PROMOCJA - 12 % NA WSZYSTKO PO ZAPISANIU SIĘ DO NEWSLETTERA

PROMOCJA BLACKWEEK -15% WRAZ Z KODEM BLACKWEEK15 NA WYBRANE PRODUKTY - SPRAWDŹ TUTAJ

    Szklane wykończenie przestrzeni kojarzy nam się przede wszystkim z eleganckim, a zarazem nowoczesnym wnętrzem, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom nie tylko pod względem ponadczasowej estetyki, ale również ponadprzeciętnej funkcjonalności. Szkło to tworzywo, które doskonale komponuje się z innymi materiałami konstrukcyjnymi, tj. metalem, drewnem czy nawet marmurem. Elementy szklane wykorzystane w aranżowanym przez Ciebie wnętrzu pozwolą Ci na stworzenie nietuzinkowego pomieszczenia, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Włoskie meble szklane nie tylko zachwycają designerską estetyką, ale również zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu, ponieważ są one stworzone z wysokogatunkowego szkła, najczęściej hartowanego, które ma zwiększoną odporność na drobne zarysowania i uszkodzenia, a także jest łatwe do utrzymania w czystości. Szklane meble nie tylko idealnie nadają się do przestrzeni nowoczesnych, ale również do niewielkich pomieszczeń, które zostaną wizualnie powiększone, rozjaśnione oraz odświeżone. Jakie szklane meble warto wybrać?

    Szklane meble idealnie sprawdzą się w przestrzeniach aranżowanych w estetyce nowoczesnej, modernistycznej oraz minimalistycznej czy nawet skandynawskiej. Szklane meble nie tylko wprowadzą do wnętrza aspekt wysokiej estetyki, ale również luksusową lub wręcz przeciwnie – prostą formę. Dzięki różnorodności rozwiązań związanych z meblami szklanymi możliwe jest swobodne dopasowanie szklanych mebli do odmiennych aranżacji. Warto wspomnieć, że szklane meble w subtelny sposób powiększą wizualnie wnętrze oraz je delikatnie rozjaśnią, co jest szczególne korzystne dla przestrzeni o niewielkim metrażu użytkowym, w którym nie tylko jest ważne wykorzystanie jasnej kolorystyki, ale również prostych i lekkich wizualnie kształtów, które nie przytłoczą wnętrza. W przestrzeni pokoju dziennego, salonu, a nawet przedpokoju czy korytarza idealnie sprawdzi się mebel, jakim jest konsola – ta prosta bryła oferuje miejsce do luksusowego wyeksponowania zdjęć w ramkach, pamiątek z podróży, zestawów porcelany, a także dekoracyjnych ozdób, które podniosą estetykę wnętrza i stworzą we wnętrzu klimat sprzyjający codziennemu wypoczynkowi. Często stosowanym rozwiązaniem w przypadku stylowych konsol jest wprowadzenie do nich oświetlenia LED, dzięki któremu otrzymamy zachwycający klimat, szczególnie wieczorem. Dzięki oświetleniu LED jednocześnie zwiększymy efekt wyeksponowania poszczególnych przedmiotów. Przykładem szklanej konsoli jest model IRIDE, który zachwyca jednostajną oraz niezwykle prostą i subtelną formą o zaokrąglonych krawędziach. Konsola wykonana jest z giętej tafli szkła o grubości 12 mm. Model IRIDE doskonale sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu, nawet niewielkiemu pomieszczeniu zostanie nadana designerska forma.

    Czytaj także: Mała jadalnia – miejsce do spędzania wspólnych chwil

    Meble szklane świetnie wpisują się nie tylko w estetykę nowoczesną i elegancką, ale również w stylistykę glamour, której głównym założeniem jest stworzenie wnętrza designerskiego, szykownego i przede wszystkim unikalnego. Estetyka glamour jest nie lada wyzwaniem, ponieważ konieczne jest wprowadzenie do niej mebli eleganckich stworzonych z wysokogatunkowych materiałów, a także o wysokim połysku. Jeżeli chcesz w stylowy sposób urządzić przestrzeń salonu, koniecznie musisz wprowadzić do niej elegancki stolik kawowy o szklanym blacie. Takie rozwiązanie nie tylko będzie praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale również wprowadzi do wnętrza unikalny akcent podnoszący jego estetykę. Przykładem wyjątkowo dekoracyjnego stolika w estetyce glamour jest model JAQUES WHITE, który będzie idealnym meblem dla miłośników innowacyjnych elementów wyposażenia wnętrza, a także oryginalnych kształtów geometrycznych. Wspomniany stolik jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości, dzięki czemu nie tylko będzie zachwycał użytkowników, ale również odwiedzających nas gości.

    Czytaj także: Stoły z blatem okrągłym lub owalnym do jadalni i kuchni

    Szkło to niezwykle elegancki i luksusowy materiał, który nie tylko sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, ale również będzie doskonale komponował się z innymi materiałami, np. metalem, marmurem, betonem oraz drewnem. Szkło zestawione z drewnem doskonale sprawdzi się w przestrzeni salonu lub pokoju dziennego w estetyce nowoczesnej, a także skandynawskiej. Szkło wprowadzi do pomieszczenia aspekt elegancji oraz luksusu, natomiast drewno doda wnętrzu przytulnego klimatu, a to wszystko dzięki widocznemu naturalnemu usłojeniu i stonowanej kolorystyce. Zestawienie drewna ze szkłem to stylizacja o dość uniwersalnym charakterze, dzięki czemu nigdy nie wyjdzie z mody, a także będzie pasować niemal do każdego wnętrza. Przykładem takiego połączenia jest prostokątny stół MAY 160X90. Blat stołu stworzony jest z hartowanego szkła o grubości 10 mm, natomiast dekoracyjnie wykończone nogi zrobiono z drewna dębowego o subtelnym usłojeniu. Nieco odmiennie będzie prezentować się połączenie materiału szklanego z elementami metalowymi – takie rozwiązanie bardziej wpisuje się w estetykę nowoczesną, a także industrialną. Stonowane wykończenie i geometryczne kształty – właśnie tak prezentuje się włoski stół GLAMOUR o średnicy blatu wynoszącej 100 cm. Okrągły stół szklany zwraca na siebie uwagę oryginalnym designem – blat stworzono z frezowanego szkła hartowanego o przezroczystej formie, natomiast podstawa stołu uformowana jest z chromowanego metalu. Dosyć wymyślna forma stołu charakteryzuje się odpowiednią stabilnością oraz wygodą codziennego użytkowania. Warto pamiętać, że szklane meble włoskie będą pasować niemal do każdego wnętrza ze względu na dość uniwersalną estetykę. Szklane meble to odpowiednie rozwiązanie dla osób poszukujących mebli designerskich, o nietuzinkowym designie, a zarazem wygodnych w codziennym użytkowaniu. 

    Przeczytaj również

    Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.