Przewodnik zakupowy - jak wybrać krzesło do biurka dla dzieci?

polecane produkty

Krzesło Dot-LT

Krzesło Dot-LT

1206.63 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Krzesło Chromis

Krzesło Chromis

1793.34 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Chcesz zapewnić swoim dzieciom wygodną i przyjemną przestrzeń do nauki i odrabiania zadań domowych? Czas poważnie pomyśleć o zakupie krzesła biurkowego dla dzieci, aby zapewnić im większą wygodę. Jednakże, ponieważ często nie jest to tak łatwe, jak się wydaje, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Można wymienić niektóre z nich, takie jak: ergonomię, konstrukcję, wymiary, rodzaj materiałów siedziska i pokrycia, maksymalna waga, którą może utrzymać krzesło i pożądany kolor. W tym przewodniku zakupowym podamy Ci kilka wskazówek dotyczących udanego zakupu krzesła do biurka dla dzieci.

Jak wybrać dobre krzesło biurowe dla dzieci? Wybór krzesła do biurka dla dzieci

Zapewnij dziecku przyjemną przestrzeń do pracy, dostosowaną do jego potrzeb, tak aby zawsze było zmotywowane do odrabiania lekcji i wyciągania wniosków. Jeśli nie wiesz, jak kupić krzesło biurowe dla dzieci w lepszym stosunku jakości do ceny, odkryj w naszym poradniku zakupowym kryteria, które mogą Ci pomóc przy wyborze:

Przewodnik zakupu krzesła do biurka dla dzieci

Komfort użytkowania jest jedną z najważniejszych czynników do uwzględnienia. Nasz poradnik zakupu najlepszych krzeseł biurkowych dla dzieci ma na celu pomóc Ci wybrać ten konkretny mebel. Niezależnie od tego, czy planujesz kupić krzesło do biurka dla dziecka, aby Twoja pociecha mogła uczyć się po szkole, czy też bawić się na komputerze w weekendy - musisz pomyśleć o wygodzie.

Wymiary krzesła do biurka dla dzieci

W tym celu upewnij się, że wymiary siedziska i oparcia modelu, który wpadnie Ci w oko, odpowiadają wiekowi i wzrostowi Twojego malucha. Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat producenci często oferują wygodne krzesła o szerokości siedziska około 40 cm i wysokości oparcia około 40 cm.

Czytaj także: Przegląd najpopularniejszych modeli krzeseł

Krzesła do biurka dla dzieci - sprawdź opinie o krześle przed zakupem

Do rodziców należy również staranne sprawdzenie jakości materiałów, z których wykonane są oferowane im modele krzeseł do biurka dla dzieci. Można znaleźć dobre pokrowce ze sztucznej skóry, bawełny lub plastiku, ale od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który spełni Twoje wymagania. Nie zaniedbuj jakości wyściełania siedziska, jeśli jest wyściełane – z poduszką, oraz jego grubości, aby dziecko mogło bez problemu siedzieć na nim kilka godzin.

Praktyczność i ergonomia krzesła do biurka dla dzieci

Zanim przejdziemy do porównania cen, praktyczność nowego krzesła biurkowego dla dzieci również ma duże znaczenie. Należy zauważyć, że ten mebel jest prawdziwym narzędziem pracy, zanim stanie się przedmiotem dekoracyjnym uzupełniającym obszar biurka dla dzieci.

Krzesła do biurka dla dzieci z kółkami i bez kółek i regulowanej wysokości

Lepiej jest wybrać modele z siedziskiem o regulowanej wysokości za pomocą małej korby do tego celu. Dzięki temu możesz dostosować wysokość krzesełka do wzrostu Twojego malucha.

Krzesła biurowe dla dzieci ergonomiczne

Aby dać radę wymagającym rodzicom, którzy chcą nabyć ergonomiczne dziecięce krzesło „biurowe” (do biurka), polecamy modele z podłokietnikami i stopkami na kółkach. Zapewniają one dziecku większy komfort i mobilność podczas godzin nauki lub zabawy.


Projekt i kolor krzesła do biurka dla dzieci

Nadszedł czas, aby zadać sobie pytanie: „gdzie kupić nowe krzesło biurowe dla dziecka?” Odpowiedź jest prosta! W naszym sklepie. Ale wcześniej pomożemy Ci wybrać styl i kolor najlepiej pasujący do Twojego malucha.

Warto wiedzieć, że dostępne są kolory preferowane dla dziewczynek (szczególnie różowy), oraz preferowane dla chłopców (szczególnie niebieski) oraz modele odpowiednie dla obu płci. Aby ułatwić Ci wybór, wielu producentów oferuje każdy ze swoich modeli krzesełek dziecięcych do biurka w kilku kolorach.

Krzesło do biurka dla dzieci nieobrotowe i obrotowe

Oprócz kolorów należy również wziąć pod uwagę projekt. To ostatnie zależy z jednej strony od gustu dziecka, a z drugiej od stylu urządzanego pokoiku i wystroju reszty mieszkania czy domu.

Jak wybrać obrotowe krzesło dla dziecka do biurka?

Nie spiesz się na zakup nowego dziecięcego krzesła biurkowego i dobrze to przemyśl. Rzeczywiście, stawką jest zdrowie Twojego maleństwa, a także jego koncentracja i przyjemność z użytkowania.

Zobacz również: Krzesła biurowe: poznaj zalety wygodnych mebli biurowych

Przydatność krzesła biurkowego dla Twojego dziecka

Na pewno znasz zalety pracy przy biurku, siedząc na konkretnym krześle: krześle biurowym lub fotelu. Siedzenie na nieodpowiednim krześle jest nawet nie do pomyślenia, znając korzyści, jakie daje taki wygodny mebel. W rzeczywistości trudno jest również pozwolić dziecku pracować na podłodze, na podnóżku lub innym mniej wygodnym sprzęcie.

Krzesło do biurka dla dzieci zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie gwarantują lepszą postawę pleców użytkownika w pozycji siedzącej. A biorąc pod uwagę jego mniejszą zdolność do pozostawania w skupieniu przez długi czas i fakt, że ciało dziecka cięgle rośnie, jak nie oferować tak korzystnego mebla dziecku, niezależnie od jego wieku? Możliwość regulacji pozwala na to, by krzesła do biurka rosło razem z dzieckiem!

Siedząc na krześle biurowym, przed swoim biurkiem do pracy, Twoje dzieci - nastolatek, czy przedszkolak, który właśnie ukończył 6 lat, również będzie czerpać większą przyjemność z poświęcania się różnym czynnościom – czy to odrabianie prac domowych, rysowanie czy granie w gry planszowe lub na laptopie.

Krzesło biurkowe dla dzieci w odpowiednim rozmiarze

Krzesło biurowe należy dobrać głównie do wzrostu dziecka, i wysokości jego biurka lub stołu roboczego. Jeśli wolisz zainwestować w model, który może towarzyszyć mu przez kilka lat, gdy rośnie, to koniecznie będzie musiał mieć regulowaną wysokość

Model z płynną regulacją wysokości można również zaoferować starszym dzieciom. Dla płynnej regulacji wysokości dla najmłodszych odpowiednie będzie krzesło z pneumatyczną regulacją wysokości (z dźwignią, która unosi krzesło jeśli je podniesiemy, a jeśli podniesiemy dźwignię i usiądziemy na krześle, to krzesło się obniży).

Stopy siedzącego użytkownika muszą wtedy leżeć płasko na ziemi, a uda na siedzisku. Ta pozycja jest wymagana dla maksymalnego komfortu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom, łatwiej będzie Ci kupić krzesło do biurka dla swojego dziecka!

Przeczytaj również