Przez kuchnię do serca - stoły i krzesła do kuchni MIDJ

polecane produkty

Krzesło Nene S

Krzesło Nene S

737.39 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Krzesło tapicerowane Soffio TS

Krzesło tapicerowane Soffio TS

1895.55 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Designerski stół Badu XL 140x90

Designerski stół Badu XL 140x90

8785.03 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Minimalistyczny rozkładany stół More 100/140X70

Minimalistyczny rozkładany stół More 100/140X70

5171.17 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych


Kuchnia to kluczowe miejsce w każdym domu — to właśnie tutaj spędzamy dużo naszego wolnego czasu, dlatego warto sprawić, żeby wszystkie meble kuchenne oraz potrzebne nam sprzęty zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb. Kuchnia powinna być wyposażona funkcjonalnie, a zarazem nadzwyczaj estetycznie. Jak zatem właściwie zaaranżować kuchnię włoskimi meblami?

 

stół rozkładany do kuchni


Zanim wybierzemy meble do kuchni, należy zastanowić się nad koncepcją samego pomieszczenia, która oczywiście jest ściśle uzależniona od tego ile miejsca mamy do dyspozycji. Meble kuchenne, warto natomiast dostosować do stylu aranżacji, jaki preferujemy — dużą popularnością w dzisiejszych czasach cieszy się estetyka nowoczesna lub skandynawska. Należy pamiętać, że im mniejsza jest kuchnia, tym racjonalniej należy podchodzić do wykorzystania jej powierzchni. Jeżeli kuchnia jest mała i ciemna, warto ją wizualnie powiększyć przez sztuczne oświetlenie, np. montując lampy wiszące nad wyspą kuchenną czy blacie roboczym. Strefę mycia lub gotowania dodatkowo można podkreślić przy pomocy paska LED.

 

rozkładany stół do kuchni i jadalni


Czytaj także: Mała jadalnia - miejsce do spędzania wspólnych chwil

Przy wyborze mebli i odpowiedniego sprzętu do kuchni najważniejszym zadaniem jest ich właściwe rozmieszczenie. Głównym elementem wyposażenia każdej kuchni powinien być stół. Włoskie stoły do jadalni od marki MIDJ są meblami uniwersalnymi, które dostępne są w szerokiej gamie wykończeń, a więc występują w wersji szklanej, drewnianej, a nawet ceramicznej. Na stołach ceramicznych możliwe jest nawet krojenie chleba czy wyrabianie ciasta — na blacie nie będą pojawiać się zarysowania lub pęknięcia. Co więcej, blat ceramiczny jest łatwy do utrzymania w czystości. Stoły od marki MIDJ charakteryzują się różnorodnymi wizjami przewodnimi, np. industrialną, skandynawską czy designerską. Do nowoczesnych kuchni szczególnie jest polecany rozkładany stół DIAMANTE o powierzchni blatu 140 × 90 cm. Rozkładany stół w razie potrzeby zagwarantuje miejsce dla dodatkowych gości i wpasuje się niemal w każdą stylizację wnętrza.

 

nowoczesny stół do jadalni


Oczywiście w przestrzeni kuchni nie powinno zabraknąć wygodnych i funkcjonalnych krzeseł, na których nawet wielogodzinne siedzenie nie będzie związane z odczuciem dyskomfortu. Krzesła mogą być wykonane z metalu, drewna, a także z tworzyw sztucznych. Dużą popularnością cieszą się krzesła tapicerowane wysokogatunkowymi tkaninami oraz skórą naturalną czy ekologiczną. Dzięki różnorodnym strukturom krzeseł można je wpisać niemal w każdą stylistykę: glamour, industrialną czy skandynawską. Ciekawym przykładem krzesła do kuchni wykończonej ze smakiem jest model z podłokietnikami STRIKE. Włoskie krzesło wykonane jest z barwionego drewna jesionu, natomiast zaokrąglone oparcie stworzono ze stali lakierowanej. Krzesło prezentuje się nadzwyczaj estetycznie, a zarazem funkcjonalnie — nawet wielogodzinne siedzenie w krześle marki MIDJ nie będzie związane z odczuciem dyskomfortu.

Czytaj także: Jakie lampy do Twoich aranżacji? Podpowiadamy

Przeczytaj również