Dom w stylu włoskim


Włoskie domy stanowią połączenie tradycji z elegancją. Z zewnątrz nie wyróżniają się one kształtem ani kolorami, jednak ich wyrafinowany styl rzuca się się w oczy mimo to. Często projekty domów w stylu włoskim tworzone są na bazie nowoczesnych pomysłów, jednak łączą one ze sobą to, co nigdy nie wychodzi z mody- elementy drewniane i kamienne, okiennice oraz duże werandy z kwiatami. Cechuje je również luksusowe wyposażenie.

Zalety domu w stylu włoskim

Dom we włoskim stylu jest pełen elegancji, ale nie zapomina się w nim o funkcjonalności i wygodzie. Zazwyczaj pomieszczenia we wnętrzu są przestrzenne i nie ograniczają żadnej aranżacji. Poza tym w domu włoskim gości dużo światła, które wpada przez pokaźne albo licznie zastosowane okna.

Ciekawą formą takiego domu jest toskańska willa wybierana przez właścicieli posesji na przedmieściach. To prosty w konstrukcji, ale bardzo urokliwy budynek z kamienną elewacją, wieloma wąskimi oknami oraz dużym ogrodem, w którym nie może zabraknąć drzewek i krzaków.

Dla mieszkańców miast idealnym projektem domu w stylu włoskim będzie zaś willa w jasnych kolorach z jednym lub dwoma przestrzennymi tarasami. Wokół niej nie może zabraknąć przystrzyżonych roślin oraz kwiatów. Oczywiście willa powinna posiadać również elementy drewniane czy masywne filary, które dodają jej elegancji.

Włoskie budownictwo zakłada użycie tradycyjnych materiałów przy tworzeniu każdego typu domu. Ma on zachwycać oryginalnym designem, ale też zapewniać maksimum bezpieczeństwa i przetrwać wiele lat.

Aranżacja włoskiego domu

Włoski styl domu powinien być obecny również w jego wnętrzu, dlatego warto zakupić do niego wyposażenie tworzone przez włoskich projektantów. Już w przedpokoju naszych gości może witać piękna komoda Elite Grey z pięcioma szufladami oraz uchylnym frontem. To mebel wykonany na wysoki połysk, w którym znajdzie się miejsce dla wielu par butów czy dodatków, które są dla nas niezbędne do wyjścia. Nowoczesnego wyglądu i elegancji dodają komodzie wysokie chromowane nóżki oraz uchwyty na całej długości frontów. Ustawiony na niej wazon z kwiatami oraz inne dodatki sprawią, że już w przedpokoju zapanuje wyjątkowa atmosfera. 

Ze względu na to, że domy włoskie często posiadają duży ogród oraz przestrzenne tarasy i werandy, należy także umieścić w nich ekskluzywne meble ogrodowe. Doskonałym wyborem będzie stół ogrodowy Terra-ta. Mebel posiada kwadratowy blat z laminatu oraz wykonywany jest w wersji białej i półprzezroczystej. W tej drugiej można zamontować oświetlenie w stoliku, co zapewni przyjemną atmosferę podczas wieczorów w ogrodzie. Co ważne, mebel jest odporny na zarysowania, zabrudzenia i zmienne warunki atmosferyczne, a więc przez długi czas będzie nas cieszył eleganckim wyglądem przy włoskim domu. 

Dom w stylu włoskim to miejsce, gdzie panuje ciepła, rodzinna atmosfera. Wypełniony luksusowym wyposażeniem z najlepszych włoskich kolekcji będzie idealnym miejscem do codziennego życia, świętowania ważnych okazji, pracy czy relaksu.

Przeczytaj również