Przewodnik po zakupie białych krzeseł – kup krzesła białe do swojego wnętrza!

polecane produkty

Białe krzesło Carrel

Białe krzesło Carrel

671.97 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Białe krzesło Napoleon

Białe krzesło Napoleon

447.50 PLN
Dostępność do 60 dni
Dodaj do ulubionych
Białe składane krzesło Shelly

Białe składane krzesło Shelly

501.49 PLN
Dostępność do 60 dni
Dodaj do ulubionych
Białe krzesło Warren

Białe krzesło Warren

346.64 PLN
Dostępność do 60 dni
Dodaj do ulubionych
Białe krzesło Anastasia

Białe krzesło Anastasia

444.66 PLN
Dostępność do 60 dni
Dodaj do ulubionych
Białe krzesło Alison

Białe krzesło Alison

544.11 PLN
Dostępność do 60 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane krzesło Cleon białe

Drewniane krzesło Cleon białe

838.36 PLN
Dostępność do 7 dni
Dodaj do ulubionych
Białe krzesło Achille z ciemną lamówką

Białe krzesło Achille z ciemną lamówką

542.85 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych


Aby wybrać designerskie i wygodne krzesła białe, należy wziąć pod uwagę zestaw parametrów. Wśród nich jest wielkość Twojej przestrzeni, Twoje preferencje w zakresie kształtów i odcieni bieli oraz zgodność Twoich nowych białych krzeseł z istniejącą dekoracją. Niektóre pomieszczenia, takie jak jadalnie, pozostają miejscami biesiadnymi, w których każdy mebel musi być zarówno piękny, jak i wygodny. Pomożemy Ci zadbać o dekorację i dokonać najwłaściwszego wyboru dzięki naszym radom, które możesz odkryć w tym przewodniku.

Rzeczy do rozważenia przy wyborze odpowiednich białych krzeseł

Najważniejszymi rzeczami do rozważenia podczas wyboru krzeseł białych są:

Krzesła białe w zestawie czy „niedopasowane”, które wybrać?

Ponieważ chodzi o dobre udekorowanie jadalni, sugerujemy zwrócenie szczególnej uwagi na ostateczny szlif pokoju - białe krzesła! Celem jest wybór krzeseł białych, które są zarówno stylowe, jak i wygodne. Wybór może być skomplikowany. Czy mają być wszystkie takie same, czy niedopasowane? Oto kilka wskazówek na ten temat!

Krzesło białe nowoczesne

Kiedy mówimy o niedopasowanych krzesłach, nie chodzi tylko o różnicę odcieni bieli. W rzeczywistości mogą to być zupełnie przeciwne style. Dla białych krzeseł nie ma żadnej szczególnej reguły pod względem wzornictwa, a także ich kształtu. Może to być odpowiednie rozwiązanie dekoracyjne dla wielu klientów, którzy niekoniecznie będą musieli wybierać konkretny asortyment, a nawet mogą tworzyć ciekawe i odważne kombinacje (takie jak modele białych krzeseł klasyczne w połączeniu z nowoczesnymi). Niedopasowane białe krzesła to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, przy jednoczesnym wyborze bardziej spersonalizowanego i wyrazistego wnętrza.

Jeśli boisz się, że zrobisz za dużo, zawsze możesz zdecydować się na rozwiązanie zabezpieczające, ustawiając wzrok na zwykłych, klasycznych białych krzesłach „bez udziwnień”. Mają one kilka zalet:

Umożliwiają stworzenie spójnej całości ze stołem. To powiedziawszy, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na biel czy inny kolor krzeseł, na niedopasowane czy zwykłe, to Twój punkt widzenia i ważne jest, aby go bronić. Ważne jest, aby stworzyć oryginalną atmosferę, która może Cię zadowolić i będzie Ci odpowiadać.

Czytaj także: Przegląd najpopularniejszych modeli krzeseł

Projekty białych krzeseł - krzesła białe do jadalni, kuchni, salonu, pokoju dla gości

Projekt Twoich białych krzeseł powinien pasować do reszty Twoich mebli. Najprościej kupić zestaw składający się z białych krzeseł i stołu. Ale jeśli nie jest to możliwe, spróbuj skoordynować swoje meble zarówno pod względem stylu, jak i koloru. Jeśli Twoje nastawienie nie polega na wybraniu takiego samego stylu mebli, (a jest to możliwe, pomieszanie stylów) wymaga to pewnego mistrzostwa w aranżacji, aby uniknąć fałszywych designerskich nut. Możesz wybrać niedopasowane krzesła, aby nadać swojemu wnętrzu nowoczesny i modny styl.

Design to podstawowe kryterium przy wyborze białych krzeseł. Rzeczywiście, w dużym stopniu przyczyniają się do estetyki Twojego salonu. Przyjemniej spędza się czas z rodziną w pięknym i harmonijnym miejscu. Niezależnie od tego, czy szukasz dobrego smaku prostoty, czy oryginalności, poświęć czas na refleksję i wizualizację siebie w swoim przyszłym wnętrzu. Stylów nie brakuje:


Materiały, z jakich produkuje się białe krzesła

Poza kształtem białego krzesła należy zwrócić szczególną uwagę na wybrany materiał. Krzesła białe wykonane są z drewna, plastiku, metalu, a nawet mogą być tapicerowane skórą lub eco-skórą. Aby uzyskać optymalną trwałość, lepiej unikać tego, co najbardziej kruche.

Białe drewniane krzesła

Na przykład drewno -białe drewniane krzesła - są szczególnie popularne, ponieważ zapewniają bardzo modny skandynawski/vintage klimat. Ponadto gwarantuje trzeźwy i elegancki wygląd, co wyraźnie czyni z niego materiał, na który można postawić. Jasne drewno (jak na przykład jesion) jest szczególnie cenione i wydaje się zdobywać wszystkie głosy, nawet jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dwukolorową atmosferę w białym i kolorowym drewnie, aby uzyskać większy kontrast.

Białe metalowe krzesła

Po drewnie przychodzi metal (białe metalowe krzesła)! Efekt nowojorski, który jest bardzo popularny we Francji i który pozwala uzyskać industrialny i minimalistyczny design. Jest zarówno prosty, jak i bardzo ładny. Jednak widok metalu może sprawiać wrażenie zimnej i nieprzyjaznej atmosfery. Aby tego uniknąć, zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi na jakoś malowania proszkowego w kolorze białym. Spróbuj też postawić na przedmioty dekoracyjne, które mogą wzmocnić ton estetyczny krzesła – takie jak poduszki na siedzisko czy na podparcie!

Białe krzesła tapicerowane tkaniną

Możesz również wybrać krzesła tapicerowane białą tkaniną, które tworzą przytulną „kokosową” atmosferę. Jednolite tkaniny czy takie we wzory, palety kolorów bieli są bardzo szerokie i z pewnością pozwalają na piękne harmonie.

Białe plastikowe krzesła

Wreszcie plastik (białe plastikowe krzesła) może okazać się dla wielu praktycznym rozwiązaniem ze względu na łatwość jego konserwacji. Ta kategoria oferuje również więcej kształtów i jest szczególnie odpowiednia dla mniejszych budżetów.

Jak wybrać białe krzesła do swojego wnętrza?

Na koniec nasi eksperci zalecają, abyś wziął pod uwagę wygodę swoich białych krzeseł, zwłaszcza jeśli są przeznaczone do jadalni. Postaraj się bardziej zorientować w stosunku do pikowanych tkanin, a nawet wyściełanej skóry. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na regularną konserwację, rozważ plastik lub drewno.

Zobacz również: Jaki stół wybrać do nowocześnie aranżowanej jadalni?

Rozmiar i masa białych krzeseł

Standardowe wymiary wskazują, że siedzisko krzesła znajduje się od 45 do 55 cm nad ziemią. Warto jednak przed zakupem sprawdzić, czy przyszłe krzesła dobrze komponują się z pozostałymi meblami lub czy będzie wystarczająco dużo miejsca we wnętrzu po ich ustawieniu. Pomyśl, że mebel pełni również funkcję funkcjonalną, jak i ozdobną.

Ergonomia białego krzesła – białe ergonomiczne krzesła

Na koniec podzielimy się z Tobą naszymi radami i zaleceniami, aby zagwarantować ergonomię Twoich białych krzeseł. Każde dobre krzesło musi spełniać określone zasady i musi odpowiadać Twoim gabarytom, w przeciwnym razie będziesz mieć poważne problemy z plecami i krążeniem krwi.

Po pierwsze, siedzenie powinno być skierowane lekko w dół. Proste krzesło źle wpływa na krążenie krwi w nogach. Tymczasem tył krzesła musi być mniej otulający. Im węższe oparcie, tym mniej wygody będziesz mieć! Nie zapominajmy wtedy, że oparcie obramowuje plecy, co czyni krzesło wygodniejszym. Oprócz oparcia ciekawie byłoby wybrać model z podłokietnikami. Ta opcja zapewnia optymalny komfort poprzez odciążenie mięśni górnej części ciała. Dostępnych jest kilka rodzajów podłokietników. Bez wahania możesz wybrać również białe krzesło z regulowanymi podłokietnikami.

Przeczytaj również