-->

Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe
Lampy stołowe LED Lampy stołowe LED Lampy outdoorowe Lampy outdoorowe Lampy outdoorowe stołowe Lampy outdoorowe stołowe Lampy wiszące outdoroowe Lampy wiszące outdoroowe
Aranżacje - biuro Biuro Aranżacje - jadalnia Jadalnia Aranżacje - kuchnia Kuchnia

Nasze
aranżacje

Zobacz inspirujące wnętrza zobacz wszystkie
Nasze aranżacje

Oświetlenie to jedna z podstawowych instalacji w każdym domu lub mieszkaniu. Bez niego nie moglibyśmy wykonywać wielu codziennych czynności, a także ciężko byłoby nam funkcjonować po zmroku. Tak, jak w przypadku domu, tak też odpowiednie oświetlenie niezbędne jest w ogrodzie, z którego często korzystamy wiosną, latem oraz w ciepłe jesienne dni. Odpowiednie lampy do ogrodu to nie tylko praktyczne źródła światła, ale też niejednokrotnie ciekawe elementy wyposażenia, które wzbogacają wystrój i podkreślą jego charakter.

Estetyka i funkcjonalność

Tak, jak możemy obserwować zmieniające się trendy w modzie czy architekturze, tak też z trendami mamy do czynienia w przypadku oświetlenia ogrodowego. Współczesne lampy mają rozmaite formy i reprezentują różne style. Czasy, kiedy przestrzeń ogrodu świetlana była przy pomocy pochodni czy lampionów zdaje się odchodzić do lamusa. Obecnie projektanci proponują nam zupełnie odmienne rozwiązania, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

Lampy naziemne

Dużą popularnością cieszą się obecnie lampy przeznaczone do ustawienia na stole czy trawniku. To niezwykle stylowe propozycje, które nowocześnie się prezentują, dają subtelne, ale wystarczające światło, a przy tym mają szereg dodatkowych funkcji. Do najczęściej spotykanych należą lampy o kształtach donic, kul lub innych brył. Do ich wykonania stosuje się solidne tworzywa, które doskonale radzą sobie w warunkach zewnętrznych. Co więcej, niektóre z nich mają np., wbudowane głośniki i są sterowane przy pomocy pilota. To doskonała opcja dla wszystkich, którzy często organizują przyjęcia dla najbliższych. Tego typu świetlenie może dawać światło w kilku lub nawet kilkunastu kolorach, jednocześnie puszczając w tle naszą ulubioną muzykę.

 

Efektowne lampy wiszące w stylu vintage

Niesłabnącą popularnością cieszą się też efektowne lampy w formie sznurów wypełnionych pięknymi żarówkami. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale też na tarasie czy balkonie. Sznur świecących na biało lub kolorowo żarówek stworzy przytulny klimat, dzięki czemu przebywanie na zewnątrz będzie jeszcze większą przyjemnością. Co istotne, niektóre modele lampek wiszących można ze sobą łączyć, tworząc oświetlenie dostosowane do potrzeb. Żarówki znajdujące się na sznurach wyróżniają się charakterystycznym vintage wyglądem.

więcej