Duże szafy — wady i zalety mebli wielkogabarytowych

polecane produkty

Szafa 6-drzwiowa Nostalgia H250

Szafa 6-drzwiowa Nostalgia H250

17291.34 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych
Szafa 6-drzwiowa Treviso Night

Szafa 6-drzwiowa Treviso Night

20389.71 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych
Szafa 6-drzwiowa Torriani Night

Szafa 6-drzwiowa Torriani Night

20726.73 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych
6-drzwiowa szafa Eva Walnut

6-drzwiowa szafa Eva Walnut

14527.53 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Narożna szafa Febe Everyday

Narożna szafa Febe Everyday

27039.09 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych


Cenisz minimalizm w aranżacji wnętrz? Postaw na duże szafy, które skutecznie pomagają ograniczać ilość przedmiotów we wnętrzu. Możesz w nich schować wszystko, czego nie chcesz pokazać światu. Jeśli zdecydujesz się na dużą szafę z lustrem, to dodatkowo optycznie powiększysz wnętrze. Czy duża szafa do sypialni może mieć jakieś wady? Poznaj wszystkie cechy tych mebli, nim zdecydujesz się na ich zakup.

Bez wątpienia duże szafy to meble wielkogabarytowe. Największe modele mogą zająć znaczną część powierzchni w pokoju. Jednak te meble, w porównaniu do klasycznych szaf, są w stanie pomieścić znacznie więcej przedmiotów, odzieży, butów, książek… W dużej szafie z lustrem możesz ukryć po prostu wszystko!

Duże szafy — poznaj zalety mebli, które goszczą niemal w każdym domu

Na funkcjonalność pomieszczeń wpływa nie tylko ich układ. W dużej mierze ocenia się to na podstawie codziennego użytkowania. Mały apartament może być urządzony w taki sposób, że codzienne funkcjonowanie w nim jest czystą przyjemnością. Czasem duże domy, na które zabrakło pomysłu lub środków na aranżację wnętrza, są ich zupełnym przeciwieństwem. Podobnie jest z dużymi szafami. Jeśli ich wnętrze jest dobrze rozplanowane, z powodzeniem pomieszczą wszystko, czego Twoi goście nie powinni oglądać. 

Duże szafy — zalety:

Duże szafy do sypialni: zamiast garderoby kup dużą szafę z lustrem

Nie każdy w mieszkaniu lub w domu ma miejsce na wydzielenie niezależnej garderoby. Pomimo tego, że garderoba nie musi być duża, to jednak warunki architektoniczne oraz odpowiednia ilość przestrzeni są konieczne. Jeśli budujesz dom na podstawie projektu indywidualnego, to możesz ją zaplanować już na etapie projektowania. Niestety, nie każdy ma taką możliwość. Wówczas duża szafa do sypialni idealnie spełnia funkcję garderoby. Jeśli zdecydujesz się na zakup dużej szafy przesuwnej 3m to jej wielkość będzie porównywalna do małej garderoby. Zmieścisz w niej odzież sezonową, pościele koce. Z pewnością znajdzie się też miejsce na pojemniki z rzadziej używanymi akcesoriami. Duża szafa z lustrem to spora oszczędność miejsca. Nie dość, że jest pojemna, to jeszcze przesuwne drzwi umożliwią ustawienie sofy lub łóżka sypialnianego w niewielkiej odległości od dużej szafy przesuwnej. A zatem każda duża szafa przesuwna lub duża szafa narożna to idealne rozwiązanie zarówno do mniejszych jak i większych wnętrz.

Czytaj także: Szafy narożne, czy klasyczne - poznaj zalety tych mebli


Duże szafy przesuwne — co jeszcze je wyróżnia?

Wielkogabarytowe meble do przechowywania możesz umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Najczęściej są one meblami minimalistycznymi, dzięki czemu nie skupiają na sobie dużej uwagi. Możesz wybrać dużą szafę do sypialni, dużą szafę z lustrem, dużą szafę narożną i ustawić ją tam, gdzie dysponujesz odpowiednią ilością miejsca. Takie meble najczęściej ustawia się bezpośrednio pod ścianą. Do najbardziej popularnych mebli należą obecnie duże białe szafy. Uniwersalny kolor wtapia się w jasne ściany. Jeśli wielkość mebla jest dopasowana do długości ściany w pokoju, staje się on niemal niewidoczny. Duże szafy do przedpokoju to idealne miejsce na odzież wierzchnią. Tutaj również najlepiej jest je wstawić bezpośrednio przy drzwiach wejściowych, by łatwiej było wypracować nawyk chowania odzieży bezpośrednio po przekroczeniu progu mieszkania.

Duże szafy przesuwne 3m, czy 4m - jak dobrać ich wielkość do wnętrza?

Wielkość powinna być uzależniona od potrzeb domowników i możliwości metrażowych w mieszkaniu. Duże szafy narożne do sypialni zajmują najwięcej miejsca. Ustawienie każdego mebla powinno umożliwiać swobodne korzystanie z pomieszczenia. Co ważne duża biała szafa nie powinna przysłaniać okna ani też drzwi wejściowych. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na zakup dużej szafy na wymiar, czy też dużej szafy młodzieżowej pamiętaj, że mebel nie powinien zasłaniać grzejnika, ponieważ w pomieszczeniu będzie chłodno.

Co ważne, duże szafy do salonu, sypialni lub przedpokoju powinny być stabilne. Dobrze skręcona konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo w czasie użytkowania tych mebli. 

Duże szafy narożne — kiedy warto je kupić?

Duże szafy wolnostojące rewelacyjnie sprawdzają się w roli dużej nowoczesnej szafy do sypialni, dużej szafy biurowej lub dużej, wysokiej szafy do przedpokoju. Te meble optymalizują funkcjonalność pomieszczeń oraz ułatwiają utrzymanie porządku. Szafy narożne duże najczęściej są wyposażone w drzwi przesuwne, jednak można znaleźć modele, które określa się mianem dużych szaf otwieranych. Oznacza to, że drzwi w szafie są montowane na zawiasach, a nie na szynach. Decydując się na zakup dużej szafy postaw na wysoką jakość, której może nie gwarantować tania duża szafa. A to ważne, by ten wielkogabarytowy mebel mógł być wykorzystywany przez wiele lat. 

Postaw na wielofunkcyjne meble, które z łatwością pomieszczą wszystko, co chcesz schować. Dobrze skonfigurowana duża szafa w salonie lub szafa biurowa duża sprawia, że przechowywanie staje się łatwiejsze. Postaw na oryginalne meble z Italia Style, Już dziś sprawdź naszą ofertę!

Czytaj także: Szafy do sypialni

Przeczytaj również