Sposoby na skrzypiące łóżko


Twoje łóżko skrzypi, kiedy wykonasz choćby najmniejszy ruch? Nie możesz przewrócić się na drugi boczek bez obudzenia partnera lub partnerki, a w środku ciemnej i cichej nocy dźwięki wydobywające się ze skrzypiącego stelaża potęgują się i przyprawiają o frustrację. Poznaj sposoby na skrzypiące łóżko – co zrobić, aby móc bez obaw o głośne skrzypienie swobodnie przyjąć najwygodniejszą pozycją do snu?

Sposoby na skrzypiące łóżko


Skrzypiące łóżko – głośny problem w Twojej sypialni

Skrzypiące łóżko może skutecznie utrudniać sen, który przecież jest jedną z podstaw naszego funkcjonowania – pozwala naładować baterie na kolejny dzień, ale też realnie wpływa na zdrowie. Skrzypienie łóżka może być też przyczyną nieporozumień pomiędzy partnerami, szczególnie jeśli tylko jedna osoba długo szuka optymalnej pozycji do snu lub kręci się w nocy. Dlatego warto poznać sposoby na skrzypiące łóżko, które w miarę możliwości pomogą rozwiązać ten problem.

Sposoby na skrzypiące łóżko


Łatwy(?) sposób na skrzypiące łóżko

Na początek przytoczmy pozornie najłatwiejszy sposób na skrzypiące łóżko. Jedną z możliwych przyczyn, dlaczego łóżko skrzypi, może być nierówna podłoga, przez którą poszczególne elementy stelażu nieustannie przesuwają się względem siebie. Wówczas pomocne może okazać się przesunięcie łóżka na równy fragment podłogi. Niestety tu pojawia się problem – jeśli sypialnia jest ciasna lub precyzyjnie zaaranżowana, a przy jednej ze ścian stoi zrobiona na wymiar szafa, może okazać się to trudne. Jeśli jednak układ sypialni na to pozwala, warto spróbować, zanim w ruch pójdą klucze, wkrętaki i smary.

Sposoby na skrzypiące łóżko


Jak naprawić skrzypiące łóżko? 5 sposobów, które mogą Ci pomóc

Jeśli zmiana położenia łóżka nie jest możliwa albo nie przynosi efektów, wówczas warto wypróbować inne sposoby na skrzypiące łóżko. Żaden z nich nie powinien przysporzyć problemów technicznych czy manualnych ani wygenerować dużych kosztów. Poznaj zatem 5 sposobów na to, jak naprawić skrzypiące łóżko drewniane i częściowo lub całkowicie wyeliminować uciążliwe skrzypienie.

Sposoby na skrzypiące łóżko


Nic nie pomaga? Czas na nowe łóżko!

Jeśli żaden z opisanych sposobów nie pozwala skutecznie rozwiązań problemu skrzypienia łóżka, możesz skorzystać z usług meblarza lub stolarza. Jednak przy wiekowych meblach efekty mogą krótkotrwałe. Wówczas warto rozważyć zakup nowego łóżka – najlepiej jakościowego i stylowego. Satysfakcjonujące rozwiązania znajdziesz w ofercie Italia Style.

Przeczytaj również