PROMOCJA - 8 % NA WSZYSTKO KOD RABATOWY RABAT8

PROMOCJA BLACKWEEK -15% WRAZ Z KODEM BLACKWEEK15 NA WYBRANE PRODUKTY - SPRAWDŹ TUTAJ

    Hokery od wielu lat kojarzą się z barami i zadymionymi pubami. Można na nich usiąść i wypić drinka albo porozmawiać ze znajomymi lub, gdy ich brak, z barmanem. Co Ty na to, żeby dodać barowemu klimatowi trochę klasy i charakteru, a później przenieść go w domowe zacisze?

    Hoker — idealne rozwiązanie do kawalerki i nie tylko

    Kawalerki pomimo swoich zalet takich jak: tanie utrzymanie i przytulne, kameralne wnętrze mają zasadniczą wadę — mały metraż. Czasem są tak niewielkie lub nieustawne, że nie sposób zaaranżować w nich kącika jadalnego z pełnowymiarowym stołem. Wtedy na pomoc przychodzą hokery ustawione przy wyspie kuchennej lub wąskim blacie przytwierdzonym do ściany. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się miejsce do spożywania posiłków i przyjmowania gości oraz (opcjonalnie) w stylowy sposób oddziela się aneks kuchenny od pokoju dziennego. W zależności od wystroju mieszkania można wykorzystać modele obrotowe, hokery na 4 nogach lub niezwykle wytrzymałe i łatwe do czyszczenia hokery Horeca. Bogata oferta wzorów i kolorów sprawi, że każdy bez najmniejszego problemu znajdzie mebel idealny.

    Czy wszystkie hokery mają jedną wysokość?

    Standardowo przyjęło się, że typowe hokery barowe mają wysokość 110 cm. Dostosowane są do wymiarów barów w knajpach i pubach. Dzięki temu gościom jest wygodnie rozmawiać i zamawiać trunki, a barmanom komfortowo serwuje się drinki i koktajle. W domu nie chcemy jednak czuć się jak w barze, nie zawsze mamy też tak wysokie wyspy i blaty. Wtedy warto wiedzieć, że na rynku znajdują się także hokery z regulacją wysokości, które można dostosować do potrzeb — już od około 60 cm do 90 cm. To niezwykle wygodne rozwiązanie również dla niskich osób, które mogą mieć problemy z wdrapaniem się na typowy hoker.

    Jak dobrze umyć metalowe nogi hokera?

    Większość hokerów oferowanych na rynku ma metalowe nogi ze srebrnym, błyszczącym wykończeniem. Ich zasadniczą wadą jest to, że dość szybko widać na nich kurz i odciski palców. Ważne jest, by pamiętać o częstym ścieraniu kurzu przy użyciu suchej lub lekko wilgotnej, zwilżonej wodą z płynem do mycia naczyń ściereczki. Jeżeli chcemy, by metalowe nóżki hokera ładnie błyszczały, można od czasu do czasu przetrzeć je ściereczką nasączoną w wodzie z dodatkiem sody i dokładnie wypolerować. Choć pewnie Perfekcyjna Pani Domu poleciłaby papier nasączony dziecięcą oliwką – też dobra opcja.

    Gościu, siądź na mym hokerze, a odpocznij sobie!

    Hokery, zwłaszcza obrotowe i te na jednej nodze, mogą wydawać się niestabilne. Warto zwrócić uwagę na materiały, z których zostały wykonane oraz na jakość wykonania, by się nie zawieść. Gdy wszystko będzie zrobione staranie, każdy hoker będzie stabilny, a siedzenie na nim będzie przyjemnością. Osobom wciąż nieprzekonanym możemy polecić hokery na 4 nogach, z siedziskiem, z oparciem. W tym wypadku użytkowanie hokera praktycznie nie odbiega od siedzenia na tradycyjnym krześle.

    Z jakiego tworzywa hoker najlepiej wybrać?

    Na to pytanie nigdy nie padła jednoznaczna odpowiedź. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, gustu i wystroju Twojego mieszkania. Bogata oferta producentów działających na rynku sprawia, że możesz kupić hoker, jaki tylko Ci się marzy — tapicerowany, drewniany czy z tworzywa sztucznego. Ich nóżki z reguły wykonane są z metalu lub drewna.

    Hoker w stylu skandynawskim

    Osobom, które pragną hokera będącego eleganckim i funkcjonalnym meblem, polecamy hokery w stylu skandynawskim. Dzięki swojej prostocie, minimalizmowi i ponadczasowemu designowi będą pasować do wnętrz od nowoczesnych aż po eklektyczne. Na hokery wykonane na skandynawską modłę składają się cztery nogi wykonane z drewna oraz wygodne, estetyczne siedzisko z tworzywa sztucznego. Dzięki dodatkowym poprzeczkom, które świetnie sprawdzają się jako podnóżek oraz oparciu są to niezwykle wygodne modele, które z powodzeniem można wykorzystać w kuchni, jadalni lub pokoju dziennym.

    Dla niezdecydowanych… Wyobraźnia, głupcze! Czyli alternatywne metody wykorzystania hokera

    Hoker to nie tylko wygodne siedzisko. Niektóre z nich możesz wykorzystać jako podręczne stoliki do postawienia w kuchni, jadalni lub nawet salonie, sypialni, czy łazience. Drewniany lub wykonany z tworzywa sztucznego mebel bez oparcia można z powodzeniem wykorzystać jako stolik. Dobrze prezentować będą się na nim misy z owocami, wazon ze świeżymi kwiatami, a także książki czy inne bibeloty, które lubisz mieć pod ręką. Hokery na 4 nogach lub na płozach można również wykorzystać jako podstawy masywnych rzeźb, które będę stanowić dekorację pokoju dziennego. W łazience mogą posłużyć jako podest na świeże ręczniki lub miejsce do odkładania często używanych kosmetyków. Ustawiając go w przedpokoju, można zaaranżować miejsce na klucze i listy wyciągnięte ze skrzynki. Jak widzisz — hoker, nawet ten kupiony z myślą o siedzeniu — można wykorzystać na wiele innych sposobów.

    Hoker — Twój pomocnik w kuchni i nie tylko

    Hoker może być nie lada pomocnikiem każdej pani, jak i pana domu. Nie wierzysz? A co powiesz na siedzisko, które możesz postawić przy blacie, by usiąść podczas pichcenia? Wiemy, że brzmi kusząco… Hokery z regulacją wysokości dobrze sprawdzą się przy innych pracach domowych wymagających stania, czyli np. przy prasowaniu. Warto zaznaczyć, że kompaktowe rozmiary i lekkość hokerów wykonanych z tworzywa sztucznego pozwolą na schowanie ich np. pod blat lub do szafy po skończonej pracy, by uniknąć zagracenia mieszkania.

    Podsumowując, hoker to nie tylko „mebel do siedzenia” ale także przyjaciel zmęczonych nóg i obciążonego kręgosłupa. Hoker to must have w małych mieszkaniach i kawalerkach. A gdybyś nas zapytał: hoker czy krzesło? To odpowiadamy: A bierz Pan co chcesz, byleś nie żałował. Musisz być jednak świadomy swoich potrzeb i tego, jak zapewnić ich realizację.

    Przeczytaj również

    Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.