Lampy kuchenne wiszące i błędy, jakich należy unikać przy oświetlaniu kuchni

polecane produkty

WISZĄCA LAMPA Z CEMENTOWYM KLOSZEM CUPOLA

WISZĄCA LAMPA Z CEMENTOWYM KLOSZEM CUPOLA

390.68 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
PODŁUŻNA, WISZĄCA LAMPA AMISH BRASS

PODŁUŻNA, WISZĄCA LAMPA AMISH BRASS

1494.52 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
SZARA, RATANOWA LAMPA WISZĄCA ALTEK

SZARA, RATANOWA LAMPA WISZĄCA ALTEK

500.07 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
LAMPA WISZĄCA GHOST

LAMPA WISZĄCA GHOST

2741.18 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Lampa Slope Grande

Lampa Slope Grande

1549.80 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Oświetlenie kuchni powinno być funkcjonalne, ale także dekoracyjne. To pomieszczenie, w którym jemy, dzielimy się swoimi doświadczeniami, pracujemy, czytamy… Dlatego tak ważne jest korzystanie z komfortu widzenia przy odpowiednim oświetleniu, takim jak na przykład lampy kuchenne wiszące.

Aby stworzyć idealnie oświetloną kuchnię, należy wziąć pod uwagę jej konfigurację. Jeśli masz otwartą kuchnię, zestaw kilku lamp kuchennych wiszących starannie ułożonych nad blatem, stołem lub centralną wyspą będą wyglądać świetnie. Jeśli Twoja kuchnia jest zamkniętym pomieszczeniem, centralna lampa kuchenna wisząca będzie idealna. W obu przypadkach najrozsądniejsze będzie zwłaszcza doświetlenie kluczowych miejsc pomieszczenia, w których skupiają się działania strategiczne (zlew, gotowanie, przechowywanie) punktami świetlnymi montowanymi na suficie, pod szafkami, czy paskami LED mocowanymi na meblach.

Aby znaleźć najlepsze rozwiązania oświetleniowe w swojej kuchni, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem po błędach, których należy unikać.

Zaniedbywanie oświetlania punktowego miejsc roboczych - lampy kuchenne wiszące nowoczesne mogą w tym pomóc

Nie zapomnij specjalnie oświetlić kluczowych obszarów Twojej kuchni, takich jak:

muszą być doskonale oświetlone, co jest niezbędne dla komfortu wizualnego i bezpieczeństwa. Postaw na funkcjonalne, mocne i precyzyjne oświetlenie punktowe skierowane na zlew, płytę grzewczą, blat, szafki, a nawet okap - lampy kuchenne wiszące nowoczesne będą do tego idealne. Ich obecność rzuca światło na trzy główne czynności w kuchni:

Na poziomie planu pracy preferuj jednorodne światło pod szafkami ściennymi, aby uniknąć zniekształcenia koloru żywności. Możliwych jest kilka rozwiązań:

Oświetlenie miejscowe można znaleźć również pod meblami, w postaci diod LED. Otwierasz drzwi lub szufladę i zapalają się automatycznie! Korzystają z niezwykle praktycznego zastosowania w dużych szafach lub głębokich szufladach. Nad meblościankami można umieścić reflektory na ruchomych prętach, które oświetlają ich elewacje i podkreślają meble. Zabawa na kilku poziomach światła za pomocą wyjątkowo płaskich reflektorów wzbogaci zawartość mebli. Jeśli masz dość małe okna, daj się skusić punktowemu światłu, aby stworzyć ciekawą atmosferę w kuchni.

Czytaj także: Poradnik: Z czym łączyć lampy drewniane wiszące?

Lampy kuchenne wiszące czarne do jadalni

Pomyśl także o jadalni, stole kuchennym lub centralnej wyspie, która może pełnić kilka funkcji. Zawieszenie barowe z jednym lub kilkoma punktami świetlnymi - lampy kuchenne wiszące - czarne, retro, szklane lub nowoczesne, w zależności od wielkości mebli i aranżacji otoczenia, zapewnią najbardziej odpowiednie, ukierunkowane oświetlenie. Aby uniknąć prześwietlenia pomieszczenia, należy zapewnić odległość od 55 do 60 cm między dolną częścią oprawy świetlnej a stołem.

Regulowana wysokość i ściemniacz lampy kuchennej wiszącej

Wybierz lampy kuchenne wiszące o regulowanej wysokości, aby dostosować oświetlaną powierzchnię. Ściemniacz to również dobry pomysł, aby bawić się intensywnością światła i stworzyć bardzo jasną lub bardziej przytulną atmosferę.


Czy zapominasz o oświetleniu dekoracyjnym? Dekoracyjne lampy kuchenne wiszące

Czy uważasz, że wystarczy prosta lampa sufitowa, aby stworzyć atmosferę w Twojej kuchni? Błąd! Jeśli chcesz uzyskać ciepłą i niepowtarzalną atmosferę na swojej aranżacji, konieczne jest pomnożenie źródeł światła z oświetleniem pomocniczym, mieszając kilka rodzajów świateł:

Jeśli chodzi o dekorację, wszystko jest dozwolone! Możliwości oświetlenia są nieograniczone.

Projektowanie oprawy świetlnej do kuchni i jadalni to nie lada wyzwanie. Przecież światło tych miejscach jest jak centralny element, bez którego pyszne potrawy nie mogłyby powstać.

Światło zajmuje swoje miejsce w przestrzeni, aby nadać pomieszczeniu dużo przytulności. Odważ się zaprojektować oświetlenie XXL w kuchni i wybierz lampy kuchenne wiszące + dodatki do nich!

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać? Czy lampy wiszące kuchenne to dobry pomysł?

Oświetlenie różnych przestrzeni w Twojej kuchni jest dobre. Jednak zbyt dużo światła da olśniewający efekt, który może szybko stać się niewygodny. Przez co kuchnia czy jadalnia może stracić cały urok szykownego, lekkiego i przyjemnego pomieszczenia. Należy pamiętać, że kuchnia wymaga oświetlenia średnio 300 luksów, co odpowiada oświetleniu ogólnemu. Jednak żeby wystarczająco oświetlić miejsca pracy, licz na 500 luksów. Cała subtelność oświetlenia w kuchni, aby stworzyć przytulną atmosferę, opiera się na połączeniu rozwiązań oświetleniowych dostosowanych do każdego rodzaju sytuacji, opierając się na różnych rodzajach opraw. Dobierz do konkretnego miejsca dobre oświetlenie!

Zobacz również: Lampy sufitowe wiszące - dobierz oświetlenie do pomieszczenia

Prostota w projektowaniu kuchni i jadalni z lampami wiszącymi

Na przykład piękna, prosta i designerska lampa wisząca kuchenna, obecnie bardzo modna, zapewnia oświetlenie ogniskowe, które można stosować jedynie jako uzupełnienie. Możesz ją powiesić nad stołem, centralną wyspą lub barem oprócz oświetlenia ogólnego, jakie masz w tym pokoju.

Podświetlenie przy pomocy lamp kuchennych wiszących

Jak powiedzieliśmy powyżej, zwyczajem jest unikanie nadmiernego oświetlenia kuchni, aby nie być oślepionym i zmęczonym. W tym samym duchu lepiej unikać bladego światła neonu i pojedynczego punktu świetlnego. Tu właśnie pojawia się rola oświetlenia ogólnego, które ma na celu doświetlenie kuchni jako całości bez pozostawiania cieni. Wybierz na przykład dekoracyjną lampę sufitową z kilkoma reflektorami, które można ustawić zgodnie z własnymi życzeniami. Lampy kuchenne wiszące, kule, reflektory LED wbudowane w sufit podwieszany pozwolą również rozproszyć jednorodne światło w całym pomieszczeniu. Niezależnie od wyboru, mądrze jest oświetlić mocnym, ale nie oślepiającym światłem.

Przeczytaj również