Małe narożniki 200x140 – sposób na niewielki pokój!

polecane produkty

Nowoczesny narożnik z szezlongiem Spike

Nowoczesny narożnik z szezlongiem Spike

32628.21 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesny narożnik Silverstone

Nowoczesny narożnik Silverstone

31800.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Stylowy narożnik Madrid

Stylowy narożnik Madrid

20450.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesny narożnik Valencia Comfort

Nowoczesny narożnik Valencia Comfort

18560.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Elegancki narożnik Valencia Up

Elegancki narożnik Valencia Up

24770.00 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Właściciele kawalerek i mieszkań o stosunkowo małym metrażu muszą się czasem nieźle nagimnastykować, żeby zaaranżować funkcjonalne i ładne wnętrze. Rozsądny dobór wielofunkcyjnych mebli to podstawa i na szczęście na rynku takich nie brakuje. Należą do nich małe narożniki 200x140, które spełniają surowe kryteria niedużych wymiarów i dużej użytkowości.

Mały narożnik z funkcją spania to mebel wypoczynkowy, który sprawdza się rewelacyjnie w wielu pomieszczeniach – pasuje do niewielkiego salonu, pokoju dzieci w wieku szkolnym i nastolatków oraz do studenckiej kawalerki. W dzisiejszym wpisie opowiemy, czemu warto postawić mini narożnik 200x140 w tych pomieszczeniach. Sprawdzimy też, jak w pojedynku kanapa kontra narożnik do małego pokoju, wypada nasz dzisiejszy bohater! Zapraszamy!

Kanapa czy mini narożnik do małych pomieszczeń?

Mając do czynienia z niewielkim metrażem mieszkania, ludzie często zastanawiają się nad tym, co jest lepsze: kanapa czy narożnik. Oczywiście, każdy element wyposażenia ma zarówno wady, jak i zalety, dlatego jednoznaczna odpowiedź nie jest możliwa. Zawsze warto subiektywnie przeanalizować własne potrzeby i upodobania, jednak nie zaszkodzi zapoznać się z naszą krótką analizą.

Zalety, które przemawiają za kupnem małego narożnika do pokoju to m.in.:

Jeśli chodzi o wady kanapy narożnej, to przy bardzo wąskich pomieszczeniach, gdzie mebel wypoczynkowy zajmie całą szerokość pokoju, lepiej jest wybrać zwykłą sofę. Nawet mały narożnik 200x140 wymaga nieco dodatkowej przestrzeni, aby prezentował się dobrze. Jeśli zajmie całą szerokość pokoju, wystający szezlong będzie wyglądał nieadekwatnie, a mebel przytłoczy całą aranżację.

Co więcej, jeśli chcesz kupić również fotel czy pufy, to szansa, że producent pomyślał o spójnej kolekcji, jest dużo większa w przypadku kanapy. Niewielkie narożniki 200x140 funkcjonują raczej solo. Kanapy wygrywają także, jeśli chodzi o różnorodność stylistyczną. Narożniki zwykle wyglądają podobnie, jeśli chodzi o formę, nadal jednak mamy spory wybór w zakresie kolorystyki tapicerki.

Narożnik do małego pokoju dziennego

Mały salon należy obstawić meblami, które nie przytłoczą wnętrza. Narożnik 200x140 ma optymalne wymiary, gwarantuje wygodny wypoczynek po wyczerpującym dniu w pracy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można się na nim także wygodnie wyspać, Oczywiście, pod warunkiem, że wybierzesz mały narożnik z funkcją spania. Na rynku dostępne są różne modele, jednak większość rozkładanych kanap narożnych ma również pojemnik na pościel, tak że nie musisz martwić się o organizowanie miejsca na przechowywanie kołdry i poduszek.

Jaki narożnik do małego pokoju wybrać? Warto stawiać na modele bez ogromnych poduszek, o jasnej tapicerce, możliwie proste. Wybierając, dobrze jest zwrócić uwagę na warianty bez zabudowanych boków. Chociaż te zabudowania są zwykle niewielkie, jednak dla kwestii wizualnej mają ogromne znaczenie. Otwarta konstrukcja jest korzystniejsza dla małych salonów.

Czytaj także: Narożniki ogrodowe - luksusowy wypoczynek na świeżym powietrzu


Narożniki 200x140 – czy zdadzą egzamin w pokoju dzieci?

Mały narożnik do pokoju młodzieżowego jest lepszym pomysłem, niż może się na początku wydawać. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z pokojem niewielkim, ale proporcjonalnym (tzn. niezbyt wąskim).

Co więcej, pokoje dzieci czy nastolatków położone na poddaszu, zwykle mają skosy, które „kradną” sporo przestrzeni. Przy odrobinie starań da się znaleźć mały narożnik do pokoju młodzieżowego, który wpasuje się pod skośne ściany idealnie. Pod skosem powinna znaleźć się część z szezlongiem. Rozwiązanie w postaci narożnika 200x140 niesie ze sobą podwójną korzyść – pozwala na zagospodarowanie trudno dostępnych miejsc i zastępuje tradycyjne łóżko.

W pokoju nastolatków, które często zapraszają znajomych, mały narożnik 200x140 będzie spełniał swoją rolę idealnie. Pomieści więcej osób, niż zwykła kanapa. W połączeniu z modnym stolikiem kawowym stworzą duet, który zapewni miejsce do gry w karty, planszówki, czy układania puzzli.

Mały narożnik z funkcją spania wymusi na dzieciach jego składanie. Po rozłożeniu rogówka zajmuje przestrzeń w pokoju, więc siłą rzeczy, aby odzyskać miejsce do zabawy, Twoje dzieci będą musiały go złożyć! W przypadku łóżka dużo trudniej jest wyegzekwować od dzieci ścielenie, ponieważ łóżko – zasłane, czy też nie – zajmuje ciągle tyle samo przestrzeni.

Mały narożnik z funkcją spania – czy zmieści się w kawalerce?

Tak, pod warunkiem, że jest to kawalerka powyżej 30 m2. W takiej do 20 m2 warto pomyśleć o sofie dwuosobowej rozkładanej. Poza tym wszystko zależy od rozkładu i proporcji Twojego mikroapartamentu.

W przypadku kawalerek zmagamy się z brakiem miejsca, dlatego mały narożnik 200x140 bez dwóch zdań musi być rozkładany i służyć właścicielowi również jako łóżko. Musi też obowiązkowo posiadać skrzynię pościelową. W mikroapartamentach liczy się każde rozwiązanie, które pozwala przechowywać przedmioty. Brak pojemnika na pościel w narożniku byłby po prostu skrajnie niepraktyczny.

W niektórych kawalerkach mini narożnik do małych pomieszczeń może okazać się świetnym sposobem na oddzielenie strefy salonowej od kuchennej.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru małego narożnika?

Na koniec mała ściąga – lista kwestii, które należy wziąć pod uwagę, wybierając narożnik do małego pokoju:

Czytaj także: Narożniki modułowe - relaks szyty na miarę twoich potrzeb

Przeczytaj również