Jak pięknie i praktycznie urządzić mały salon — podpowiadamy!

polecane produkty

Meblościanka Infinity-Cube kompozycja IV

Meblościanka Infinity-Cube kompozycja IV

4522.16 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Elegancka dwuosobowa sofa Yun-D

Elegancka dwuosobowa sofa Yun-D

16945.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesna dwuosobowa sofa modułowa Liverpool

Nowoczesna dwuosobowa sofa modułowa Liverpool

11000.00 PLN
Dostępność do 60 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesny narożnik Silverstone

Nowoczesny narożnik Silverstone

31800.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Chociaż na pierwszy rzut oka mały salon skazuje nas na pewne ograniczenia, to jednak posiadanie niewielkiego metrażu użytkowego może mieć również swoje zalety, gdy zostanie odpowiednio przemyślana i dostosowana do indywidualnych potrzeb oraz preferencji domowników. Jak urządzić funkcjonalny, wygodny, a zarazem estetyczny salon? Wszystkie cenne informacje znajdziesz w tekście poniżej!

Aranżując niewielki salon powinieneś zrezygnować z wyznaczenia wyraźnych granic pomiędzy poszczególnymi strefami funkcjonowania — takie rozwiązanie za to idealnie sprawdza się w dużych salonach, np. poprzez zastosowanie innych materiałów na podłodze. W salonie o niewielkim metrażu jedyne co możesz zrobić to zaaranżować meble w taki sposób, aby podkreśli najważniejszą funkcję wypoczynkową. W przestrzeni salonu dobrze jest rozłożyć dywan, który nie tylko ociepli wystrój małego salonu, ale również wprowadzi do niego akcent przytulności oraz ciepła. Dużą rolę w wyróżnieniu poszczególnych funkcji małego salonu należy przypisać oświetleniu, ponieważ odpowiednio zaaranżowane wizualnie powiększa przestrzeń i stwarza klimat sprzyjający wypoczynkowi. Do małego salonu warto wybrać ciepłą i jasną paletę barw, które wizualnie rozjaśnią oraz powiększą wnętrze, a także wprowadzą do niego świeżą energię. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są kolory bliskie naturze, a więc: biel, delikatny róż oraz kolory neutralne, które nie tylko będą sprzyjać towarzyskim spotkaniom, ale również wypoczynkowi.


czarny fotel stylizowany na styl loftowy


Czytaj także: Komfortowe sofy do salonu

W małym salonie meble najczęściej ustawiane są pod ścianami, co zazwyczaj wynika ze strachu przed optycznym zmniejszeniem przestrzeni. Jednakże warto wiedzieć, że takie rozwiązania często dają odwrotny efekt. Często wystarczy wybrać meble, których konstrukcja nie będzie przytłaczała wnętrza. W salonie nie może zabraknąć sofy — do małego pomieszczenia można wybrać model na zgrabnych nóżkach z niewysokim oparciem i w jasnej kolorystyce. Na rynku meblowym dostępne są również sofy z funkcją spania, które za dnia będą spełniać funkcję wypoczynku, natomiast w nocy zamienią się w zapewniające komfort i bezpieczeństwo snu łóżko. Przykładem sofy z funkcją spania, która idealnie nadaje się do niewielkiego salonu, jest model YUG. Wielofunkcyjna sofa YUG to tapicerowany mebel w kolorze jasnoszarym, który bez większego problemu będzie można dopasować do innych mebli oraz ogólnej kompozycji salonu. Sofa umieszczona jest na drewnianych nóżkach, które nadają jej lekkości oraz aspektu świeżości.


sofa ze szezlongiem w kolorze popielatym


Naprzeciwko sofy zazwyczaj miejsce zajmuje telewizor — takie rozwiązanie pomaga wygodnie obejrzeć wiadomości, a zarazem odprężyć się przy ulubionym serialu. Najprostszym rozwiązaniem na zaaranżowanie telewizora jest umieszczenie go na specjalnej szafce RTV, która w praktyczny sposób pozwoli na rozmieszczenie konsoli do gier oraz odbiornika satelitarnego. Dużą popularnością nawet w nowoczesnych wnętrzach cieszą się stylowe meblościanki, które pozwalają zachować we wnętrzu estetyczny i spójny charakter. Do niewielkiego salonu można wprowadzić meblościankę podwieszaną, taką jak model INFINITY CUBE XVII - to zbiór eleganckich włoskich mebli, które cechuje dobra jakość i wytrzymałość. Zgrabna półka nie tylko oferuje miejsce na telewizor, ale również na stylowe dekoracje i produkty codziennego użytku.

Czytaj także: Sofy z funkcją spania

Przeczytaj również