PROMOCJA - 12 % NA WSZYSTKO PO ZAPISANIU SIĘ DO NEWSLETTERA

PROMOCJA BLACKWEEK -15% WRAZ Z KODEM BLACKWEEK15 NA WYBRANE PRODUKTY - SPRAWDŹ TUTAJ

    Regały są potrzebne w każdym mieszkaniu. Jeśli chodzi o ich wygląd i rodzaje, wybór mamy naprawdę spory. Podczas zakupów powinniśmy kierować się zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. Dziś opowiemy o regałach, których główną zaletą jest praktyczność, czyli o regałach modułowych. To meble stworzone do zmian! Łatwość adaptowania ich do nietypowych pomieszczeń, czy zmieniających się z czasem wymagań, sprawia, że to meble wysoce pożądane nie tylko w salonach, ale także w pokojach dziecięcych, biurach, czy open space ach dużych firm.

    W tym wpisie omówimy atuty regałów modułowych oraz opowiemy o ich podstawowych rodzajach. Sprawdzimy, w jakich stylach będą prezentowały się najlepiej. Zajrzymy też do pokoju dziecięcego, w którym regały modułowe na zabawki są niezastąpione. Zapraszamy!

    Co to są regały modułowe i jakie są ich rodzaje?

    Aby mieć pewność, że wszyscy wiemy, o czym mowa, na początku wyjaśnimy sobie, co to w zasadzie są regały modułowe pokojowe? Otóż są to meble, które składają się z ruchomych elementów, zwanych modułami. Dzięki temu to właściciel, a nie projektant, ma wpływ na ich ostateczny kształt. W Italia Style lubimy nazywać regały modułowe „meblami natychmiastowego reagowania”. W każdej chwili bowiem możemy zmienić ich układ, dokupić dodatkową półkę, czy z jednego dużego regału modułowego dla dzieci stworzyć dwa mniejsze.

    Moduły mają zazwyczaj kształt sześcianu lub prostopadłościanu, rzadziej innej bryły. Mogą być otwarte, zamknięte lub z półką. Są także takie moduły, które łączą w sobie od razu kilka półek. Regały modułowe mogą być produkowane z drewna, płyt MDF, tworzywa sztucznego, ale na rynku nie brak także regałów drucianych modułowych, które świetnie nadają się do wyposażenia wnętrza dużej szafy. Bez trudu znajdziemy także regały modułowe metalowe, które świetnie wpisują się w nowoczesne lub industrialne aranżacje. W sklepie Italia Style mamy do Waszej dyspozycji takie moduły o różnych szerokościach.

    Choć ich forma jest z reguły nieskomplikowana, to na pewno meble te nie są nieciekawe. Dają sporo możliwości dopasowania ich stylu do charakteru danego wnętrza. W stonowanych salonach sprawdzi się regał modułowy biały, a w pokoju dziecięcym można śmiało sięgnąć po kolorowe elementy, z których zbudujemy bajeczną konstrukcję na książki i zabawki.

    Zalety regałów modułowych

    Regały modułowe to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią dynamiczne i kreatywne zmiany. Bywa tak, że aranżacja danego pomieszczenia (np. domowego biura do pracy zdalnej) zaczyna nas nużyć. Jeśli stoi w nim regał modułowy pokojowy wystarczy zmienić jego układ, rozbić go na mniejsze elementy lub dokupić dwa moduły w szalonym kolorze, a pokój od razu nabierze ciekawego wymiaru. To tylko jedna z wielu zalet regałów modułowych. Oto kolejne:

    • Regały modułowe pozwalają wykorzystać trudno dostępne miejsca we wnętrzu. Świetnie sprawdzają się np. w pokojach na poddaszach o długich, łagodnych skosach, zwłaszcza że do takich miejsc ciężko dopasować gotowy mebel.
    • Elastyczność w doborze kolorów i sposobu ustawienia modułów daje możliwość stworzenia układu, spełniającego nasze wymagania w stu procentach.
    • Samodzielny dobór poszczególnych elementów i stworzenie unikalnego systemu półek pozwala nam poczuć namiastkę profesji projektanta! Wymyślanie własnego regału modułowego to świetna zabawa, pozostawiająca w człowieku niebywałą satysfakcję z własnego, osobistego dzieła. 
    • Możliwość dokupienia dodatkowych modułów sprawia, że zawsze mamy otwartą furtkę. Książki nie mieszczą się w biblioteczce? Kilka kliknięć w sklepie internetowym i następnego dnia pod naszymi drzwiami pojawi się kurier z dodatkową kondygnacją regału modułowego, na którym zmieścimy jeszcze więcej bestsellerów!
    • Niektóre półki modułowe można zamontować na ścianie. Wychodzi zatem na to, że dzięki modułom możemy mieć zarówno regał, jak i pasujące do niego półki wiszące.

    Zobacz również: Regał na książki – Twoje książki w dobrych rękach

    Regały modułowe metalowe – o co w tym chodzi?

    Zasadniczo regały modułowe pokojowe kojarzą nam się z drewnianymi bryłami, sześcianami, które ustawiamy jeden na drugim, w różnych konfiguracjach. Jednak takie meble mogą mieć także inny wygląd. Regały modułowe metalowe można najczęściej budować wzwyż, choć coraz częściej pojawiają się konstrukcje, które możemy rozbudowywać także wszerz. Regały modułowe metalowe są lżejsze (zarówno wizualnie, jak też w dosłownym sensie), niż regały modułowe drewniane, zbudowane z sześcianów. Aby zobrazować różnicę, projektowanie własnych regałów modułowych metalowych przypomina bardziej łączenie rurek, niż budowanie z klocków.

    Osobiście jesteśmy fanami regałów modułowych metalowych, ponieważ mają one bardzo nowoczesny, a jednocześnie ekskluzywny charakter. W Italia Style mamy dla Was np. włoskie moduły Siena, które możecie zaprojektować nie tylko pod względem ilości półek. Możecie dopasować także kolor metalowego stelażu i podstawy. Regał modułowy Siena to prawdziwa gratka, szczególnie dla właścicieli sporego bibliotecznego zbioru!

    Do jakich wnętrz pasuje regał modułowy?

    Jeśli chodzi o stylistykę, to mamy całkiem spory wybór, zarówno pod względem tworzywa, wykorzystanego w produkcji, jak i kolorów. Trzeba jedynie pamiętać, że regały modułowe należą do mebli, które pojawiły się stosunkowo niedawno, więc w większym lub mniejszym stopniu noszą znamiona nowoczesności. Dlatego też pasować będą na pewno do wnętrz nowoczesnych, ale też takich, w których króluje prostota i funkcjonalność. Przykładowo, regał modułowy biały sprawdzi się w salonie skandynawskim, romantycznej sypialni, czy w minimalistycznym przedpokoju. Regał modułowy metalowy będzie idealny do industrialnego loftu, a regały modułowe drewniane świetnie zaprezentują się w modnym stylu ekologicznym, japandi, ale także we wspomnianych już stylach nowoczesnym i scandi.

    Gdzie lepiej zrezygnować z modułów? Na pewno nie najlepszym pomysłem jest zakup regału modułowego do wnętrz, w których widać silne historyczne lub artystyczne wpływy. Mamy na myśli np. styl kolonialny, art déco, retro, vintage, czy orientalny. Tu zdecydowanie lepiej postawić na stylizowaną komodę lub witrynę.

    Regały modułowe dla dzieci

    Pokoje dziecięce to pomieszczenia, w których regały modułowe na zabawki sprawdzają się absolutnie najlepiej! Pomijając wszystkie aspekty wygody, możliwości tworzenia dowolnych układów, czy doboru modułów w różnych radosnych kolorach, regały modułowe dla dzieci mają po prostu dużo innych funkcji!

    Przykładowo lekki moduł w formie sześcianu można odłączyć od kompozycji i pozwolić mu odegrać rolę stolika, na którym nasza pociecha poustawia ulubione zwierzątka. Płaszczyzna modułu w lot zamieni się w farmę lub dziką, zieloną dżunglę. Z elementów regału modułowego dla dzieci można zbudować także fortecę, zamek, cokolwiek nam przyjdzie do głowy (pamiętając oczywiście o zasadach bezpieczeństwa!). Ważne, że dają one możliwość kreowania bajkowej rzeczywistości w zwykłym dziecięcym pokoju. Pamiętajmy, że dzieci szybko się nudzą i potrzebują nowych bodźców, żeby kreować i rozwijać swoją wyobraźnię.

    Regały modułowe dla dzieci mogą rosnąć wraz z naszymi latoroślami. To bardzo praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie – oczywiste jest, że lepiej dokupić 2-3 moduły do regału, niż wymieniać cały mebel, bo nie mieszczą się na nim wszystkie zabawki i książeczki dziecka.

    Czytaj także: Regały stalowe w nowoczesnej odsłonie

    Przeczytaj również

    Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.