Łóżka dla dziewczynek – wskazówki dla rodziców!

polecane produkty

Łóżko dziecięce BETA Sport Red

Łóżko dziecięce BETA Sport Red

1650.00 PLN
Dostępność do 7 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko dziecięce MG Blue

Łóżko dziecięce MG Blue

1253.51 PLN
Dostępność do 1 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko dziecięce TRUCK ONE Blue

Łóżko dziecięce TRUCK ONE Blue

2635.00 PLN
Dostępność do 1 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko dziecięce UNO A4 Sport Red

Łóżko dziecięce UNO A4 Sport Red

1485.00 PLN
Dostępność do 1 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko dziecięce UNO A6 Red

Łóżko dziecięce UNO A6 Red

1455.00 PLN
Dostępność do 1 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko dziecięce NEO Sport White LED

Łóżko dziecięce NEO Sport White LED

3085.00 PLN
Dostępność do 1 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko dziecięce VOLT Blue LED

Łóżko dziecięce VOLT Blue LED

2890.00 PLN
Dostępność do 1 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko dziecięce VOLT Red LED

Łóżko dziecięce VOLT Red LED

2890.00 PLN
Dostępność do 1 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko dziecięce VOLT Sport White LED

Łóżko dziecięce VOLT Sport White LED

3085.00 PLN
Dostępność do 1 dni
Dodaj do ulubionych


Łóżko to jeden z podstawowych elementów wyposażenia pokojów dziecięcych. Nie ma znaczenia, czy szukamy łóżka dla dziewczynki 4-letniej, czy posłania dla 11-latki – każde z nich powinno być wygodne i dostosowane do wymagań ciała, które stale się rozwija. Oprócz parametrów technicznych istotna jest także strona wizualna, która powinna być skonsultowana z dzieckiem! A zatem, czy lepsze będzie tradycyjne łóżko, czy może łóżko z baldachimem? Dla dziewczynki możliwość wyboru będzie bardzo ważna!

W dzisiejszym wpisie skupimy się po pierwsze na dzieciakach, które wiek niemowlęcy i spanie w sypialni rodziców, mają już za sobą. Po drugie, weźmiemy pod uwagę wyłącznie dziewczynki. Sprawdzimy, jakie cechy powinny mieć łóżka dla dziewczynek, bez względu na ich wiek. Ale podpowiemy także, które modele będą odpowiednie dla dzieci młodszych, a które spodobają się nastolatkom. Nie zabraknie atrakcyjnych propozycji z katalogu Italia Style, a zatem nie przedłużamy – gotowi?

Łóżka dla dziewczynek – jakie powinny być?

Ciało dziecka, zarówno malucha, jak i nastolatka, jest w fazie ciągłego rozwoju. Źle dobrany materac, czy zbyt mała powierzchnia do spania może skutkować problemami z kręgosłupem: bólami lub wadami postawy. Oto aspekty łóżek dla dziewczynek, na które powinien zwrócić uwagę każdy odpowiedzialny rodzic:

I jeszcze jedno, bardzo ważne... Łóżko dla dziewczynki powinno być ładne! Od najmłodszych lat dzieci rozwijają zmysły i poczucie estetyki. Młodsze córki nie pogardzą łóżkiem księżniczki, gwarantujemy!

Łóżko dla dziewczynki z barierką – opcja dla maluchów!

Przy wyborze łóżka dla dziewczynki, która dopiero co opuściła niemowlęce łóżeczko, najgłośniej powinna wybrzmiewać zasada: bezpieczeństwo przede wszystkim. W przypadku najmłodszych pociech rodzice powinni zadbać o to, żeby dziecko nie spadło z łóżka. Dla dziewczynek, które mają tendencję do wiercenia się podczas snu, polecamy meble z barierką. Łóżko dla dziewczynkiz barierką regulowaną lub zdejmowaną, to inwestycja na kilka ładnych lat.


Niektóre tego typu modele posiadają dodatkową, wysuwaną na prowadnicach część, która również wyposażona jest w materac. Takie łóżko dla dziewczynki podwójne jest nie tylko bezpieczne (bo nawet jeśli dziecko zsunie się z posłania, to spadnie na położony nieco niżej drugi materac), ale również funkcjonalne. Wysuwane dodatkowe łóżko może być wykorzystywane przez rodziców, np. jeśli chcą położyć się obok córki, gdy jest chora lub przyśnił się jej zły sen.

Czytaj także: Łóżka młodzieżowe - modele, które nigdy nie wyjdą z mody!


Czy łóżko z baldachimem dla dziewczynki to przesada?

Nie, jeśli wszelkie warunki istotne z punktu widzenia zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu zostaną spełnione. Jednak jeśli jedyne, na co zwracasz uwagę, to piękny wygląd i baldachim rodem z komnaty zamkowej, to na pewno nie tędy droga.

Łóżko z baldachimem dla dziewczynki to na pewno świetny pomysł z punktu widzenia dziecka. Bajkowa konwencja, pastelowe tiule, zwisające nad posłaniem – wszystko to tworzy niesamowitą, magiczną atmosferę, która sprawia, że dziecko chętnie zasypia we własnym pokoju. Takie baśniowe łoże może być kartą przetargową dla rodziców, których córeczki nie chcą spać same.

Jeśli konwencja „księżniczkowa” nie przemawia do dziecka, są jeszcze inne pomysłowe modele, które mają spore szanse wywołać uśmiech na jego twarzy. Łóżko domek dla dziewczynki jest jednym z nich. W Italia Style zadbaliśmy o to, aby taki model znalazł się w naszej ofercie. Propozycja Ralis to drewniane łóżeczko, które w nocy zapewni spokojny i komfortowy sen, a w dzień może zamienić się w miejsce do zabawy!

Dla duetów, czyli łóżka piętrowe dla dziewczynek

Mówiąc o wyposażeniu pokojów dziecięcych, nie możemy choć w kilku zdaniach nie poruszyć tematu łóżek piętrowych. Dla dziewczynek, które dzielą wspólny pokój, to opcja warta rozważenia.

Jeśli metraż pomieszczenia jest niewielki, łóżko piętrowe dla dziewczynek pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Co więcej, na rynku dostępne są zarówno modele z dwoma łóżkami, jak i takie, które zamiast dolnej pryczy mają szafę ubraniową, bądź biurko.

Jeśli chodzi o wiek dzieci, które mogą korzystać z łóżek piętrowych, sprawa wygląda następująco.

Na dolnej „pryczy” mogą spać już dzieciaki w wieku 4-5 lat, zwłaszcza jeśli posiada ona barierkę. Górne łóżko to już opcja dla starszych dziewczynek, o których wiemy, że nie kręcą się w czasie snu i po prostu nie spadną.

Pomysłowe łóżka piętrowe dla dziewczynek mogą przypominać zamek, karocę lub domek na drzewie – wszystko zależy od tego, jak bardzo jako rodzice jesteście gotowi zaszaleć i spełnić fantazję córek. Wiadomo, jeśli córki są starsze, bezpiecznie jest zapomnieć o bajkowych motywach.

Multifunkcyjne łóżka dziecięce – oryginalne połączenia

Niektóre pokoje dla dzieci są niewielkie i rodzice szukają rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić przestrzeń. W takich sytuacjach niezwykle cenne są meble multifunkcyjne, np. takie, które łączą łóżko dla dziewczynek z regałem. Jako przykład weźmy model Edone, dostępny w Italia Style. Jest on kompaktowy i zgrabny. Jeden koniec łóżka zakończony jest regałem, który pełni jednocześnie rolę wezgłowia. Półki pną się na tyle wysoko, że pozwalają dziecku na swobodne poparcie. Takie łóżko dla dziewczynki pozwala naszym pociechom zachować wygodną pozycję, podczas czytania przed snem, czy nocnych rozmów z koleżankami na Skypie. Dodatkowo łóżko ma solidną podstawę, forma bryły gwarantuje maksymalną stabilność.

Łóżko dla dziewczynki lub chłopca Edone ma dużo miejsca do przechowywania, ponieważ wyposażone jest w 3 szuflady. Są rozlokowane w dwóch kondygnacjach: niżej znajduje się szuflada na całą długość łóżka, a wyżej dwie mniejsze szuflady, które mogą być wykorzystane do przechowywania rzeczy innych, niż pościel. To naprawdę doskonałe, praktyczne rozwiązanie!

Czytaj także: Łóżka dla dzieci, które zapragniesz mieć w swoim domu!

Przeczytaj również