Styl skandynawski

Styl skandynawski
Stoły drewniane Stoły drewniane Krzesła welurowe Krzesła welurowe Łóżka małżeńskie Łóżka małżeńskie Sofy 3 osobowe Sofy 3 osobowe Ławki welurowe Ławki welurowe Pufy do siedzenia Pufy do siedzenia Hokery tapicerowane Hokery tapicerowane Szafki RTV dębowe Szafki RTV dębowe
Aranżacje - biuro Biuro Aranżacje - jadalnia Jadalnia Aranżacje - kuchnia Kuchnia

Nasze
aranżacje

Zobacz inspirujące wnętrza zobacz wszystkie
Nasze aranżacje

Urządź mieszkanie w skandynawskim stylu

Mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim oddaje charakter mieszkańców Północy, skąd dotarł do nas trend minimalizmu i oszczędności ozdób. Skandynawskie mieszkanie będzie w pierwszej kolejności nawiązywać do prostoty oraz minimalizmu. W Szwecji, Norwegii czy w Danii liczy się przede wszystkim funkcjonalność, natomiast pod względem estetycznym preferowane są raczej delikatne ozdoby, które nie przytłaczają całego wnętrza. Stąd też brak wyrafinowanych rzeźbień na meblach, proste wzory np. na poduszkach oraz ograniczona paleta kolorystyczna.

 

Skandynawskie wnętrze - jakie kolory wybrać?

Minimalizm wystroju wnętrz w skandynawskim stylu dotyczy także wyboru kolorów. Najczęściej spotykanymi barwami w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim są biel oraz naturalne odcienie drewna. Na podstawie tych dwóch kolorów można wzbogacić kompozycję o dodatkowe barwy. Najchętniej w minimalistycznych wnętrzach stosuje się:

Jeśli w skandynawskim mieszkaniu pojawiają się bardziej wyraziste kolory, dotyczy to najczęściej drobnych dodatków, jak poduszka czy nieduży stolik. Przede wszystkim chodzi jednak o spójność i harmonię.

 

więcej