Regały metalowe — unikalna sceneria nie tylko w lofcie

polecane produkty

Panel ścienny OK-4 aluminium anodowane

Panel ścienny OK-4 aluminium anodowane

11217.60 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Panel ścienny OK-NB aluminium anodowane

Panel ścienny OK-NB aluminium anodowane

14500.47 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Panel ścienny OK-NE aluminium anodowane

Panel ścienny OK-NE aluminium anodowane

14628.39 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Metalowy regał Elenor

Metalowy regał Elenor

2079.83 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Czarny, metalowy regał Regular

Czarny, metalowy regał Regular

413.41 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych


Przełamywanie utartych schematów podczas aranżacji swojego wnętrza może być ciekawym doświadczeniem, które skutecznie pobudzi Twoją kreatywność. Znajdź designerskie regały metalowe i sprawdź, gdzie najlepiej będą prezentowały swoje wdzięki. Dzięki nim możesz lepiej zorganizować przestrzeń w salonie, spiżarni, piwnicy lub garażu.

Urządzanie wymarzonego wnętrza to często proces długofalowy. Dobieranie odpowiednich elementów wyposażenia, funkcjonalnych mebli i unikalnych dodatków. Idealny design nie dla każdego wygląda tak samo. Wybierając regały metalowe do swojego salonu, sypialni lub pracowni zyskujesz funkcjonalny mebel, który ma wiele odsłon.

Regały metalowe — uniwersalny mebel o dużej funkcjonalności

Fenomen regałów metalowych polega na ich uniwersalności. Nowy mebel z łatwością wyeksponujesz w salonie lub w zadaszonym letnim salonie. Ażurowa budowa umożliwia stworzenie z nich ścianki, by zwiększyć prywatność w sypialni lub w pokoju kąpielowym. Metalowe regały wolnostojące możesz ustawić również bezpośrednio pod ścianą. Wówczas ich ażurowa budowa będzie uzupełniona o kolor ścian we wnętrzu. W ten sposób świetnie się kontrastują elementy dekoracyjne, które ustawisz na półkach regału modułowego metalowego. Gdy ulubiony metalowy regał do salonu już Ci się znudzi, możesz go umieścić w biblioteczce, w spiżarce lub w piwnicy. Wszędzie znajdzie zastosowanie ten funkcjonalny mebel. Na głębokich półkach swobodnie zmieszczą się domowe przetwory, kartony z sezonowym wyposażeniem ogrodu lub stare książki. 

Metalowe regały — cechy charakterystyczne

Cechy charakterystyczne regałów metalowych zależą w dużej mierze od ich ustawienia. Jeśli kupisz typowy minimalistyczny regał metalowy do garażu, to z pewnością będzie miał on solidną konstrukcję i mocne półki. Decydując się na zakup regałów metalowych ozdobnych, warto wziąć pod uwagę, że ich konstrukcja wraz z półkami może być ażurowa. Taki mebel będzie miał mniejsze dopuszczalne obciążenie w porównaniu do regałów metalowych sklepowych. A wbrew pozorom i takie często stanowią ozdobę w nowoczesnym wnętrzu utrzymanym w tonacji industrialnej. 

Zarówno regały metalowe do piwnicy, jak i regały metalowe do salonu charakteryzują się smukłą i wąską konstrukcją oraz półkami, które najczęściej są umieszczone w rzędzie jedna pod drugą.

Czytaj także: Domowa biblioteczka dla mola książkowego


Regały metalowe do piwnicy lub do spiżarki

Te klasyczne elementy wyposażenia piwnic, spiżarni lub magazynów charakteryzują się solidną konstrukcją i smukłą budową. Najczęściej są ustawione w rzędzie pod ścianą. Korzystając z dodatkowych elementów, łatwo można je przymocować do ściany, by pod wpływem obciążenia ich konstrukcja nie uległa odkształceniu. 

Aby funkcjonalnie urządzić wnętrze do przechowywania lub magazynowe, możesz wykorzystać:

Regały metalowe do salonu — gdzie je postawić?

Jeśli szukasz nietypowych rozwiązań, nie musisz wykorzystywać w aranżacji wnętrza typowych mebli przeznaczonych do domu. Każdy mebel może znaleźć swoje zastosowanie w dowolnym pomieszczeniu. Jego ostateczna funkcja zależy wyłącznie od Ciebie i Twojej wyobraźni. Regały sklepowe metalowe mogą pełnić funkcję regałów bibliotecznych metalowych. Regały ścienne metalowe ułatwią aranżację wolnej przestrzeni w nieco mniejszym wnętrzu. Umieszczone nad sofą sprawią, że książka lub gazeta zawsze będzie blisko Ciebie. 

Jeśli w Twoim salonie jest nietypowa wnęka, możesz zamówić regały metalowe na wymiar. Dzięki wykonaniu pomiarów wolna przestrzeń zostanie optymalnie zaaranżowana. A domowe bibeloty zawsze będą miały swoje miejsce. W domu z otwartą przestrzenią regały metalowe niskie możesz umieścić pod ażurowymi schodami. Wystarczy, że dopasujesz ich wielkość, a Twój pokój dzienny zyska niebywały charakter. 

Regały modułowe metalowe — zalety 

Meble modułowe charakteryzują się mnogością konfiguracji. Możesz kupić regał metalowy do pokoju, a później „przebudować” go na dwa oddzielne meble. Ta funkcja sprawia, że regały ażurowe metalowe zawsze da się wykorzystać i nigdy nie staną się zbędne. Z tego powodu takie regały metalowe do łazienki lub do salonu to zawsze dobra inwestycja. 

Czasem regały modułowe metalowe to lepsza opcja od regałów metalowych na wymiar. Możliwość zmiany wielkości mebla daje większą swobodę w aranżacjach i przemeblowaniach poszczególnych pomieszczeń. Z pewnością tanie regały metalowe, nawet jeśli są modułowe, to nie wytrzymają zbyt długo z powodu niskiej jakości. Natomiast regały metalowe producentów polskich lub zachodnich o wysokiej jakości będą służyły bez zarzutu przez wiele lat. 

W Italia Style znajdziesz designerskie regały biurowe metalowe, mocne regały metalowe mocowane do ściany i wiele regałów metalowych na książki. Postaw na solidne meble, wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. Sprawdź naszą ofertę na www.italiastyle.pl.

Czytaj także: Regał na książki - Twoje książki w dobrych rękach!

Przeczytaj również