Styl boho w salonie – jak urządzić?


Styl boho to hit ostatnich lat. Dowiedz się, jak urządzić salon w stylu boho i jakich elementów nie może w nim zabraknąć.

Styl boho w salonie – jak urządzić?


Salon w stylu boho, czyli jaki?

Styl boho w salonie to estetyka, na którą decydują się osoby kochające naturalność i swobodę. Boho to styl inspirowany artystyczną bohemą, dlatego dominują w nim właśnie swoboda i wolność, związane nieodłącznie z kulturą niezależną oraz motywami etnicznymi z różnych zakątków świata. W salonach boho powinno znaleźć się miejsca na różne aspekty życia – spotkania z bliskimi, odpoczynek, medytację, jedzenie czy zabawę. Kwintesencją ten niezwykle popularnej w ostatnim czasie estetyki są niezobowiązujący luz oraz radość zbliżenia z naturą.

Styl boho w salonie – jak urządzić?


Styl boho w salonie – od czego zacząć?

Salony boho to przestrzeń nie tylko przyjemna i swobodna w swoim charakterze, ale też utrzymana w pewnej estetyce. Chcesz urządzić salon boho – inspiracje, które znajdziesz poniżej, pomogą Ci zadbać o każdy szczegół aranżacji.

Styl boho w salonie – jak urządzić?


Jak urządzić salon w stylu boho – meble i dodatki

Dominująca w stylu boho swoboda powinna być widoczna także w meblach, które wstawisz do utrzymanego w tej estetyce salonu. Dlatego zdecyduj się na meble gustowne, ale nie formalne czy utrzymane w tonie nowoczesnej elegancji. Drewniane szafy i komody ze sznytem retro okażą się idealnym rozwiązaniem. W przypadku krzeseł czy stolików kawowych także możesz postawić na drewno, ale równie dobrze sprawdzą się rattan czy wiklina. Kanapy i fotele powinny być przede wszystkim miękkie i wygodne. Duże poduchy utrzymane w jasnych kolorach lub kwiecistych lub etnicznych wzorach to widok wręcz pożądany w salonach boho.

Na drewnianych podłogach połóż bawełniane dywany. Lampy mogą być wykonane z naturalnych materiałów, np. lnu czy bawełny. Pozostałe dodatki także powinny być utrzymane w podobnej estetyce.

Styl boho w salonie – jak urządzić?


Aranżacja salonu w stylu boho z Italia Style

Przeglądając blogi, katalogi i inne inspiracje, szczególną uwagę zwracasz właśnie na salony boho? Dzięki ofercie Italia Style ta estetyka może zagościć także w Twoim salonie. Najwyższej jakości włoskie meble i dodatki w stylu boho, łączące w sobie wyjątkowy design, funkcjonalność i trwałość, znajdziesz w naszym sklepie. Dzięki nim aranżacja salonu boho okaże się fantastyczną przygodą. 

Przeczytaj również