Meble do kuchni: połysk czy mat?

polecane produkty

Szafka RTV Kali 3DO

Szafka RTV Kali 3DO

3093.45 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Szafka RTV Kali 4DO

Szafka RTV Kali 4DO

3658.02 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Stół Jaipur 200X100

Stół Jaipur 200X100

2983.37 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Stół Jaipur 160X90

Stół Jaipur 160X90

2466.25 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Wybierając meble do kuchni kierujemy się przede wszystkim ich funkcjonalnością i wyglądem. Obecnie na rynku pojawiają się przeróżne zestawy meblowe, które spełniają oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających odbiorców. Są one produkowane z najwyższej jakości materiałów i wykańczane zarówno na wysoki połysk, jak i w macie. Które z nich najlepiej wybrać?
 
Meble do kuchni są wykonywane obecnie z wielu rodzajów materiałów, zarówno z drewna, płyt MDF, szkła, jak i stali nierdzewnej. Często stanowią one połączenie elementów z dwóch czy trzech różnych materiałów. Meble matowe najczęściej są tworzone z litego drewna, które dodatkowo jest pokryte lakierem uwydatniającym fakturę drewna, lecz nie nadaje im połysku. W ten sposób stworzone produkty wyglądają bardzo stylowo, a jego powierzchnia nabiera wyjątkowej głębi. Matowe meble mogą jednak również stanowić elementy uformowane ze stali nierdzewnej. Przykładem włoskiego stołu do kuchni w tym stylu jest MALAGA. Posiada on jedną, masywną nogę, co już odróżnia go od innych mebli tego typu. Została ona wykonana z inoxu matowego, który wygląda elegancko i będzie idealnie pasował do innych mebli o matowym wykończeniu. Jego blat posiada natomiast laminowane wykończenie, które współgra z matem podstawy.
 
Meble o wysokim połysku obecnie zdają się być jednak bardziej popularne. Dzieje się tak głównie dlatego, że modne są nowocześnie wyglądające kuchnie, a także stworzono szeroką gamę środków czyszczących, które nie powodują już matowienia pięknych, błyszczących powierzchni. Lśniące fronty mebli mają jeszcze jedną zaletę- odbijają światło. Dzięki temu kuchnia wydaje się większa i bardziej przestronna. Do nowoczesnej kuchni w tym wydaniu świetnie będą pasowały zaś często używane przy wysokich blatach hokery. Włoski hoker FELIX SG-CU posiada podstawę malowaną na kolor aluminium, biały lub wykończoną w chromie. Jej wysoki połysk podkreśli walory estetyczne każdej kuchni. Siedzisko i oparcie jest natomiast obijane skórą. 
 
To, czy wybierzemy do kuchni meble w połysku czy w macie zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu oraz charakteru, jaki chcemy nadać wnętrzom. Do małych pomieszczeń polecane są meble z połyskiem, które je optycznie rozjaśnią i powiększą. Matowe produkty natomiast każdej kuchni dodadzą elegancji poprzez wyciszenie atmosfery oraz nadanie spójności poszczególnym elementom. 

Przeczytaj również