PROMOCJA - 12 % NA WSZYSTKO PO ZAPISANIU SIĘ DO NEWSLETTERA

PROMOCJA BLACKWEEK -15% WRAZ Z KODEM BLACKWEEK15 NA WYBRANE PRODUKTY - SPRAWDŹ TUTAJ

    Hoker znany jest również pod nazwą stołka barowego lub wysokiego krzesła — to cieszący się ogromną popularnością dodatek domowych wnętrz, który dostępny jest w różnorodnych dekorach, dzięki czemu każdy może znaleźć model odpowiadający jego indywidualnym oczekiwaniom. Na samym początku hokery były kojarzone przede wszystkim ze stylistyką nowoczesną – hokery nowoczesne, a także z przestrzenią restauracji, pubów oraz barów, jednakże ze względu na swoją praktyczność oraz wygodę korzystania zostały dostosowane również do innych wnętrz, np. nieco bardziej tradycyjnych przestrzeni domowych. Na rynku meblowym hokery dostępne są w rozmaitych kształtach oraz rozmiarach — najczęściej są wykonywane z metalu, drewna, tworzyw sztucznych, a także dostępne są modele tapicerowane. Czym kierować się przy wyborze idealnego hokera?

    Wybierając stołek barowy do przestrzeni domowej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, m.in. rodzaj siedziska i stelaża oraz obecność oparcia. Jeżeli hokery chcemy umieścić przy wyspie kuchennej lub bracie roboczym, warto zdecydować się na model hokera tapicerowany. Hoker z oparciem będzie idealnym meblem przeznaczonym do długiego i codziennego korzystania — zapewni ogromny komfort użytkowania. Na rynku dostępne są modele z oparciami i podłokietnikami, a także o nieco bardziej zaokrąglonej, wręcz kubełkowej konstrukcji, które gwarantują maksymalną wygodę wypoczynku. Jeżeli decydujesz się na hokery ze względów estetycznych i będziesz ich używać sporadycznie, warto zastanowić się nad meblami designerskimi, które będą pasować do wystroju kuchni. Każdy wygodny hoker powinien być zaopatrzony w miejsce na podparcie nóg. Przykładem designerskiego hokera będzie model PRISMY H70, który zachwyca surowym, a zarazem minimalistycznym dekorem, obok którego z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie. Jaki hoker wpisze się w przestrzeń neutralnej kuchni? Idealnie będzie do niej pasował model IRELIA TAUPE, który jest wyposażony w wyprofilowane oparcie gwarantujące wygodę nawet dłuższego siedzenia — kręgosłup będzie podtrzymywany w odpowiednich miejscach.

    Czytaj także: Mała jadalnia – imejsce do spędzania wspólnych chwil

    Jednym z najważniejszych parametrów, który trzeba wziąć pod uwagę wybierając hoker jest jego wysokość, a także wysokość blatu, do którego hoker ma sięgać. Odległość pomiędzy siedziskiem a blatem standardowo powinna wynosić do 30 cm — jest to wymiar, który pozwoli w komfortowy sposób korzystać z mebli. Ciekawym rozwiązaniem są hokery z regulacją wysokości siedziska — można je dostosować do indywidualnych preferencji aktualnych użytkowników, np. członków rodziny czy znajomych. Przykładem takiego rozwiązania będzie czarny hoker MISSOURI – to uniwersalny mebel o dość uniwersalnym designie, którego siedzisko wraz z niskim oparciem wykonano z polipropylenu. Regulowana wysokość sprawi, że elegancki mebel sprawdzi się jednakowo jako element wyposażenia jadalni, kuchni, a nawet restauracji.

    Czytaj także: Przez kuchnię do serca – stoły i krzesła do kuchni 

    Niezwykle ważną opcją w przypadku wyboru hokera jest dopasowanie go do stworzonej aranżacji wybranej przestrzeni. Hokery na drewnianym stelażu doskonale sprawdzą się w przestrzeniach aranżowanych w estetyce skandynawskiej, loftowej oraz nowoczesnej, natomiast we wnętrzach industrialnych lepiej będą się prezentować modele stworzone z malowanej stali oraz z tworzywa sztucznego. Co do kolorystyki hokerów to wybór jest niezwykle zróżnicowany — można wybierać spośród barw uniwersalnych i subtelnych, a także spośród kolorów przykuwających uwagę. Warto wybrać stołek barowy wykonany w procesie produkcji z wysokogatunkowych materiałów, które pozwolą na wieloletnie użytkowanie mebla. Hoker jest świetnym meblem, gdy chcemy urządzić wnętrze w sposób oryginalny, a zarazem wpisujący się w najnowsze trendy.

    Przeczytaj również

    Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.