Nowoczesne kuchnie włoskie

polecane produkty

Modernistyczny rozkładany stół Hot-M

Modernistyczny rozkładany stół Hot-M

1466.16 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Każda kuchnia, obojętnie w jakim stylu ją urządzimy, musi posiadać kilka cech. Po pierwsze powinna ona być funkcjonalna, bo jest to pomieszczenie, w którym będziemy spędzać dużo czasu i jej przemyślana aranżacja ma nam ułatwiać wykonywanie codziennych czynności. Po drugie kuchnia musi być estetycznie urządzona, by po prostu chciało nam się w niej przebywać i inspirowała nas ona do eksperymentów kulinarnych. I po trzecie, jej wnętrze musi być dopasowane do liczby domowników, by wspólne posiłki stały się tradycją i mogły odbywać się w komfortowych warunkach. I taka właśnie jest nowoczesna kuchnia włoska. 

Włoska kuchnia łączy w sobie wygodę, funkcjonalizm oraz luksus. Meble do niej przeznaczone mają za zadanie ułatwiać gotowanie i czynić je przyjemnością. Poza tym urządzona za pomocą oryginalnych włoskich mebli kuchnia, gwarantuje niezwykłe wrażenia estetyczne. Jej wyposażenie wykonywane jest z wysokiej jakości materiałów i dopracowane w każdym szczególe.

Czego nie może zabraknąć we włoskiej kuchni?

Nowoczesna kuchnia włoska jest najczęściej pełna wyposażenia z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk. Często meble te mają mocne kolory- odcienie niebieskiego, fioletu, bordo, a nawet czerni. Ma ona zachwycać elegancją, ale też zwracać uwagę oryginalnymi elementami wystroju.

Każda kuchnia włoska jest dziełem najlepszych designerów. Starają się oni połączyć w meblach kuchennych funkcjonalność z ekskluzywnym wyglądem i trzeba przyznać, że świetnie im to wychodzi. Nowoczesne meble do kuchni są jednak nie tylko wykonywane z płyty, ale też drewna, ceramiki czy szkła. Wybierając do niej wyposażenie, mamy pełen zakres materiałów oraz stylów.

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć także szafek i witryn, ale trzeba przyznać, że najważniejszą rolę pełnią w nich wysokiej jakości stoły i krzesła, które skupiają przy sobie domowników i pozwalają na wspólne zasiadanie do posiłków i rozmów. Przesłanie wielu włoskich firm to właśnie pielęgnowanie więzi między ludźmi, więc starają się one tworzyć takie kolekcje mebli, które do tego zachęcą i umożliwią spotkania przy wspólnym stole.

Nowoczesne włoskie stoły

Stół jest w kuchni najważniejszym meblem. To na nim wykonujemy wiele czynności, rano raczmy się w jego towarzystwie aromatyczną kawą, po południu jemy obiad z rodziną. To w kuchni zdarza nam się przyjmować też gości, bo chociaż miejscem najbardziej reprezentacyjnym w domu jest salon, to właśnie w kuchni lubimy przebywać i mamy wszystko po ręką. Włoskie kuchnie są tak eleganckie, że mogą się w nich odbywać spotkania i przyjęcia. Ich luksusowy styl sprzyja świętowaniu każdej okazji.

Jeśli zaś mowa o włoskich stołach do nowoczesnej kuchni, warto zwrócić uwagę na stół ze szklanym blatem Wind-110, który jest meblem rozkładanym, więc w razie potrzeby zasiądzie przy nim nawet 6 osób. Jego podstawa i nogi zostały wykonane z lakierowanej stali, a wspomniany blat z hartowanego szkła. Dla miłośników mebli drewnianych polecamy natomiast rozkładany stół Hot-M z drewna bukowego, które jest wytrzymałe oraz niesamowicie się prezentuje. Stół ten jest bardzo zgrabny i sprawdzi się nawet w małych kuchniach- może na co dzień pełnić rolę mebla dla czterech osób, a po rozłożeniu ugości jeszcze dwie dodatkowe osoby.

Zostaje nam tylko do eleganckiego stołu dobrać pasujące krzesła z włoskiej kolekcji i kilka innych mebli kuchennych, by stworzyć jedną z nowoczesnych włoskich kuchni w swoim domu

Przeczytaj również