Kanapy z funkcją spania – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

polecane produkty

Nowoczesna sofa rozkładana Agarid 190cm

Nowoczesna sofa rozkładana Agarid 190cm

18511.50 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Rozkładana sofa z funkcją spania Eropi

Rozkładana sofa z funkcją spania Eropi

9862.14 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Stylowa rozkładana sofa Johnny

Stylowa rozkładana sofa Johnny

3719.26 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Rozkładana sofa Bridjet w kolorze szarym

Rozkładana sofa Bridjet w kolorze szarym

2892.44 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Kanapa z funkcją spania to inaczej łóżko rozkładane. Aby taki mebel dobrze pełnił swoją funkcję, powinien być solidnie wykonany. Ważny jest również rodzaj wypełnienia w kanapie. Sprawdź, co warto wiedzieć o wersalce rozkładanej do salonu, nim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu. 

Kanapa z funkcją spania to popularny rodzaj sofy do salonu. Mnogość zalet, które kryje w sobie ten ponadczasowy mebel, sprawia, że pomimo upływu lat jest wciąż chętnie wybierany przez ludzi na całym świecie.

Kanapa, łóżko rozkładane, fotele z funkcją spania – zalety

Dzięki połączeniu dwóch funkcji w meblach wypoczynkowych stały się one niezwykle praktyczne. 

Oto największe zalety rozkładanej kanapy:

Wersalki rozkładane – czym różnią się od sofy rozkładanej do przodu?

W ofercie sklepu internetowego Italia Style można wybrać taki mebel, który najbardziej odpowiada indywidualnym preferencjom każdego z nas. Wersalki rozkładane to meble, które rozkładają się po zwolnieniu blokady. Oparcie takiej kanapy z funkcją spania rozkłada się wówczas do pozycji poziomej. Jej wielkość tylko w niewielkim stopniu wykracza poza skrzynię umieszczoną w dolnej części mebla. Czynność rozkładania trwa około 1 minuty, nie wymaga siły i jest bardzo prosta i intuicyjna. 

Sofa rozkładana do przodu w porównaniu do wersalki rozkładanej różni się powierzchnią, którą zajmuje w wersji nocnej. Sofa rozkładana do przodu, jak sama nazwa wskazuje, rozkłada się, dzięki wysunięciu dodatkowej powierzchni umieszczonej tuż pod miejscem do siedzenia. Kanapa w takiej wersji sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Wersalka rozkładana może być lepszą opcją, gdy nie dysponujesz zbyt dużym wnętrzem. 

Kanapy do salonu z funkcją spania — to nie tylko piękne meble 

Łóżko kanapa to mebel wielofunkcyjny i dzięki wykorzystaniu odpowiednich systemów i materiałów może również cieszyć oko właścicieli domu. Mała sofa rozkładana wykończona miękkim welurem lub skórą będzie się pięknie prezentowała w salonie. Możesz wybrać kanapę na wąskich nóżkach, lub nieco bardziej zabudowany mebel. Kanapy do salonu z funkcją spania gwarantują wygodę i zadowalają wielbicieli pięknych przedmiotów. Są stworzone z materiałów o najwyżej jakości, więc nie będą miały nieestetycznych wgnieceń w siedzisku po pierwszym okresie użytkowania. Sofy do spania z Italia Style to meble stworzone z myślą o najbardziej wyrafinowanych gustach swoich klientów. 

Czytaj także: Sofy z funkcją spania

Łóżko kanapa i łóżko sofa – rodzaje wypełnienia siedziska

Tanie kanapy rozkładane często są wypełnione cienką pianką o zbyt małej gęstości, przez co nie są zbyt wygodne.

Aby sofa mogła pełnić również funkcję wygodnej kanapy do spania, powinna być wypełniona:

Oczywiście na rynku meblarskim są dostępne również inne rodzaje wypełnienia, jednak te wyżej wymienione w przypadku łóżka sofy występują najczęściej. Sprężyny odpowiadają w dużej mierze za komfort i elastyczność podczas siedzenia na sofie do spania codziennego. Im bardziej elastyczną pianką został pokryty stelaż i sprężyny, tym lepiej kanapa dopasuje się do Twojego ciała. Od rodzaju pianki zależy również miękkość tego mebla. Zanim zdecydujesz się na zakup sofy z funkcją spania codziennego, sprawdź, jakie ma wypełnienie.

Sofy do spania – praktyczne i wygodne łóżko

Każda wygodna kanapa do spania jest zbudowana podobnie do cebuli. Zastanawiasz się dlaczego? Bez względu na to, czy wybierzesz sofę z szezlongiem z funkcją spania, czy też małą amerykankę dwuosobową będzie ona zbudowana z kilku warstw. Dobre meble do spania mają około 6 warstw, w których skład wchodzą oprócz materiału obiciowego między innymi jeszcze różne rodzaje okuć, stelaż z płyty lub drewna, oraz sprężyny i pianka, o której pisaliśmy wyżej. 

Jeśli szukasz dobrej kanapy rozkładanej — tanio możesz jej nie znaleźć. Meble, które na pozór wyglądają solidnie, a kosztują znacznie mniej, niż podobne w innych sklepach, zapewne zostały wykonane z materiałów o niższej jakości. Sofy i kanapy rozkładane, bez względu na wielkość, powinny być wygodne i solidnie wykonane. Każdego dnia z takich mebli korzystają członkowie Twojej rodziny, przyjaciele. Meble do spania są szczególnie narażone na uszkodzenia i odgniecenia, ponieważ są stworzone z myślą o tym, by zapewniały domownikom wygodny wypoczynek zarówno w dzień, jak i w nocy. Decydując się na zakupy w sklepie Italia Style, stawiasz na najwyższą jakość wykonania, z naciskiem na każdy szczegół. Nasze meble do spania zapewniają optymalny relaks o każdej porze dnia i nocy, dlatego warto je wybrać. 

Czytaj także: Klasyczna sofa do salonu

Przeczytaj również