-->

Jaki stół wybrać do nowocześnie aranżowanej jadalni?

polecane produkty

Lakierowany stół Amalfi 160 Lakierowany stół Amalfi 160
1557.18 PLN
Dostępność do 31 dni
Okrągły rozkładany stół Hydra Okrągły rozkładany stół Hydra
3605.13 PLN
Dostępność do 31 dni
Stół Eneas 200X95 Stół Eneas 200X95
3664.17 PLN
Dostępność do 31 dni
Prostokątny stół George 160X90 Prostokątny stół George 160X90
2004.90 PLN
Dostępność do 45 dni

Stół to coś więcej niż blat i nogi - jest to mebel, dzięki któremu możemy wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi spożyć smaczny posiłek, a także delektować się aromatyczną kawą lub filiżanką herbaty. W dzisiejszych ofertach meblowych dostępne są różnorodne stoły, które zachwycają praktycznością, funkcjonalnością, estetyką wykończenia, jak również elegancją. Wybór stołu do jadalni jest ciężką decyzją, ponieważ musimy zwrócić uwagę na metraż wnętrza, jak również na ilość osób, które na co dzień będą z niego korzystały. Jednym z bardziej ergonomicznych rozwiązań są stoły rozkładane, które podczas wizyty gości można szybko powiększyć do aktualnych potrzeb. Jaki stół wybrać do jadalni: prostokątny, kwadratowy, a może okrągły? Jaki model stołu będzie idealnie wpisywał się w dekor nowoczesny?

 

 

biały stół do jadalni z okrągłym blatem

Jednym z pierwszych dylematów, przed którym stajemy, wybierając stół do jadalni jest kształt blatu. W tym przypadku dużo do powiedzenia ma samo pomieszczenie, czyli dostępny metraż. Do dużych jadalni bez większego problemu można zdecydować się na stół okrągły lub owalny, który ustawimy w centralnej części pomieszczenia. Zaletą tego typu stołów jest możliwość dostawienia dużej liczby krzeseł do okrągłych stołów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie dodatkowe miejsce. Przykładem stołu okrągłego, który idealnie będzie nadawał się do jadalni jest model AXELLE D110, który nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca, a dzięki białemu wybarwieniu i dość prostej budowie nie przytłoczy żadnego pomieszczenia. Blat wspomnianego modelu stołu wykończony jest na wysoki połysk, natomiast stalowa podstawa została pokryta żywicą epoksydową. Stoły o blacie prostokątnym lepiej sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach jadalnianych, a także w przestrzeniach wąskich, ponieważ bez problemu można je dosunąć do pobliskiej ściany. Stół kwadratowy lub prostokątny idealnie nadaje się nie tylko do spożywania posiłków, ale również urządzania imprez rodzinnych, jak i pracowania lub odrabiania zadań domowych. W przypadku stołu prostokątnego warto pamiętać, że nie każde miejsce będzie tak komfortowe jak miejsce przy stole okrągłym, ponieważ niektóre osoby mogą mieć trudności związane z nawiązywaniem kontaktu lub prowadzeniem rozmowy. Przykładem prostokątnego stołu, który idealnie sprawdzi się w przestrzeni jadalni wykończonej w estetyce nowoczesnej lub industrialnej jest model GIANT o powierzchni blatu 140 × 80 cm. Nowoczesny stół z jasnym blatem imitującym naturalne drewno umieszczony jest na modernistycznej podstawie wykończonej żywicą epoksydową.

 

 

stół z blatem drewnopodobnym oraz czarną podstawą

Przy wyborze stołu nie wolno zapomnieć o jego designie! W dzisiejszych czasach rzadko kiedy stoły zakrywa się obrusami, dlatego warto zwrócić uwagę na ponadczasową estetykę mebla. Dla osób, które chcą stworzyć elegancką jadalnię, idealnym wyborem będzie stół ze szklanym blatem - stoły szklane. Szklany blat pozwoli rozjaśnić wnętrze oraz wizualnie je powiększyć, a także wyeksponować strukturę paneli lub parkietu czy eleganckiego dywanu. W nowoczesnej jadalni idealnie sprawdzi się stół LEAR - posiada on złożoną podstawę z czterech nóg rozłożonych pod różnymi kątami, które wykonano z malowanej na czarno stali. Szklany blat wykonany jest ze szkła hartowanego o grubości 10 mm transparentnego.

 

 

stół do jadalni z blatem wykonanym ze szkła

Jeżeli Twoja jadalnia charakteryzuje się niewielkim metrażem lub po prostu jest integralną częścią kuchni, świetnym rozwiązaniem będzie stół rozkładany. Stół rozkładany jest również świetnym pomysłem dla osób, które nieczęsto przyjmują gości, ponieważ na co dzień blat stołu nie będzie zabierał cennego miejsca użytkowego. W przypadku stołu rozkładanego jeżeli na co dzień cenisz sobie swobodę użytkowania dostępnych przestrzeni, możesz po prostu złożyć blat do podstawowych rozmiarów. Stoły rozkładane idealnie sprawdzą się w przypadku okazjonalnych spotkań, gdy na już potrzebujesz dodatkowego miejsca. Przykładem stołu nowoczesnego idealnego do jadalni w tym stylu jest model AMALFI 160. Włoski stół dostępny jest w białym wybarwieniu lakierowanym na wysoki połysk. Wbudowany system rozkładania modelu AMALFI pozwoli na komfortowe usadzenie gości podczas spotkania. Wspomniany model jest idealnym połączeniem prostej formy, praktycznym funkcji oraz eleganckiego charakteru.

Przeczytaj również