-->

Kanapy z funkcją spania – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

polecane produkty

Nowoczesna sofa rozkładana Agarid 190cm

Nowoczesna sofa rozkładana Agarid 190cm

18511.50 PLN
Dostępność do 31 dni
Rozkładana sofa z funkcją spania Eropi

Rozkładana sofa z funkcją spania Eropi

9862.14 PLN
Dostępność do 45 dni
Nowoczesna rozkładana sofa Moonko z funkcją spania

Nowoczesna rozkładana sofa Moonko z funkcją spania

7006.08 PLN
Dostępność do 31 dni
Stylowa rozkładana sofa Johnny

Stylowa rozkładana sofa Johnny

3220.14 PLN
Dostępność do 45 dni
Rozkładana sofa Bridjet w kolorze szarym

Rozkładana sofa Bridjet w kolorze szarym

2504.28 PLN
Dostępność do 31 dni
Trzyosobowa rozkładana sofa Olivia

Trzyosobowa rozkładana sofa Olivia

5056.53 PLN
Dostępność do 31 dni

Kanapa z funkcją spania to inaczej łóżko rozkładane. Aby taki mebel dobrze pełnił swoją funkcję, powinien być solidnie wykonany. Ważny jest również rodzaj wypełnienia w kanapie. Sprawdź, co warto wiedzieć o wersalce rozkładanej do salonu, nim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu. 

Kanapa z funkcją spania to popularny rodzaj sofy do salonu. Mnogość zalet, które kryje w sobie ten ponadczasowy mebel, sprawia, że pomimo upływu lat jest wciąż chętnie wybierany przez ludzi na całym świecie.

Kanapa, łóżko rozkładane, fotele z funkcją spania – zalety

Dzięki połączeniu dwóch funkcji w meblach wypoczynkowych stały się one niezwykle praktyczne. 

Oto największe zalety rozkładanej kanapy:

Wersalki rozkładane – czym różnią się od sofy rozkładanej do przodu?

W ofercie sklepu internetowego Italia Style można wybrać taki mebel, który najbardziej odpowiada indywidualnym preferencjom każdego z nas. Wersalki rozkładane to meble, które rozkładają się po zwolnieniu blokady. Oparcie takiej kanapy z funkcją spania rozkłada się wówczas do pozycji poziomej. Jej wielkość tylko w niewielkim stopniu wykracza poza skrzynię umieszczoną w dolnej części mebla. Czynność rozkładania trwa około 1 minuty, nie wymaga siły i jest bardzo prosta i intuicyjna. 

Sofa rozkładana do przodu w porównaniu do wersalki rozkładanej różni się powierzchnią, którą zajmuje w wersji nocnej. Sofa rozkładana do przodu, jak sama nazwa wskazuje, rozkłada się, dzięki wysunięciu dodatkowej powierzchni umieszczonej tuż pod miejscem do siedzenia. Kanapa w takiej wersji sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Wersalka rozkładana może być lepszą opcją, gdy nie dysponujesz zbyt dużym wnętrzem. 

Kanapy do salonu z funkcją spania — to nie tylko piękne meble 

Łóżko kanapa to mebel wielofunkcyjny i dzięki wykorzystaniu odpowiednich systemów i materiałów może również cieszyć oko właścicieli domu. Mała sofa rozkładana wykończona miękkim welurem lub skórą będzie się pięknie prezentowała w salonie. Możesz wybrać kanapę na wąskich nóżkach, lub nieco bardziej zabudowany mebel. Kanapy do salonu z funkcją spania gwarantują wygodę i zadowalają wielbicieli pięknych przedmiotów. Są stworzone z materiałów o najwyżej jakości, więc nie będą miały nieestetycznych wgnieceń w siedzisku po pierwszym okresie użytkowania. Sofy do spania z Italia Style to meble stworzone z myślą o najbardziej wyrafinowanych gustach swoich klientów. 

Łóżko kanapa i łóżko sofa – rodzaje wypełnienia siedziska

Tanie kanapy rozkładane często są wypełnione cienką pianką o zbyt małej gęstości, przez co nie są zbyt wygodne.

Aby sofa mogła pełnić również funkcję wygodnej kanapy do spania, powinna być wypełniona:

Oczywiście na rynku meblarskim są dostępne również inne rodzaje wypełnienia, jednak te wyżej wymienione w przypadku łóżka sofy występują najczęściej. Sprężyny odpowiadają w dużej mierze za komfort i elastyczność podczas siedzenia na sofie do spania codziennego. Im bardziej elastyczną pianką został pokryty stelaż i sprężyny, tym lepiej kanapa dopasuje się do Twojego ciała. Od rodzaju pianki zależy również miękkość tego mebla. Zanim zdecydujesz się na zakup sofy z funkcją spania codziennego, sprawdź, jakie ma wypełnienie.

Sofy do spania – praktyczne i wygodne łóżko

Każda wygodna kanapa do spania jest zbudowana podobnie do cebuli. Zastanawiasz się dlaczego? Bez względu na to, czy wybierzesz sofę z szezlongiem z funkcją spania, czy też małą amerykankę dwuosobową będzie ona zbudowana z kilku warstw. Dobre meble do spania mają około 6 warstw, w których skład wchodzą oprócz materiału obiciowego między innymi jeszcze różne rodzaje okuć, stelaż z płyty lub drewna, oraz sprężyny i pianka, o której pisaliśmy wyżej. 

Jeśli szukasz dobrej kanapy rozkładanej — tanio możesz jej nie znaleźć. Meble, które na pozór wyglądają solidnie, a kosztują znacznie mniej, niż podobne w innych sklepach, zapewne zostały wykonane z materiałów o niższej jakości. Sofy i kanapy rozkładane, bez względu na wielkość, powinny być wygodne i solidnie wykonane. Każdego dnia z takich mebli korzystają członkowie Twojej rodziny, przyjaciele. Meble do spania są szczególnie narażone na uszkodzenia i odgniecenia, ponieważ są stworzone z myślą o tym, by zapewniały domownikom wygodny wypoczynek zarówno w dzień, jak i w nocy. Decydując się na zakupy w sklepie Italia Style, stawiasz na najwyższą jakość wykonania, z naciskiem na każdy szczegół. Nasze meble do spania zapewniają optymalny relaks o każdej porze dnia i nocy, dlatego warto je wybrać. 

Przeczytaj również