Duża komoda i jej funkcje w domu

polecane produkty

Duża szafka RTV Treviso Gray

Duża szafka RTV Treviso Gray

3648.18 PLN
Dostępność do 28 dni
Dodaj do ulubionych
Oryginalna duża komoda Off z 25 szufladami

Oryginalna duża komoda Off z 25 szufladami

3754.78 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Duża komoda Kant

Duża komoda Kant

4019.02 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Duża komoda Mayra

Duża komoda Mayra

4496.36 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Duża komoda Dorotea

Duża komoda Dorotea

2734.75 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Duża komoda Electa

Duża komoda Electa

17679.65 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Duża komoda Versus

Duża komoda Versus

15389.02 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Duża komoda Kristen

Duża komoda Kristen

16390.98 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Duża komoda Kristen z półkami

Duża komoda Kristen z półkami

18235.98 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Duża komoda Lexia

Duża komoda Lexia

13344.27 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Wbrew pozorom elementy wyposażenia wnętrz ceni się nie tylko za ich designerski wygląd, ale też za funkcjonalność. Duża komoda to mebel, który z pewnością ułatwi przechowywanie, ozdobi wolną przestrzeń, pomoże wyeksponować ulubione dekoracje. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto kupić dużą komodę z szufladami lub dużą komodę do salonu.

Każda decyzja, którą podejmujesz życiu, jest skutkiem konkretnych przemyśleń. Dom kupuje się, by mieć gdzie mieszkać. Wygodne łóżko to gwarancja wygodne snu w zdrowej pozycji. Miękka sofa stwarza warunki optymalne do wypoczynku w dzień. A duża komoda ułatwia przechowywanie. Dzięki niej organizacja wnętrza jest dużo prostsza. 

Duża komoda - zalety mebli o dużym gabarycie

Duża komoda to mebel, który sprawdza się głównie w przestrzennych pomieszczeniach. Odpowiedni zapas miejsca to największy wymóg. Duża komoda wciśnięta w kąt lub ustawiona w taki sposób, że ogranicza możliwość swobodnego poruszania się po pokoju, lub holu nie spełni dobrze swojej funkcji. Meble o dużym gabarycie, czyli również duża komoda z szufladami lub duża biała komoda na ubrania umożliwiają przechowywanie większej ilości ubrań, domowych bibelotów lub dziecięcych zabawek. Dzięki nim przechowywanie i segregacja poszczególnych przedmiotów stają się znacznie łatwiejsze. 

Duża komoda z szufladami - co można w niej przechowywać?

Komoda duża może być meblem, w którym skutecznie przechowasz wszystko, co chcesz mieć zawsze „pod ręką”. Jeśli stałeś się właśnie właścicielem dużej komody do sypialni, a nie masz w domu garderoby, możesz umieścić w jej szufladach odzież codzienną lub pościel i koce. Komoda duża do salonu, który jest połączony z jadalnią, może być idealnym miejscem do przechowywania zastawy stołowej. W pokoju dziennym świetnie sprawdzi się również duża komoda pod telewizor. W jej wnętrzu można przechowywać mały sprzęt RTV oraz niezbędne akcesoria wykorzystywane okazjonalnie. Standardowe stoliki RTV nie umożliwiają przechowywania. A duża komoda pod telewizor pełni w tym przypadku funkcję stolika, szafki i miejsca do przechowywania. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mebli do pokoju dziecięcego, to wybierz dużą komodę z przewijakiem. W jej wnętrzu z łatwością przechowasz kosmetyki do pielęgnacji noworodka, a przewijak umieszczony na blacie zapewni Ci wygodną pozycję w czasie zabiegów higienicznych malucha.

Czytaj także: Komoda biała - poznaj zalety klasycznych mebli


Duża komoda do salonu - balast czy ozdoba?

Komoda duża biała to mebel, który pomimo swojej wielkości nie sprawia, że wnętrze staje się przytłoczone. Nawet jeśli zdecydujesz się na zakup dużej komody 200 cm, to w odpowiednio dużym wnętrzu nie powinna ona wpłynąć na funkcjonalność wnętrza. Ściana nad taką komodą dużą do salonu jest idealnym miejscem na umieszczenie lustra, ulubionych plakatów lub zdjęć. Aby całość wyglądała estetycznie, zwróć uwagę na szerokość ram nad komodą. Nie powinny one wykraczać poza wymiar mebla. 

Komoda biała duża - popularny mebel do Twojego domu

Biała komoda jest niezwykle uniwersalnym meblem. Można ją dopasować niemal do każdej aranżacji. Dodaje wnętrzu elegancji i ułatwia uporządkowanie nadmiaru przedmiotów. W sypialni ten mebel może przyjąć funkcję dużej komody na ubrania. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na dużą komodę 180 cm lub 200 cm. Bez względu na to, czy wybierzesz model z półkami, czy też z szufladami, z łatwością umieścisz w niej codzienną odzież lub bieliznę.

Komoda duża biała połysk to mebel, który bardzo często stawia się w holu lub korytarzu. W tym miejscu śmiało możesz wybrać komodę z szufladami dużą lub komodę na buty dużą. Tak funkcjonalny mebel w korytarzu z pewnością ułatwi Ci organizację wolnej przestrzeni. Dzięki niemu można też dobrze zaplanować przechowywanie.

Na rynku meblarskim znajdują się również duże komody do łazienki. Są one wykonane ze specjalnego tworzywa, które po odpowiednim zabezpieczeniu nie chłonie wilgoci. Dzięki temu mebel łazienkowy nie jest narażony na zmiany w strukturze tworzywa, z którego jest zbudowany. Elementy metalowe w dużej komodzie do łazienki powinny być zabezpieczone przed korozją. Komoda w łazience to oczywiście świetny pomysł. Przechowywanie bielizny, ręczników i kosmetyków z takim meblem będzie bardzo łatwe.

Biała komoda duża - jak dobrze ją wybrać?

Bez względu na to, gdzie chcesz postawić swoją nową dużą komodę, najpierw sprawdź, jaki wymiar maksymalnie, a jaki minimalnie możesz wybrać. Zdjęcia produktów w sklepach internetowych często nie ukazują ich realnej wielkości. A zatem o błąd o nietrudno. Zmierz w pomieszczeniu szerokość i głębokość wnęki. Nie pomiń również ustalenia optymalnej wysokości mebla. Jeśli chcesz umieścić lustro nad dużą komodą, taniej zapłacisz za zestaw złożony z dwóch elementów. Dopasowanie lustra do komody może przysporzyć wiele problemów, a zakup zestawu jest obarczony mniejszym ryzykiem. Pamiętaj, że wybierając dużą komodę do łazienki, również trzeba wziąć pod uwagę jej wielkość. Jeśli kupisz zbyt duży mebel, pokój kąpielowy może stracić na funkcjonalności.

Każda komoda sosnowa duża lub duża biała komoda do salonu to idealne miejsce do przechowywania. Szeroki mebel o niewielkiej głębokości zajmuje mało miejsca, a w znaczny sposób wpływa na prawidłową segregację oraz skutecznie ułatwia utrzymanie porządku. Znajdź idealną dużą komodę drewnianą w sklepie internetowym Italia Style! Postaw na designerskie dodatki o najwyższej jakości!

Zobacz również: Co postawić na komodzie, a co na kominku?

Przeczytaj również