Mauro Fadel - włoski design wysokiej próby


Czas zapoznać się z jednym z naszych współczesnych architektów – designerów, którego projekty produkowane są w naszych włoskich fabrykach, a sprzedawane w odwiedzanym właśnie sklepie. Ktoś kto w swojej designerskiej twórczości nawiązuje do lat 60, 70, 80 ubiegłego wieku, francuskich lat 30 w stylu Art Déco, a przede wszystkim włoskich futurystów i postmodernistów na stałe wpisanych w styl i kulturę włoską:  Gio Ponti, Achille Castiglioni, A. Mendini, E. Mari, V. Magistretti, M. Zanuso, E. Sottsass, A. Citterio , Piero Lissoni. Stale doskonali swój warsztat w zetknięciu z potrzebami i oczekiwaniami swoich klientów, dba o ergonomię i funkcjonalność mebli w centrum stawiając idealny dobór materiału do zrealizowania swojego projektu. Mauro Fadel  - bo o nim mowa – w swojej pracy przeszedł ewolucję od abstrakcyjnego planowania, poprzez próby adaptacji w środowisku swojego zamieszkania wykonanych projektów aż do twórczej i konkretnej współpracy z producentami mebli z północnej części Włoch.

On sam pochodzi z włoskiego kantonu Szwajcarii. Urodził się w 1963 r. w San Gallen. Dyplom na wydziale architektury na IED Design School w Mediolanie uzyskał w 1992 na wydziale wzornictwa przemysłowego i już  jego praca dyplomowa uzyskała wyróżnienie i Złoty Medal dla młodego twórcy za kreatywność. Tych nagród w jego prawie dwudziestoletniej karierze było dużo, dużo więcej (można poczytać o tym na jego stronie), a większość zawodowego życia związał z zagłębiem krzesłowym we Włoszech. Fascynują go nowe technologie i możliwość wykorzystania różnych materiałów, prawie nieograniczone możliwości ich łączenia. Wykorzystuje tradycyjne drewno, stal, aluminium, pianki i szkło; korzysta z różnych tworzyw sztucznych. Wszystko dla osiągnięcia perfekcyjnego wyglądu i maksymalnej wygody.

W naszej kolekcji posiadamy obecnie pięć produktów, których autorem jest Mauro Fadel. Możemy się im przyjrzeć i spróbować uchwycić główne cechy jego stylu.

 Stół SPACE wspaniale wyglądający w nowoczesnym wnętrzu, ale odnalazłby się i w bardziej tradycyjnej oprawie. 

 Hoker MERAK połączenie chromowanej stali i drewna.

I pasujący do niego stolik GHIBLI.

Lub jego wersja okrągła.

I na koniec hoker - BINGO, w którym na siedzisku wykorzystano specjalną siatkę z tworzywa. 

 

Warto zapoznać się bliżej z tym twórcą i jego projektami.

Warto obejrzeć inne produkty będące w sklepie, bo można odnaleźć prawdziwe perły designu.

Przeczytaj również