Kredensy

Kategorie Kategorie

Filtry Filtry

Zakres cenowy
Cena od do
zastosuj filtry
KREDENS EGON

KREDENS EGON

5744 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
DREWNIANY KREDENS CHAT

DREWNIANY KREDENS CHAT

7190 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
KREDENS DREWNIANY 2 DRZWIOWY EVERDAY

KREDENS DREWNIANY 2 DRZWIOWY EVERDAY

8824 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
KREDENS DREWNIANY 2+2+2 EVERDAY

KREDENS DREWNIANY 2+2+2 EVERDAY

10684 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
DREWNIANY KREDENS 3 DRZWIOWY EVERDAY

DREWNIANY KREDENS 3 DRZWIOWY EVERDAY

11209 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
KREDENS DREWNIANY 5-DRZWIOWY + 3 SZUFLADY EVERDAY

KREDENS DREWNIANY 5-DRZWIOWY + 3 SZUFLADY EVERDAY

13117 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Blog

Wykorzystując kredensy przy wyposażaniu swojego pokoju dziennego czy gościnnego, a także gabinetu, udowadniasz, że cenisz sobie sprawdzone rozwiązania w nowoczesnej formie. Dajesz wyraz swojemu dobremu gustowi i umiłowaniu klasyki. Dodatkowo pokazujesz, że podążasz za trendami. Krótko mówiąc, kredensy — bez znaczenia czy te nowoczesne, czy odnowiony antyk — udowadniają, że cenisz sobie praktyczne rozwiązania, a przy tym wiesz, co w trawie piszczy.

 

Co cechuje nowoczesne kredensy do salonu?

Nowoczesne kredensy do salonu to przede wszystkim prostota i minimalizm. Nie posiadają zbędnych, modnych przed laty, zdobień i daszków. Duże przeszklenia oraz pojemne szafki i szuflady sprawiają, że są to piękne, jak i pojemne meble. Nieźle sprawdzają się modele na nóżkach, które sprawiają, że kredens wygląda jeszcze bardziej nietradycyjne i lekko. Niegdyś królowały drewniane, zwłaszcza ciemne kredensy. Dzisiaj przechodzą metamorfozę i trendy obracają się o 180°. Rządzi biel, zarówno w wersji matowej, jak i w opcji na wysoki połysk. Jak widzisz, kredensy do pokoju, aktualnie niczym nie przypominają tych z babcinego salonu. Pasują zarówno do minimalistycznych, loftowych wnętrz, tych w stylu prowansalskim, skandynawskim, a nawet marynistycznym, jak i boho. Sprawdź również inne meble do salonu z naszej oferty, takie jak:

 

Drewniane kredensy do salonu — wady i zalety

Drewniane kredensy do salonu kojarzą nam się z klasą i trwałością. I słusznie, bo to jeden z bardziej wytrzymałych materiałów. Wyglądają modnie i nie zapowiada się, aby miały przejść do lamusa. Można je dowolnie przemalowywać i bejcować, tak aby je spersonalizować, ponieważ drewniane kredensy do pokoju, dzięki swojej trwałości, będą przechodzić z pokolenia na pokolenie. Ponadto meble tego typu są przyjazne dla alergików. Niestety są to kredensy ciężkie, które będzie nam trudno w dowolnym momencie przearanżować. Z powodu swojej wagi będą powodowały bardzo widoczne wgniecenia na dywanie, których będzie ciężko pozbyć się podczas przemeblowania. Ponadto meble z drewna wymagają olejowania i innych zabiegów pielęgnacyjnych, tak aby wyglądały przez cały czas stylowo. Kredensy z litego drewna są też droższe niż mniej wytrzymałe modele ze sklejki lub płyty. Niestety — coś za coś.

 

Jak zaaranżować kredensy?

Jasne kredensy do salonu wyglądają świetnie w pomalowanym na biało pokoju dziennym, w połączeniu z ciemnoszarą kanapą oraz białym prostym stolikiem kawowym. Pomieszczą książki, płyty, koce i inne przydatne przedmioty. Dobrą opcją jest też wykorzystanie nowoczesnej kanapy w intensywnym kolorze. Coraz częściej aranżujemy jadalnię połączoną z salonem. Wtedy kredensy do pokoju świetnie sprawdzą się w pobliżu stołu jadalnego. Wykorzystasz swój kredens zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem — na zastawę, kieliszki oraz szklanki i tym podobne wyposażenie stołu prostokątnego. W pokoju gościnnym kredens dobrze sprawdzi się jako półka, w której schowasz zapasową pościel, a goście będą mogli ulokować tam swoje rzeczy, niezbędne podczas wizyty.

 

Odnowienie starego kredensu do salonu

Kredensy do salonu to meble z duszą. Zwykłemu, wysłużonemu kredensowi możesz nadać nowe życie poprzez zeszlifowanie starej warstwy farby i pomalowaniu lub zabejcowaniu go na nowo. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę czy mebel nie jest zaatakowany przez szkodniki! Aby nadać mu zamierzony efekt postarzenia, możesz przetrzeć wyschniętą farbę szorstką gąbką, by uzyskać specyficzne przetarcia. Dobrze też zamontować nowe gałki, proste lub w stylu retro, aby nadać meblowi nowy, elegancki wygląd.

Jak widzisz, kredensy do pokoju wciąż nie są passé. Mogą stanowić nową i praktyczną ozdobę każdego pomieszczenia. Nieważne czy kupisz nowy, czy odnowisz wiekowy, drewniany mebel — dajemy gwarancję, że będzie służyć przez lata!

więcej