka pojedyncze 80 cm.

Wymiary łóżka pojedynczego są ważne

Złota zasada kupowania łóżka jednoosobowego to kupowanie jak największego łóżka, na tyle, w jakim stopniu pozwala na to Twój pokój. Małe łóżka jednoosobowe znacznie obniżają jakość snu. Idealne łóżko powinno być co najmniej 10-15 cm dłuższe niż osoba na nim śpiąca i mieć minimalną szerokość 130 cm. Niewielu wie, kiedy należy kupić nowe łóżko jednoosobowe lub nowy materac. Dlatego nadal często używa się materacy, które zwijają się i nie stabilizują kręgosłupa. Jednak materace, które nie równoważą kręgosłupa, są niezwykle ryzykowne w użytkowaniu, ponieważ na dłuższą metę powodują poważne problemy. Jeśli znasz sztuczki kupowania łóżka jednoosobowego z materacem, możesz na zawsze pozbyć się reklamacji. Pamiętaj, że nawet najwyższej jakości materac przeterminuje się po 10 latach. Poza swoim wiekiem, jeśli Twoje łóżko jednoosobowe stało się wytarte i luźne, jeśli po przebudzeniu Twoje ciało przechyla się w kierunku środka łóżka, a dolegliwości pleców nie kończą się, czas kupić nowe.


Jakie jednoosobowe łóżko kupić?

W przeszłości kupując łóżko, wybierało się zazwyczaj te najtańsze. Dziś jednak, gdy zaczęto rozumieć znaczenie wydajności snu w napiętym harmonogramie pracy, wybór łóżka jednoosobowego i materaca zyskał na znaczeniu. Biorąc pod uwagę, że łóżka, w których spędzamy średnio 8 godzin, decydują o tym, jak dynamicznie spędzimy pozostałe 16 godzin.

Preferowany styl łóżka jednoosobowego

Opcje stylu jednoosobowego łóżka są nieograniczone. Wystarczy połączyć praktyczność i elegancję. Na przykład, czy chciałbyś mieć łóżko w stylu sofy lub łóżko z nogami, takie jak jednoosobowe łóżko Delshay? A jeśli gościsz częstych gości, być może powinieneś kupić rozkładane łóżko jednoosobowe. Łóżka, w których można przechować, mogą być również idealnym rozwiązaniem do uporządkowania swoich rzeczy.

Zobacz także: Sofy z funkcją spania - wnętrzarski hit czy kit?

Wybór nowego łóżka jednoosobowego do Twojej sypialni

Poinformuj sklep o konstrukcji swojej sypialni, np. o szerokości drzwi. Twoim zadaniem jest przewietrzenie materaca przed jego użyciem, a następnie pamiętaj o obracaniu go w regularnych odstępach czasu. Komfort i odczucia w łóżku to osobiste preferencje. To, co jest wygodne dla jednego, może nie być dobre dla drugiego. Z tego powodu osoba, która będzie korzystać z materaca, powinna wypróbować kilka różnych modeli, zanim zdecyduje się na odpowiedni.

Wygodna powierzchniowa łóżka jednoosobowego - wybierz odpowiednią twardość materaca

Wygoda powierzchni łóżka jest związana z użytymi w tym łóżku materiałami do jego wypełnianie i materiałami tapicerskimi. Materiał wypełniający, to różne warstwy materiału między materacem, a Twoim ciałem. Zarówno rodzaj, jak i grubość tych materiałów zapewniają różny poziom komfortu.

Głównym punktem do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, czy łóżko jednoosobowe jest dla Ciebie odpowiednie, jest sposób, w jaki śpisz w nocy. Na przykład, jeśli masz skłonność do snu, zbyt miękkie lub twarde łóżka jednoosobowe mogą zwiększyć ból pleców. Ponadto, jeśli śpisz na plecach, skorzystanie z materacy podtrzymujących kręgosłup może pomóc w zrobieniu pierwszego kroku w kierunku zdrowszego i lepszego snu. Ponadto niektóre osoby mogą zmieniać pozycję podczas snu wiele razy w ciągu nocy. Z drugiej strony idealny materac powinien dostosować się do wszystkich tych pozycji i wspierać kręgosłup w każdym przypadku.

Przeczytaj również