Materace do sypialni

Materiał lateksowy 80X200cm o wysokości 17 cm

Materiał lateksowy 80X200cm o wysokości 17 cm

1443 PLN
Dostępność do 14 dni
Dodaj do ulubionych
Materac lateksowy Hevea Family 200 na 140 Aegis

Materac lateksowy Hevea Family 200 na 140 Aegis

1725 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Materac z lateksem Hevea Fitness Bio latex Aegis

Materac z lateksem Hevea Fitness Bio latex Aegis

2850 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Materac lateksowy 80X200cm o wysokości 22 cm

Materac lateksowy 80X200cm o wysokości 22 cm

3203 PLN
Dostępność do 14 dni
Dodaj do ulubionych
Blog

Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy dużą część swojego życia. Od jego długości i jakości zależy codzienne funkcjonowanie i ogólna kondycja organizmu, sen wpływa na pracę, ilość energii, możliwości intelektualne i fizyczne. Aby jednak nie tylko spać, ale przede wszystkim zagwarantować odpowiednią jakość odpoczynku, musimy wybrać idealny materac, który sprawi, że godziny spędzane w łóżku będą przyjemne i bezpieczne dla naszego ciała, co znacząco przełoży się na codzienne życie.

Bonele? Czy to w ogóle materace do sypialni?

Bonelowe materace do sypialni to najbardziej powszechny rodzaj wśród kupujących. Bonele to specyficznie skręcone sprężyny, które tworzą korpus całego produktu, a od ich gęstości i samego sposobu skręcenia zależy wytrzymałość materacy, w konsekwencji także wygoda i jakość snu użytkownika. Sprężynowe materace do sypialni są stosunkowo niedrogie, a wybór sprawdzonych, dobrych producentów gwarantuje ich długą żywotność. Niestety, te materace mają jedną zasadniczą wadę: ich długie użytkowanie może powodować trwałe uszkodzenia konstrukcji. Dlaczego o tym piszemy? Żebyś zdawał sobie sprawę, że to nie zakup na całe życie, i że normalnym jest, że trzeba go wymienić po kilku latach.

 

Kieszonkowe materace do sypialni – jakość i trwałość

Coraz bardziej popularne są kieszonkowe materace do sypialni. Podobnie jak materace bonelowe, wykonywane są ze sprężyn, jednak te nie tworzą jednolitej konstrukcji a działają oddzielnie. Dodatkowo sprężyny umieszczane są w specjalnych, materiałowych kieszonkach, od których produkt wziął swoją nazwę. Pozwala to na doskonałe dopasowanie powierzchni do kształtu kręgosłupa. Największą zaletą tych produktów jest ich trwałość: nawet wieloletnie użytkowanie nie powoduje przesuwania się lub osłabienia elementów metalowych, przez co nie zmienia się komfort spania. Oczywiście po kilku latach warto materac wymienić, choćby ze względów higienicznych.

 

Syntetyczne materace do sypialni: przyszłość czy przeżytek?

Syntetyczne materace do sypialni mają swoich zwolenników i przeciwników. Obecnie na rynku znajdziemy materace z lateksu lub różnych pianek: zwykle termoplastycznej lub pianki poliuretanowej. Z pewnością to doskonałe rozwiązanie dla alergików: możliwość umiejscowienia kanałów cyrkulacyjnych sprawia, że wewnątrz gromadzi się znacznie mniej bakterii i drobnoustrojów. Najlepsze, najbardziej trwałe i higieniczne materace wykonywane z materiałów syntetycznych mogą znacząco przewyższać swoją ceną produkty sprężynowe. Także nie kieruj się tylko pieniędzmi. Patrz na jakość.

 

Materace do sypialni a łóżko

Zazwyczaj występuje taka kolejność, że najpierw kupuje się łóżko, a potem materac do sypialni. Trzeba pamiętać, że czasem jest to narzucone niejako przez producenta i do danego modelu pasuje konkretny materac. Nie warto próbować upychać zakupionego za dużego modelu w za małym łóżku – szybko się zniszczy i może zaszkodzić zdrowiu. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie „jaki materac do sypialni wybrać”. Gdyby plecy mogły mówić, to pewnie powiedziałyby „wygodny”. No, ale to pojęcie względne i każdy musi sprawdzić sam, który jemu najbardziej odpowiada.

 

Na stronie naszego sklepu dostępny jest również szeroki wybór łóżek, do których można dopasować odpowiedni stelaż pod materac.

więcej