Regały z szufladami — co warto o nich wiedzieć?

polecane produkty

Dekoracyjny regał Liverpool

Dekoracyjny regał Liverpool

1788.60 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Biblioteczka Elyot z 3 półkami

Biblioteczka Elyot z 3 półkami

1032.81 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Biały moduł Cube z półką

Biały moduł Cube z półką

123.60 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Zielony moduł Cube z półką

Zielony moduł Cube z półką

123.60 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Regał Raida 1DR

Regał Raida 1DR

4773.38 PLN
Dostępność do 90 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniany regał Wahida

Drewniany regał Wahida

5074.56 PLN
Dostępność do 120 dni
Dodaj do ulubionych
Designerski regał Bitter

Designerski regał Bitter

3577.20 PLN
Dostępność do 90 dni
Dodaj do ulubionych
Duży regał Swing

Duży regał Swing

22406.91 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Biblioteczka Milonga

Biblioteczka Milonga

11470.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Regał drewniany drabina 3 poziomy beżowy

Regał drewniany drabina 3 poziomy beżowy

205.85 PLN
Dostępność do 7 dni
Dodaj do ulubionych
Regał Bay Black z 3 półkami

Regał Bay Black z 3 półkami

1029.01 PLN
Dostępność do 7 dni
Dodaj do ulubionych
Regał Manay z 4 półkami

Regał Manay z 4 półkami

2269.01 PLN
Dostępność do 7 dni
Dodaj do ulubionych


Przechowywanie staje się łatwiejsze, gdy się dysponuje odpowiednimi meblami. Wybierając do swojego salonu, pracowni lub do magazynu w firmie regały z szufladami Twój problem w postaci segregowania dokumentów, lub przechowywania niezbędnych akcesoriów zniknie. Regał magazynowy z szufladami to idealny sposób na utrzymanie porządku. Sprawdź dlaczego!

Regały z szufladami to meble, które często zdobią współczesne domu mieszkalne oraz biura utrzymane w eleganckim stylu. To, w jaki sposób urządzisz swoją przestrzeń, w dużej mierze wpływa na to, w jaki sposób jesteś postrzegany przez swoich gości lub klientów. Z tego powodu wielu ludzi decyduje się na zakup designerski mebli i dodatków. Esteci uwielbiają spędzać czas w stylowych wnętrzach. Odpowiednio dobrana kolorystka ułatwia im odpoczynek, a piękne regały z szufladami, stoliki kawowe, sofy i obrazy koją ich wrażliwe zmysły. Jeśli zaliczasz się do grona estetów lub chcesz wywrzeć na swoich znajomych dobre wrażenie, znajdź regały z szufladami, stoły z krzesłami oraz oświetlenie, które Ci to umożliwi. 

Regały z szufladami — zalety 

Jeśli zdarza Ci się mieć problem z utrzymaniem porządku w pracowni, w biurze lub choćby w salonie rozważ zakup mebli, które ułatwią Ci segregowanie poszczególnych akcesoriów. Idealną propozycją mebli, które skutecznie optymalizują przechowywanie, są regały z szufladami oraz regały z półkami. Niektóre meble łączą w sobie szuflady i półki. Z reguły, jeśli regał z szufladami nie posiada półek, to nazywamy go komodą. Bądź co bądź i jeden mebel i drugi skutecznie może pomóc utrzymać złe nawyki w ryzach. 

Oto zalety plastikowych regałów z szufladami i drewnianych regałów z szufladami:

Regały z szufladami — wady

Wybierając regał z szufladami do biura lub do domu warto znać jego przeznaczenie. Jeśli planujesz przechowywać w takim meblu dokumenty o formacie A4, każda szuflada powinna być co najmniej takiej wielkości, co kartka A4. Częstym minusem regałów z szufladami jest fakt, że są one płytkie. A jak z pewnością już wiesz, w płytkiej szufladzie przechowasz jeszcze mniej przedmiotów, dokumentów niż w płytkiej szafce. 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem regału warsztatowego z szufladami, to przed podjęciem ostatecznej decyzji porównaj takie mebel z tradycyjnym regałem z półkami. W warsztacie drobne elementy zdecydowanie łatwiej przechowuje się w specjalnych pojemnikach bez wieczka. Są one wówczas zawsze pod ręką. Regały z szufladami ograniczają dostęp do śrubek, gwintów i nakładek. Z tego powodu są to meble bardzo rzadko wybierane do warsztatów. Pierwsze skrzypce grają tam solidne regały metalowe.

Czytaj także: Regał na książki - Twoje książki w dobrych rękach


Regały plastikowe z szufladami — do czego warto je wykorzystać?

Regały z szufladami mogą być wykonane z różnych materiałów. Ozdobne meble do salonu najczęściej są drewniane. Mogą jednak łączyć w sobie delikatność szkła z mocnym metalem. Regały plastikowe z szufladami to meble mniej odporne na uszkodzenia. Nie można ich obciążać zbyt dużym ciężarem. Sprawdzą się podczas przechowywania kosmetyków lub drobnych, domowych bibelotów. 

Regały plastikowe z szufladami dobrze pełnią funkcję szafki pod biurko. Drobne akcesoria biurowe znajdują się zawsze pod ręką, ale nie doprowadzają do bałaganu w miejscu pracy. Małe szuflady ułatwiają przechowywanie i segregowanie biurowych akcesoriów. 

Jednak w przypadku regałów plastikowych z szufladami nie decyduj się na zakup taniego regału z szufladami. Niskiej jakości plastik może szybko pękać, a prowadnice w szufladach prawdopodobnie będą się zacinać. Pamiętaj, że bez względu na to, jaki mebel chcesz kupić postaw na wysoką jakość. Dobre gatunkowo regały z szufladami, stoły, stoliki lub regały z półkami będą pełniły swoją funkcję bez zarzutu przez długi czas. 

Regały magazynowe z szufladami — czy są lepsze od regałów z półkami?

Wśród pracowników dużych magazynów, podobnie jak wśród mechaników, największą popularnością cieszą się duże i mocne regały metalowe. Regały magazynowe z szufladami mają znikome zastosowanie i dlatego są wybierane bardzo rzadko. W takich miejscach, gdzie na półkach umieszcza się towar, części samochodowe, narzędzia regały z półkami zapewniają optymalny dostęp. Regały z szufladami zupełnie odwrotnie. 

A po drugie, to co leży na danym regale, jest widoczne z dość dużej odległości. Natomiast zawartość szuflady pozostaje nieznana, dopóki do niej się nie zajrzy. 

Tanie regały z szufladami — dlaczego nie warto ryzykować?

Tanie regały z szufladami podobnie jak inne tanie meble i wyposażenie wnętrz szybko tracą swój wygląd. Niska cena jest najczęściej wynikiem niskiej jakości. Oszczędzanie na materiałach i podzespołach sprawia, że eksploatacja mebla szybciej go zniszczy. I nie chodzi tutaj o używanie regału z szufladami w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem. Zarysowania oraz uszkodzenia powstają w przypadku tanich regałów z szufladami w czasie codziennego korzystania z tych mebli. 

Zakup mebli bez względu na to, czy to regał z szufladami, regał magazynowy z szufladami, czy też regał warsztatowy z szufladami powinien być przemyślany. Najczęściej nie warto oszczędzać, rezygnując z najwyższej jakości danego produktu. Niska cena sprawia, że po niedługim czasie, trzeba będzie wymienić go na nowy. Wówczas koszt jednego produktu przekracza często wartość tego samego mebla o najwyższej jakość z gwarancją producenta. Zrób zakupy w sklepie internetowym Italia Style i sprawdź, jak wygląda profesjonalna obsługa klienta oraz poznaj unikalny design mebli we włoskim stylu!

Zobacz również: Regały stalowe w nowoczesnej odsłonie

Przeczytaj również